DOU Ревізор в Gismart: компактний двоповерховий опенспейс навпроти Опери (ВІДЕО)
Цього разу DOU Ревізор завітав до Gismart — продуктової компанії-розробника мобільних ігор та застосунків з більш ніж 800 мільйонами завантажень.
Компанія на ринку з 2013 року і нині створює гіперказуальні ігри, сторонні мобільні ігрові продукти та музичні, розважальні та wellness-застосунки, серед яких Body Race, Cool Goal!, Pencil Rush 3D, WeDrum та інші.
У 2020 році Gismart посіла
Глобально в компанії більше як 300 спеціалістів у Лондоні, Києві, Пекіні та Мінську. У київському офісі працює 70 людей, з них 35 — технічні спеціалісти.
В околицях і поблизу
До офісу у БЦ «Леонардо», що навпроти Національної опери України, команда Gismart переїхала у березні 2020 року. Локація стала першим офісом компанії в Україні. За чотири хвилини пішки звідси — станції метро «Театральна» та «Золоті ворота», а також автобусні зупинки Володимирська та Івана Франка.
Оскільки офіс у центрі Києва, спеціалісти мають багато місць, куди піти поїсти. Наприклад, Dinners, Salateira, фудкорт ЦУМ, «Китайський Привіт», «Пузата хата», Gogi тощо.
Зона для куріння розміщена на вулиці біля входу до БЦ та парковки. У гостьовому підземному паркінгу 35 місць вартістю 30 грн/годину кожне, наземний багаторівневий паркінг коштує 50 грн/день. Паркомісця спеціалісти оплачують з власних коштів. Безплатно можна скористатися велопаркуванням на 7 місць.
Офісний побут
Пропуск потрібний лише для того, щоб пройти турнікет на вході БЦ та увійти в офіс на шостому поверсі. Останнє спеціалісти можуть зробити за допомогою відбитків пальців.
На вході до офісу треба поміряти температуру та обробити руки антисептиком. З появою карантинних обмежень змін у побуті виникло небагато: у просторі з’явилися санітайзери та одноразові маски, а один-два рази на місяць відбувається повна санітарна обробка приміщень, коли дезінфікують абсолютно всі поверхні.
Спеціалісти Gismart відвідують офіс, коли хочуть і якщо це не суперечить правилам жорсткого локдауну. Частина команди працює з-за кордону. Робота зазвичай стартує о 9–11-й ранку за київським часом.
Фахівці мінського офісу можуть повністю релокуватися в Київ і навпаки, при цьому компанія допомагає розібратися з документами, юридичними нюансами та бухгалтерією, а також нараховує бонус, щоб підтримати співробітника під час переїзду.
Система вентиляції в офісі централізована, однак у кожному просторі можна відрегулювати температуру та інтенсивність її роботи. Тому поруч із кожним пультом керування є інструкція. Крім того, спеціалісти можуть отримати за запитом зволожувач повітря, тумбочку тощо.
В офісі одна кухня з холодильником, кавомашиною з солодким, горішками, молоком (у тому числі вівсяним та безлактозним) і баром у вільному доступі. Щодня тут організовують безплатні сніданки для команди. Для цього спеціалісти заповнюють форму, де обирають їжу з переліку: комплексні сніданки, круасани, сендвічі, бельгійські вафлі, вегетаріанські та веганські страви тощо. Їжу доставляють наступного ранку. Також у холодильнику можна залишати свої продукти — головне з’їсти їх до вихідних, коли прибирають увесь його вміст. Щоп’ятниці до сніданку доставляють круасани та випічку з інклюзивної пекарні Good Bread from Good People.
З настанням карантину в офісі перейшли на одноразовий посуд. Сортувати тут доволі легко: на кухні є контейнери для паперу та решти вторсировини, яку потім відсортовує Центр управління відходами.
В офісі є дві вбиральні із необхідними засобами особистої гігієни. У вбиральні на першому поверсі є душова для спеціалістів. Щоб нею скористатися, потрібно мати свій рушник.
