Набула чинності угода про цифрову торгівлю з Великою Британією. Що дає ця співпраця Україні
З 1 вересня набуває чинності угода про цифрову торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії. Україна стала другою країною після Сінгапуру, з якою Велика Британія підписала таку угоду, повідомили в Мінекономіки.
Серед переваг, які дасть така співпраця Україні, — використання електронного підпису, контрактів та рахунків для міжнародної торгівлі; посилення кібербезпеки і захисту даних.
«Реалізація угоди дозволить поглибити участь України в глобальних ланцюгах постачання, сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу, збереже вільний доступ українських IT-компаній на цифрові ринки Великої Британії та забезпечить підтримку нашої економіки у час війни і в період повоєнної відбудови», — зазначила очільниця Міністерства економіки Юлія Свириденко.
Ключові положення угоди охоплюють такі напрями:
- Відкриті цифрові ринки (відсутність мит на електронні передачі даних, підтримка малих і середніх підприємств, співпраця у сфері стандартів та інклюзивність цифрової економіки).
- Цифрові торгові системи (можливість використання електронного підпису, контрактів і рахунків для здійснення міжнародної торгівлі, співпраця над взаємним визнанням електронних довірчих послуг).
- Дані (заборона необґрунтованих обмежень на транскордонну передачу даних, захист персональних даних і покращення доступу до публічних даних).
- Захист споживачів та бізнесу (гарантії захисту прав у цифровому просторі, заборона шахрайських практик, захист криптографічних даних).
- Фінансові послуги (сприяння вільному обміну фінансовою інформацією та рівні умови для постачальників нових фінансових послуг).
- Технічне співробітництво (співпраця у сферах новітніх технологій, таких як штучний інтелект, квантові технології та кібербезпека).
Раніше ми публікували тези міністерки економіки Юлії Свириденко про те, що це за угода, чому її називають «великою» та як її підписання вплине на український IT-ринок.