Про роботу, війну, новини й не тільки: добірка Telegram-каналів українських IT-фахівців
У 2022 році Telegram увійшов до п’ятірки застосунків, які у світі завантажують найчастіше. А в Україні з початку повномасштабного вторгнення ним почали користуватися у вісім разів частіше. Тому DOU підготував добірку Telegram-каналів українських розробників, продакт-менеджерів, тестувальників та інших IT-спеціалістів, на які можна підписатися й чи не щодня отримувати актуальну інформацію з індустрії.
BigQuery Insights
Автор Олександр Осіюк — Product Analyst в MacPaw. Це канал про аналітику в Google BigQuery, з інсайтами, новинами й прикладами SQL-запитів.
Кількість підписників — 6513
Частотність публікацій —
Все об АВ тестах
Матеріали щодо A/B-тестування в одному каналі також збирає Product Analyst MacPaw Олександр Осіюк. Він пише про поширені помилки в A/B-тестуванні, як зменшити дисперсію, про повний цикл процесу експериментування та інше.
Кількість підписників — 7282
Частотність публікацій —
Product Analytics
Ще один канал Олександра Осіюка з MacPaw. Автор називає його «шпаргалкою продуктового аналітика» й публікує актуальні матеріали із закладок фахівців: стаття про метрики, які впливають на кількість активних користувачів, довідник метрик для оцінки інтерфейсу тощо.
Кількість підписників — 8066
Частотність публікацій —
CatOps
Автори: Юрій Рочняк, Lead Site Reliability Engineer у N26, та Максим Власов, DevOps Engineer у Star. У каналі публікують матеріали про те, що стосується DevOps і не тільки. Наприклад, статті про архітектуру мікросервісів, інформацію про бази даних, вузькоспеціалізовану літературу тощо.
Кількість підписників — 6513
Частотність публікацій — 1 допис на день, але не регулярно
devdigest // azure
Автори каналу публікують все, що пов’язано з Microsoft Azure. З останнього: інформація про Spring Cloud Azure, література від Microsoft, в якій розповідають про побудову хмарних застосунків, функції, які забезпечують DevSecOps в Azure та інше.
Кількість підписників — 1218
Частотність публікацій —
devdigest // data science
Назва каналу каже сама за себе: тут збирають інформацію, яка стосується Data Science, а це й корисні посилання з практичними порадами, і дописи з теорією, й анонси подій.
Кількість підписників — 801
Частотність публікацій —
girl in tech
Канал у неформальному стилі про IT й жінок в IT. Авторка Олена Кірічок — Back-еnd Developer у компанії Zásilkovna — пише про власний досвід роботи, останнім часом публікує чимало анонсів івентів і можливостей для навчання.
Кількість підписників — 923
Частотність публікацій —
WebAnalytics
Аналітик MacPaw Дмитро Осіюк публікує найцікавіший, на його думку, контент про вебаналітику. Він не лише ділиться новинами зі сфери, а й лишає власні коментарі щодо подій чи анонсів.
Кількість підписників — 9121
Частотність публікацій —
Дайджест Украинских ДевОпсов
Підписники каналу можуть знайти тут добірки книг для новачків, розбори нової версії Hashicort Vault чи докладне пояснення, що таке дженерики. Крім того, з початком широкомасштабної війни у каналі часто проводять збір коштів і викладають фотозвіт про те, що купили на них.
Кількість підписників — 2999
Частотність публікацій —
ДевОпс Інженер
Авторський канал Олега Миколайченка — DevOps Engineer в AnchorFree. Спеціаліст розглядає топові технології і рішення, розповідає про реальні архітектурні проблеми. Тут можна знайти інформацію про контейнери, скелінг, моніторинг та інше. З початком широкомасштабної війни з’явилися поодинокі новинні дописи та анонси зборів коштів.
Кількість підписників — 5144
Частотність публікацій —
Bug Hunter Notes
«На цьому каналі я публікуватиму записи, пов’язані з навчанням Bug Hunter’а», — каже автор. Він публікує дописи-репости з різних джерел і соцмереж: безоплатні лаби для практики експлуатації XSS, фазинг вебзастосунків на практиці, відео про Hunting для JavaScript тощо.
Кількість підписників — 92
Частотність публікацій — від 1 до понад 10 дописів на місяць, не регулярно
Плохой Продукт
Канал Євгена Плохого, який розробляє продукти вже десять років. Сьогодні він — Head of Product у компанії Readdle, а також співзасновник фонду KOLO. У каналі зазвичай з’являються розлогі дописи про все, що стосується роботи над продуктом: яке MVP будувати, як розв’язувати складні завдання тощо.
