В Україні стартує освітній проєкт для світчерів — ІТ Generation. Хто і на яких умовах навчатиме
З 4 липня в Україні стартує новий освітній проєкт ІТ Generation. Він спрямований на світчерів — людей, які ніколи не навчалися IT-спеціальностям та не працювали в індустрії. Навчання для студентів буде безоплатним. DOU розповідає деталі щодо вступу на освітній курс, доступні напрямки, тривалість тощо.
Головне
- З 4 липня в Україні з ініціативи Мінцифри стартує пілотний проєкт ІТ Generation, в рамках якого IT-спеціальностям навчать тисячу людей.
- Навчання в межах ІТ Generation спрямоване на світчерів. Подати заявки на участь зможуть люди, які ніколи не навчалися IT, не працювали в цій галузі. Навчання для них буде безоплатним.
- Середня тривалість курсів —
4-6 місяців. В рамках проєкту доступні такі спеціальності як фронтенд-розробка, Python, UI/UX-дизайн, QA, Project Management, Product Management, діджитал-маркетинг, HR, розробка на блокчейні, Business Analysis тощо. Більшість програм будуть доступні онлайн, пояснив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков - Навчатимуться студенти у приватних освітніх закладах, які пропонують IT-курси. Вже з 4 липня школи, наявні в Україні, можуть подавати заявки на участь в ІТ Generation через сайт проєкту. До них є мінімальні вимоги: наявність юрособи, досвід на ринку понад два роки, змога провести відбір студентів у вигляді тестування та співбесіди й наявність успішних кейсів з працевлаштування випускників. Відбір шкіл триватиме два тижні.
- Фінансові партнери IT Generation оплатять навчання кожного з тисячі студентів. Спочатку освітні заклади отримають 50%. Другу частину оплати їм перерахують, якщо студент успішно завершить навчання.
- Відбір студентів розпочнеться у серпні
2022-го. Переглянути всі доступні освітні заклади й подати заявку можна буде на сайті ІТ Generation. Відбір студентів проводитимуть саме навчальні заклади. За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, у кожного закладу є власна методологія, за якою вони підбирають студентів і відстежують ефективність навчання. Завдяки цьому, 8 з 10 студентів після курсів працевлаштовуються в тій галузі, в якій навчалися.
Деталі
Проєкт ІТ Generation реалізовують Мінцифри спільно з Binance Ukraine, USAID та Lviv IT Cluster. Відомо, що Binance вклала у проєкт мільйон доларів.
Якщо пілотний проєкт на тисячу студентів виявиться успішними, наступний набір розширять до двох тисяч студентів. Загалом міністерство цифрової трансформації планує в такий спосіб навчити від 30 до 60 тисяч людей IT-спеціальностям.
Запуск ІТ Generation пояснюють потребою приватних компаній в IT-спеціалістах, великим внеском IT-індустрії в економіку держави та втратою українцями роботи через війну.