«Telegram — у сірій зоні законодавства». Депутати напрацюють нову редакцію законопроєкту для його регулювання
У березні Верховна Рада зареєструвала законопроєкт, що визнає «платформи спільного доступу до інформації» як окремі суб’єкти медіа. До цього переліку входять і месенджери, зокрема Telegram.
29 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув проєкт pакону № 11115 та прийняв рішення напрацювати його нову редакцію. Для цього створять спеціальну робочу групу, повідомили на сайті Верховної Ради.
Як зазначив співавтор законопроєкту і депутат Микола Княжицький, зареєстрований раніше документ пропонує неагресивне регулювання платформ спільного доступу до інформації, у тому числі й Telegram. Ним не передбачено блокування, санкцій для користувачів, деанонімізації каналів або порушення кримінальних справ за будь-що.
«Зараз такі платформи випадають з-під дії чинного законодавства. Згадуються вони лише побічно в законі „Про медіа“, але без будь-яких правил для їхньої діяльності.
Фактично Telegram працює в сірій зоні законодавства. Як наслідок, це дозволяє використовувати його в операціях проти України — від інформаційних операцій, щоб зламати опір українців агресії, і до прямого збору та використання чутливих державних даних і персональних даних громадян у збройній агресії», — сказав Микола Княжицький.
Під час підготовки нової редакції законопроєкту робоча група має зважати на відповідні положення права ЄС і долучити до роботи Міністерство цифрової трансформації. Документ повинен бути зареєстрованим у Верховній Раді до кінця вересня 2024 року.
Нагадаємо, французькі правоохоронці оприлюднили перелік з 12 обвинуваченнями, які вони планують висунути Павлу Дурову, якого раніше затримували у Франції. Серед обвинувачень — співучасть у створенні онлайн-платформи для незаконних операцій у складі організованої групи; відмова надавати компетентним органам інформацію чи документи, необхідні для проведення перехоплень, дозволених законом.