Резиденти «Дія City» сплатили 80,5 млн грн податку на виведений капітал у I кварталі 2023 року
У I кварталі 2023 року від резидентів Дія City до держбюджету надійшли 80,5 мільйона гривень у вигляді податку на виведений капітал (ПНвК), повідомив у своєму телеграм-каналі голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
На сьогодні резидентами спецрежиму є 537 юридичних осіб, з них на ПнВК перебувають лише 236, додав нардеп. При вступі в Дія City кожна компанія може обрати, який податок вона сплачуватиме: на виведений капітал (9%) чи податок на прибуток (18%).
«Поки у матчі ПНП-ПнВК рахунок 2:1 не на користь ПнВК. Хоча, заради справедливості треба сказати, що доля платників ПнВК у загальній кількості резидентів повільно, але збільшується. З іншого боку є й ті, хто переходить з ПнВК на ПнП. Таких компаній вже до десяти», — розповів Гетманцев.
Чим відрізняється податок на виведений капітал від податку на прибуток?
Оподаткуванню податком на виведений капітал (ПнВК) підлягають операції, пов’язані з виведенням коштів з обороту компанії. Це може бути виплати дивідендів засновникам компанії або ж виплата страхових платежів, фінансової допомоги, роялті тощо.
Податком на прибуток оподатковується операційний прибуток, отриманий після вирахунку всіх витрат на зарплату, адміністративні, виробничі операції, операції зі збуту продукції тощо.
Раніше нардеп Данило Гетманцев повідомив, що з початку 2023 року до держбюджету надійшли майже 3,2 мільярда гривень завдяки так званому податку на Google. А оскільки термін сплати податку за перший квартал — 9 червня, ще очікують понад 0,7 млрд грн надходжень.
«Податок на Google» — це ПДВ у розмірі 20%, який мають сплачувати великі транснаціональні корпорації, не зареєстровані в Україні, з доходів від продажу електронних послуг: книг, фільмів, ігор, хмарних сховищ, ПЗ, реклами тощо.