ІТ-коаліція підписала Угоду про співпрацю. Учасниками стали Естонія, Люксембург, Україна та ще сім держав
До підписання долучилися Естонія та Люксембург як країни-лідерки. А також Бельгія, Ісландія, Данія, Нідерланди, Італія, Литва, Латвія та Україна. До коаліції також приєдналася Велика Британія, підписавши Декларацію про наміри.
Що означає коаліція для України
Цією угодою країни-учасниці закріплюють своє прагнення наступні 6 років надавати Україні допомогу задля розбудови взаємосумісної ІТ-інфраструктури Сил оборони та Міністерства оборони України. Це значний крок до цифровізації українського війська.
Як зазначила заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко, коаліція — чудова можливість обмінюватися досвідом застосування інноваційних технологій, організовувати спільні проєкти та ефективно взаємодіяти.
«Закупівельна агенція НАТО вже уклала перші контракти на закупівлю допомоги для нас у межах ІТ-коаліції. Це перш за все потреби тактичного рівня — оснащення пунктів управління. Очікуємо надходження найближчим часом.
Також ми налагоджуємо співпрацю з країнами-союзниками щодо застосування хмарних технологій, кібербезпеки, інтеграції західних зразків озброєння та інноваційних рішень». — розповідає Катерина Черногоренко.
ІТ-коаліцію започаткували Люксембург, Естонія та Україна 19 вересня минулого року під час зустрічі на базі Рамштайн у Німеччині. Основна її мета — підтримувати ЗСУ у кіберсфері. Міністр оборони Естонії зазначив у коментарі DOU, що учасники планують створити спеціальний комітет, який стане своєрідним посередником між ЗСУ та НАТО з підтримки та постачання. Про перші досягнення коаліції ми розповідали у листопаді.
Оновлено о 19:35: додали коментар Міноборони.