Робочий простір
Офіс займає два поверхи загальною площею 348,6 м2 та розрахований на 41 робоче місце. 20 — в опенспейсі на першому поверсі, решта у двох кімнатах на другому поверсі. Повністю на віддалений формат за бажанням перейшли тільки 7% спеціалістів, решта чергує роботу з дому та офісу. Жорсткого контролю за відвідуванням немає — в офісі достатньо вільних місць, тож компанія рекомендує не сідати близько одне до одного та тримати дистанцію.
Раніше незакріплені місця позначали табличками «hot desk». Нині ж постійні місця є у 20% команди, решта обирає собі для роботи вільні столи. У період карантинних обмежень офіс відвідують у середньому
Усього тут є три переговорні кімнати: «Київ», «Мінськ» і «Лондон». Назви вони отримали на честь міст, де розташовані офіси Gismart.
Також нещодавно встановили skype-box «Пекін», з якого зручно виходити на дзвінки, водночас не заважаючи колегам в опенспейсі. Як і мітинг-рум, забронювати його можна через Google Calendar.
Для відеодзвінків діє рекомендація вмикати камери, щоб новим членам команди було легше знайомитися з колегами в онлайні. Навіть фахівці, що займаються одним проєктом, можуть працювати у різних локаціях: хтось з тутешнього офісу, хтось з мінського, хтось віддалено з іншого міста.
Стандартна робоча техніка зазвичай має і7-i9 процесор, 500 Гб, SSD, 16 Gb або 8 Gb оперативної пам’яті. За замовчуванням команда працює на Mac, розробники — на MacBook Pro. Спеціаліст може замовити й PC, переважно це ноутбуки HP. Запити на нову або додаткову периферію, а також тумбочки, заміну стільця тощо, фахівці адресують гелпдеск-команді.
У перший робочий день у компанії новачки отримують welcome pack. Складається він з брендованих футболки, стикерів, блокнотів, ручок, олівців, тримача для пропусків, пляшки для води та маски.
Для всіх спеціалістів є однаковий бюджет на навчання на рік. Окрім цього, у Gismart проводять Quaterly Education, коли організовують лекції від зовнішніх спікера або команди. Наприклад, про синдром самозванця, комунікацію у команді або досвід у розробці мобільних застосунків. Бюджет на навчання та медична страховка стають доступні після проходження випробувального терміну, зазвичай він становить три місяці.
Відпочинок і натхнення
Окремої кімнати відпочинку в Gismart немає, проте у кожному просторі є щось для перепочинку. Наприклад, у великому опенспейсі на першому поверсі — зона з диванами, а в переговорних кімнатах — крісла-мішки та музичні інструменти.
Оскільки перші розробки компанії стосувалися програм, що симулюють музичні інструменти, багато активностей пов’язані саме з ними. У Gismart покривають навчання гри на музичних інструментах — до
Трохи привести до ладу спину можна на турніку, що біля ресепшену. Gismart покриває 75% витрат на спортивні активності. Окремої зони для йоги в офісі немає, але можна приєднатися з дому до безкоштовних онлайн-занять з йоги, що влаштовує компанія.
Куточок з настільними іграми розташований у робочій кімнаті другого поверху поруч із кікером. Настільні ігри обирають частіше.
Вивчати англійську у Gismart можна безкоштовно в групах або скористатися знижкою на курси SkyEng. Оскільки часто спеціалісти переїжджають до київського офісу з Мінська, додали й курси української мови.
За запитом можна замовити будь-яку літературу за спеціальністю або для саморозвитку, наприклад «Чистий код», «Чиста архітектура», «Ідеальний програміст» Роберта Мартіна тощо. Потім видання залишаються в офісній бібліотеці.
