Кар'єрний галоп. Чи прийнятно айтівцю часто змінювати роботу — відповідають рекрутери та техліди
Перехід з однієї компанії в іншу може бути як приємним досвідом, так і вимушеним кроком. Трапляється, що змінювати роботодавців доводиться часто і з різних причин. Ми розпитали українських ІТ-рекрутерів та техлідів про те, як вони ставляться до частої зміни компаній айтівцями та чи впливає це на їхню оцінку потенційного кандидата на вакансії.
Анна Кривуляк, Senior IT Recruiter
Я працюю в ІТ-рекрутингу вже понад п’ять років, останні два співпрацюю з рекрутинговим агентством. За цей час встигла провзаємодіяти з понад 150 компаніями. Під час пошуку кандидатів на вакансію критичними вимогами для мене є ті, які ми попередньо проговорюємо зі замовником. Якщо йдеться про поверховий скринінг профілю в LinkedIn, то зважаю на досвід фахівця й те, наскільки часто він переходить між компаніями. Уже під час безпосередньої розмови з кандидатом обговорюємо мотивацію для зміни компаній, уточнюємо рівень володіння англійською мовою та чи справді відповідає його досвід вакансії.
⏳ Як часто можна змінювати роботодавців
«Золотим стандартом» ринку вважають щонайменше рік стабільної роботи. Це час, за який людина встигає адаптуватися, влитися в команду та показати результати. Загалом ставлення до зміни роботи залежать від компанії. Для когось систематична зміна роботодавців є «червоним прапорцем». Для інших переходи між компаніями кожні шість-дев’ять місяців не будуть проблемою. З мого досвіду найчастіше це є важливим показником для продуктових компаній, оскільки часті пертурбації в команді можуть негативно вплинути на розробку продукту. В аутсорсі з цим простіше.
Як на мене, ідеально працювати на одному місці два-три роки. Однак не варто забувати, що у всіх свої вимоги. Я не орієнтуюся сліпо на терміни, адже є кандидати, які звільняються після двох-трьох днів роботи, хоча до цього змінювали компанії раз на три-п’ять років. Буває і навпаки, коли фахівці на попередніх місцях були залучені два місяці, а потім успішно довго працюють у новій компанії.
⚡ Чи важливо те, як часто кандидат змінює компанії
Пункт про попередній досвід роботи у CV є важливим. Насамперед компанія зацікавлена в тому, щоби людина працювала якомога довше та технічно зростала, адже кожен новий найм — це не лише зайві витрати, а й зупинка в роботі проєкту. Якщо в компанії є одна людина, яка змінює роботу що пів року, то знайти їй заміну буде легко. Але що робити, коли так робить команда з понад 10 фахівців? У цьому не буде зацікавлена жодна компанія. Це проблема не лише для рекрутерів, а й для технічних спеціалістів, які мають щоразу витрачати свій час і сили на онбординг.
Якщо для компанії дуже важливо, як часто людина переходить з компанії в компанію, то я як рекрутерка орієнтуюся на ті часові межі, які є «нормальними» для них. Саме тому на розгляд роботодавця потрапляють лише резюме, які максимально відповідають вимогам. Часто через це людина може не дійти до етапу співбесіди та навіть не отримати від мене повідомлення. Якщо ж кандидат із дещо частішими переходами між компаніями сам відгукнувся на вакансію, то я обов’язково уточню причини його звільнень і розповім про це клієнту.
Також не варто забувати, що останні роки були досить бурхливими для ІТ-галузі. Через пандемію безліч спеціалістів втратили роботу, а повномасштабна війна стала новим викликом. Якщо сліпо керуватися певними термінами, можна втратити фахівця з чудовими технічними навичками. Якщо це крутий спеціаліст, у якого за плечима багато компаній, але він має на це адекватні причини, які обговорені на різних етапах співбесід, я більш ніж впевнена, що це жодним чином не вплине на фінальне рішення клієнта.
Крім того, усі ми люди та не застраховані від помилок, особливо на старті кар’єри, коли бракує досвіду для оцінювання доброчесності роботодавців: є компанії, що не виплачують зарплати, та команд з токсичною атмосферою тощо. Я б радила одразу в резюме прописувати причини звільнення. Так рекрутер знатиме, чому ви пішли з компанії.
Оксана Огнева, Director of Talent Development, Miratech
Я маю досвід роботи в ІТ з 2014 року й у різні періоди кар’єри звертала увагу на різні пункти бекграунду кандидатів. До 2020 року, коли «тренд» на часту зміну місць роботи був не настільки поширений, на це більше орієнтувалися під час перегляду резюме. Під час пошуку молодших спеціалістів я менше дивилася на те, як часто людина переходить між компаніями, а от для фахівців вищих рівнів цей пункт був важливішим.