Як заощадити електроенергію: 5 карток
Після пошкодження важливих інфраструктурних обʼєктів російськими ракетами в багатьох регіонах України почалися проблеми з електроенергією. В кількох областях та містах запровадили графік аварійних відключень світла. Крім цього, влада закликала українців обмежити використання електрики в пікові вечірні та ранкові години.
Розповідаємо, як ощадливо використовувати побутові електроприлади, економити на освітленні та заощадити заряд смартфона, спираючись на рекомендації ДТЕК, Держспецзвʼязку та Держенергонагляду.
1
Чому відбуваються планові вимикання електроенергії
Через російські ракетні удари 10 жовтня пошкоджено понад 10 важливих інфраструктурних об’єктів у низці областей України та у Києві. Частину областей було знеструмлено. 11 жовтня обстріли інфраструктурних об’єктів продовжились.
Через масштабні пошкодження в окремих регіонах може бути тимчасово відсутня електроенергія, а в деяких запроваджують графіки аварійних відключень. Вони застосовуються, якщо є недостатньо джерел для повного покриття споживання в енергосистемі.
Зазвичай до цього заходу вдаються, коли бракує ресурсу внутрішньої генерації, імпорту та аварійної допомоги із сусідньої енергосистеми.
Аварійні вимикання проводять примусово за командою диспетчерів, щоб уникнути повного відключення від енергопостачання великого регіону або запобігти автоматичному та неконтрольованому знеструмленню регіону.
Вимикаючи частину споживачів на певний час, диспетчери зберігають цілісність енергосистеми та забезпечують її операційну безпеку. Зазвичай відключення тривають декілька годин.
З графіком планових відключень світла у Києві можна ознайомитися на сторінці ДТЕК у фейсбуці.
2
Скільки енергії споживають електроприлади
Щоб ефективніше економити електроенергію, варто знати, скільки зазвичай споживають побутові електроприлади:
- Кондиціонер —
2,2–3,37 кВт⋅год. - Електричний чайник —
2,2–2,4 кВт⋅год. - Порохотяг — 2 кВт⋅год.
- Бойлер —
1,5-2,5 кВт⋅год. - Масляний та повітряний обігрівачі —
1,2–2 кВт⋅год. - Праска —
1–2,4 кВт⋅год. - Пральна машина —
0,8–2,2 кВт⋅год. - Холодильник двокамерний —
0,30–0,90 кВт⋅год. - Мікрохвильова піч —
0,6–1,5 кВт⋅год. - Холодильник однокамерний —
0,10–0,40 кВт⋅год. - Телевізор —
0,08–0,14 кВт⋅год. - Електрична лампа на 100 Вт — 0,1 кВт⋅год.
- Комп’ютер —
0,065–0,45 кВт⋅год.
У Державній інспекції енергетичного нагляду України радять використовувати енергоефективну побутову техніку. Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G.
Клас «А ++» — найбільш енергоощадний. «А +», «А», «В», «С», «D», «G» — менш енергоощадні.
Придбавши побутову техніку класу «А» або «А+», ви можете на
3
Як економити на освітленні