Як ІТ-компаніям забронювати працівників від мобілізації. Опублікували дорожню карту процедури
Від лютого 2023 року в Україні діє оновлений порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. IT Ukraine Association поділилася з DOU дорожньою картою бронювання працівників, яку розробила спеціально для компаній (нижче — детальна інфографіка).
✔️ Крок 1
Підприємство має визначити, на яких підставах воно може претендувати на бронювання працівників. Критеріїв є кілька:
— належить до державних органів;
— має мобілізаційне завдання;
— надає послуги або виробляє товари для ЗСУ;
— є критично важливим для країни (попередньо потрібно пройти процедуру підтвердження цього статусу).
✔️ Крок 2
Підприємство має підготувати й подати список осіб, яких пропонує забронювати. Уповноважені відомства (Мінцифра, Міноборони або ж органи державної влади) перевіряють ці списки і передають їх до Генштабу.
✔️ Крок 3
Список погоджує Генштаб і направляє його до Міністекономіки. Міністерство приймає рішення щодо бронювання, яке перенаправляє знову на Генштаб.
✔️ Крок 4
Генштаб направляє рішення в ТЦК (територіальний центр комплектування), а Мінекономіки надсилає рішення компанії-заявнику. Отримавши витяг із рішення, заявник має звернутися до ТЦК й отримати підтвердження зарахування працівників на спеціальний облік, що гарантує їм тимчасове бронювання від мобілізації.
Похожие статьи:
“Це армія – тут не прохання, а накази”. Історія HR-спеціалістки, що тимчасово залишила IT заради служби бойовим медикомЛьвів’янка Ірина Клейменова за фахом клінічний психолог. Але понад 10 років тому почала свій шлях у HR-сфері та вже чотири роки...
«Каждый, у кого нет машины, мечтает её купить, и каждый, у кого есть машина, мечтает её продать. И не делает этого только...
Компания Google подвела очередные итоги использования различных версий операционной системы Android на мобильных...
В январе две тысячи четырнадцатого года компания объявила о то, что две компании Леново и американская...