Міноборони запустило пілот маркетплейсу дронів для ЗСУ. Скільки айтівців розробляли систему
Міноборони запустило у систему DOT-Chain Defence — цифрову платформу, через яку військові підрозділи можуть самостійно замовляти оборонну продукцію напряму у виробників. Це пілотний проєкт, у якому беруть участь перші десять бригад ЗСУ. Для закупівель держава виділила один мільярд гривень.
Про це повідомила пресслужба Міноборони.
«Кожен підрозділ сам обирає, що йому потрібно. Постачання має займати тижні, а не місяці. Ми робимо процес швидким, прозорим і гнучким», — каже міністр оборони Рустем Умєров.
Маркетплейс DOT-Chain Defence розробив Державний оператор тилу (ДОТ). В коментарі DOU, пресслужба агенції розповіла, що розробка системи почалася у грудні 2024 року. В березні був готовий перший інкремент. А далі щомісяця поступово доробляли функціональність для покриття всіх ключових сценаріїв та додавали менш критичні, але зручні для користувача фічі.
На різних етапах розробки над DOT-Chain Defence працювали від 8 до 15 IT-спеціалістів ДОТ. Загалом в агенції працює близько 40 айтівців.
Як працює система:
- військові обирають дрони в межах виділеного бюджету, можуть залишити відгук або створити сервісне звернення;
- виробники додають свої моделі БпЛА, вказують терміни виготовлення і доставляють напряму;
- Агенція оборонних закупівель оплачує замовлення, контролює постачання та аналізує фідбек.
Платформа інтегрована з застосунком «Армія+». Звернення автоматично надходять до виробника і враховуються при доопрацюванні продукту.
Для участі в DOT-Chain Defence подали свої заявки понад 80 виробників безпілотників з більш ніж 400 типами БпЛА. На старті в системі вже є 15 компаній і найближчими тижнями з’являться нові.
Державний оператор тилу повідомив у коментарі DOU, що зараз триває короткий онбординг перших бригад, після чого вони почнуть робити замовлення.
Що далі
Пілотний проєкт триматиме близько місяця. Його успішність залежатиме від кількості замовлень бригадами, а також від швидкості постачання продукції виробниками.
Якщо всі 10 підрозділів швидко освоять бюджет і дрони постачатимуться без затримок — DOT-Chain Defence масштабують на всі Збройні сили.