Кількість підписників — 2579
Частотність публікацій — від 2 до 10 дописів на місяць
Продизайн
У каналі публікують анонси подій для дизайнерів, пропозиції роботи, новини дизайн-індустрії, а також статті для початківців і досвідчених фахівців про веб, інтерфейси, шрифти, фірмові стилі.
Кількість підписників — 706
Частотність публікацій — від 2 до 4 дописів на місяць
Редакція DOU
Все про українське ІТ від редакції DOU. Новини, цікаві статті та обговорення. А ще це спосіб запропонувати власні ідеї для публікацій. Також у DOU є канал для джуніорів, про релокацію і тематичні канали для айтівців різних міст.
Кількість підписників — 27 329
Частотність публікацій —
Экстраполяция IT
«Канал про IT загалом і про програмування зокрема» Андрія Осипенка — засновника й СТО стартапу Cimon. Тут можна прочитати про ознаки поганого коду, рев’ю пул-реквеста, головні завдання стартапу та низку інших тем. Крім того, автор додає: «На каналі оголошено воєнний стан», тож тут з’являються повідомлення і про збір коштів на потреби армії.
Кількість підписників — 3357
Частотність публікацій —
localhost Dev/QA/Pm
«Поки Вілларібо пише тести, Віллабаджо вже викотився в прод», — жартує автор каналу, який заявлений як розважально-освітній про IT. З останніх дописів: падіння біткоїна та українська мова у Facebook для iOS.
Кількість підписників — 230
Частотність публікацій —
Frontend Info
Підписатися на канал варто, якщо хочете отримувати статті про Front-end Development: JavaScript, CSS, ReactJS, React Native, Redux.
Кількість підписників — 4989
Частотність публікацій — 1 допис на день
BizDeva
Канал для тих, хто хоче знати, чим щодня займається Sales Development Director в IT, ким він прагне бути й що часом заганяє його в екзистенційну кризу. Авторка каналу — Мар’яна Нікітчук, Director of Sales Development у Very Good Security.
Кількість підписників — 1859
Частотність публікацій —
UI/UX Designer
Контент каналу відповідає назві — тут публікують дописи про UI/UX Design: новини галузі, анонси подій, а також освітні статті на кшталт гайду, як спростити дизайн.
Кількість підписників — 18 920
Частотність публікацій — 1 допис на день
xpinjection
Авторський канал Миколи Алімєнкова — Independent Consultant в XP Injection, який має понад 20 років досвіду в IT. Пише про Java, Agile, розробку, інженерні практики, QA, інфраструктуру тощо.
Кількість підписників — 5099
Частотність публікацій — 2 дописи на тиждень
Codeguida
Канал з перекладами англомовних статей українською, авторський контент про програмування та новини зі світу технологій. Останні публікації стосуються кібератак і кіберзахисту.
Кількість підписників — 1797
Частотність публікацій — 2 дописи на тиждень, не регулярно
Жабаскрипт
Cofounder у Webbylab, SWE у Google Віктор Турський пише про архітектуру, найкращі практики, продуктивність, безпеку, інструментарій для JavaScript розробників («але не завжди про JS», як додає автор).
Кількість підписників — 2599
Частотність публікацій —
Pavlo Pedenko
Канал Павла Педенка, Senior PM у Wise і співзасновника фонду KOLO. Контент після початку широкомасштабної війни переважно стосується благодійних проєктів і нюансів їх ведення, фондів. Крім того, Павло ділиться новинами, які зацікавили саме його, та публікує меми.
Кількість підписників — 5503
Частотність публікацій —
addmeto
Канал СТО Parimatch Tech Григорія Бакунова з новинами зі світу IT й технологій: про Twitter, Telegram, Meta, скорочення в компаніях, хакерські атаки на них, розвиток тощо.
Кількість підписників — 66 115
Частотність публікацій —
rozho)))k
Канал Володимира Рожкова, який займається розробкою з 2007 року: був і звичайним розробником, і менеджером проєктів, заснував і закрив аутсорс-компанію, а зараз є незалежним консультантом. Володимир публікує в каналі те, що йому цікаво: поради спеціалістам, роздуми про технології, рефлексії про пережите, новини тощо.
Кількість підписників — 4445
Частотність публікацій — 1 допис на тиждень