Monobank перевів дата-центри з Києва до Львова та в хмару Amazon
Український онлайн-банк monobank вивіз свої дата-центри з Києва. Зокрема, частину до Львову, а ще частину — в хмарні сервіси Amazon, повідомив співвласник компанії Олег Гороховський в інтерв’ю Forbes. Наводимо найцікавіші моменти з його розмови.
Про релокацію даних
Зокрема Гороховський розповів, що банку в перші дні повномасштабної війни було складно забезпечити поповнення карток, тому що ключовий партнер — мережа терміналів самообслуговування iBox — зіткнулася зі складнощами інкасації. А відділення банків-партнерів було закрито.
«Два наші дата-центри в Києві вже не здавалися надійною конфігурацією. Вирішили перенести частину процесингових потужностей на хмару, на сервіси Amazon, а інші — на дата-центр у Львові. Це надскладний проєкт, і ми вели його паралельно з поточною роботою, без зупинки», — зазначив він.
За його словами, це було дуже складне ІТ-завдання.
«Ми переїхали до Львова з серверними потужностями та операційним днем, а до Amazon перевезли бек-енд-програми та процесинг. Amazon — це найдорожча історія. На наших обсягах він обходиться близько $200 тисяч на місяць. І ми, швидше за все, „переїдемо“ з хмари до Львова», — анонсував Гороховський.
При цьому він зауважив, що в банку також розглядають варіант переїзду в одну з країн Східної Європи
При збитки та військові облігації
Відомо, що березень став першим збитковим місяцем для monobank за багато місяців. Зокрема, збиток у півмільярда «з’їв» увесь прибуток за перший квартал, залишивши мінус у 110 млн грн.
При цьому в перші дні війни банк отримав близько 2,8 млрд грн рефінансування від НБУ під заставу ОВДП. Однак ці гроші не знадобилися і їх згодом повернули, запевнив Гороховський.
Він також розповів, що понад 1,3 млн осіб скористалося кредитними лімітами у 10 тисяч грн. Також понад 70% клієнтів, незважаючи на кредитні канікули (можливість не вносити обов’язковий щомісячний платіж за кредитом), продовжували платити й виконали свої зобов’язання в квітні.
За його словами, довелося сформувати близько 1 млрд грн резервів за підсумками березня — це все, що заробили в першому кварталі.
Також Гороховський розповів, що банк має великий приріст залишків на рахунках — приблизно 10 млрд грн.
«Але коли ми почали продавати військові облігації, побачили, наскільки впливає ставка на клієнтів плюс вражаючий рівень патріотизму — за п’ять днів наші клієнти купили військових облігацій на понад 230 млн грн», — повідомив він, додавши, що банк не планує залучати кошти до ОВДП від нерезидентів.
Про ймовірний продаж банку та плани на майбутнє
Як підкреслив співвласник monobank, пропозицій щодо продажу зараз немає, оскільки «купувати банки під час війни дуже необачно, це справжня рулетка, а інвестори необачністю не відрізняються».
«У майбутньому я дуже хотів би бачити себе в процвітаючій Україні, у mono, з 10 млн клієнтів... І щоб росія точно пішла слідом за їхнім кораблем. Рано чи пізно це станеться», — резюмував Гороховський.
Як відомо, станом на 7 травня 2022 року monobank має 5,8 млн користувачів, що на 800 тисяч більше, ніж наприкінці 2021 року. Більше активних клієнтів тільки у державних Ощадбанку та ПриватБанку.
Раніше в monobank з’явилася можливість придбати державні військові облігації (ОВДП): як короткострокові, так і довгострокові.
Нагадаємо, monobank із 18 квітня 2022 року закрив рахунки клієнтів, які нині перебувають у росії, білорусі, Сирії, Еритреї та КНДР.