До «клубу білого бізнесу» можуть потрапити резиденти Дія City та ФОПи
18 червня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про «клуб білого бізнесу». Серед змін у документі — можливість вступу до «клубу» ФОПів, резидентів Дія City і бізнесу на спрощеній системі оподаткування (ССО). А також норма про економічне бронювання співробітників. Про це повідомляє Forbes.
Реєстр з’явиться через три місяці після набуття чинності закону. За цей час підприємці повинні підготувати нормативно-правові акти Кабміну та податковій.
Які умови вступу до «клубу»
Для резидентів Дія City умови є найпростішими. До «клубу білого бізнесу» зможуть потрапити ті компанії, рівень сплати податків яких дорівнює чи перевищує середній показник резидентів Дія City.
ФОПи на загальній системі оподаткування мають відповідати таким умовам:
- обсяг сплати податку на прибуток — не менший, ніж середнє навантаження по галузі за останній рік;
- податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — також не менший, ніж середнє навантаження по галузі за рік;
- зарплата на підприємстві — вища за середню по галузі.
Юридичні особи на ССО третьої групи також повинні платити більше податків, ніж середній показник по галузі. І дотримуватися тих самих вимог щодо зарплати.
Для ФОПів на ССО є додаткова умова — їхній дохід повинен складати понад 5 млн грн на рік.
Також всі учасники «клубу білого бізнесу» мають відповідати спільним вимогам:
- не мати боргів зі сплати податків;
- дотримуватися строків розрахунків здійснення валютних операцій протягом року;
- вчасно подавати звітність;
- не входити до категорії ризикових;
- не мати розпочатої процедури банкрутства;
- не мати російських бенефіціарів.
Підприємці, які відповідають критеріям законопроєкту, будуть автоматично додані до реєстру «білого бізнесу». Він буде доступний на сайті податкової. Проте бізнеси можуть прибрати або закрити інформацію про свою участь у «клубі». Для цього їм потрібно написати заяву до податкової.
Бронювання учасників «клубу»
У другому читанні депутати підтримали правку щодо економічного бронювання учасників «клубу білого бізнесу». Це рекомендація Кабміну дозволити підприємцям бронювати до 25% військовозобов’язаних співробітників.
Як пояснив Голова фінансового комітету та співавтор законопроєкту Данило Гетманцев, йдеться саме про рекомендацію, а остаточне рішення залишається за урядом.