У команді є традиція вечірок End of month, їх проводять в останню п’ятницю кожного місяця. Часто вони тематичні, особливо коли збігаються зі святами. Спеціалісти мають змогу відсвяткувати в офісі день народження та отримати у подарунок бонус, як і на весілля, народження дитини, річницю роботи в компанії, професійне свято.
До соціального пакета входить і корпоративна поїздка компанією за кордон на корпоратив. Востаннє їздили до В’єтнаму, а до того — до Єгипту.
DOU Ревізор запитує
Ми провели анонімне опитування серед команди Gismart, у якому взяли участь 40% фахівців київського офісу, з них 35% — технічні спеціалісти. Ми поцікавилися, чи задоволені вони офісом, і попросили оцінити за п’ятибальною шкалою певні характеристики: розміщення, графік і простір.
Найвищі оцінки отримали вентиляція та парковка — 4,76, а найнижчі — периферія та робочі комп’ютери — 3,9 та 3,6 бала відповідно. Можливість віддаленої роботи, графік, простір для відпочинку оцінили в межах
Серед конкретних побажань спеціалістів — змінити освітлення на другому поверсі (зажорстке) та додати більше простору для відпочинку. Як плюси відзначають краєвид з вікна, наявність музичних інструментів та атмосферу.
За традицією ми поспілкувалися зі спеціалістами особисто й поставили два нескладних запитання: що їм найбільше подобається в офісі та що хотілося б поліпшити або змінити.
Андрій, Java Script-розробник, 1 рік з компанією
Очень удобно, что организовывают доставку завтраков. Плюс у нас есть досуг в обед: можно общаться с людьми, поиграть в настольный футбол, а некоторые коллеги успевают поиграть в настольные игры. Можно выйти прогуляться по центру, локация это позволяет. В целом место для работы хорошее. С трудностями по рабочей технике и периферии не сталкивался, все без проблем. Когда-то нужна была новая мышка — все быстро организовали.
Было бы круто еще работать стоя, но не постоянно. Так что высший пилотаж — добавить столы с регуляцией высоты. На кухне под рукой всегда есть сладости и фрукты. Думаю, что офис классный и комфортный из того, что находится в центре Киева. Лично мне бывает неудобно добираться по пробкам, но это не критично, поскольку есть метро.
Максим, Data Scientist, 2 роки з компанією
Мне нравится разделение пространства на два этажа не стандартным «двухэтажным офисом», а зонированием, где верхний этаж как терраса. Это позволяет быстро сменить вайб: если хочется поработать — найти место наверху, а пообщаться и расслабиться можно внизу на кухне.
Внимание стоит обратить на освещение. В основной комнате на первом этаже освещение нормальное и мягкое, но на втором — довольно жесткое. Особенно мешало зимой — от жесткого света слезятся глаза и клонит в сон. Сейчас лето, и это не доставляет неудобств, но зимой было не круто.
Михайло, Senior Unity Developer, 6 місяців з компанією
Я проработал в нескольких компаниях — и с большими офисами, и квартирного типа. В Gismart мне нравится то, что есть всевозможные плюшки и даже больше, считая соцпакет. Офис уютный, но в то же время остается рабочим пространством. У нас хорошее оборудование, условия работы, кухня завалена едой, так что нас уже даже немного разбаловали. В офисе нашлось место даже для турника и настольного футбола. Учитывая размеры помещений, сложно придумать, что еще можно добавить.
Все нехватки в офисе решаются быстро. Например, когда встал вопрос нехватки митинг-румов, проблему решили переговорными кабинками, что круто, когда сотруднику нужно провести рабочий созвон и не надо занимать целый митинг-рум. Также была проблема с влажностью воздуха зимой — заказали увлажнители, и сейчас дышать намного легче. Так что компания настроена обустроить комфортную работу для своих сотрудников.
Ну що, ми поїхали далі... А якщо ви хочете, щоб DOU Ревізор приїхав до вас, пишіть нам:
Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.
Стежте за нами у Facebook. І підписуйтесь на YouTube.
Фотографка: Леся Коверега