Здати кров усім офісом: ДонорUA пропонує новий формат корпоративного дня
[Про автора: Краковецький Олександр — CEO в DevRain Solutions, кандидат наук, спікер, Microsoft Regional Director, Microsoft MVP AI, CTO ДонорUA]
Майже рік пройшов з моменту публікації статті про ДонорUA в DOU Проекторі. За цей час кількість донорів і реципієнтів, що пройшли через наш проект, збільшилась, середній час на пошук донорів зменшився, а наша команда, в свою чергу, значно «прокачалась» в проблематиці донорства крові в Україні та світі. В цій статті хочу розповісти про наш прогрес, а також запропонувати співпрацю українським ІТ-компаніям.
Корпоративний день донора у Winner
Що таке ДонорUA
В розвинених країнах кількість кроводач на 1000 жителів на рік становить 33 кроводачі. В Україні цей показник — всього 13,3. В умовах війни та поганого стану медицини питання створення ефективної служби крові та рекрутингу донорів крові є критичним.
ДонорUA — це автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові. Реалізується силами ВМГО «Асоціація молодих донорів України» та ІТ-компанією DevRain Solutions, керівником якої я є.
Проект об’єднує на одному майданчику донорів крові, реципієнтів, центри крові, бізнес і є спробою побудувати єдину автоматизовану екосистему навколо донорства крові в Україні.
І ми вже можемо говорити про перші результати. Основний здобуток проекту: зменшення середнього часу на пошук донорів з декількох днів до декількох годин одночасно для десятків реципієнтів на всій території України.
Як це працює: реципієнт чи його друзі або родичі подають на сайті заявку на пошук донорів. Наші координатори перевіряють всю інформацію, зв’язуються з центрами крові для уточнення деталей. Після цього реципієнту підбираються донори в автоматичному режимі з врахуванням історії кроводач, прописки, групи та резусу тощо. Донори, в свою чергу, теж можуть через персональний кабінет знайти тих, кому підходить їх кров саме в цей момент. Система динамічна, а отже, дані показуються в реальному часі, вони є перевіреними і актуальними. Співпраця з центрами крові дозволяє відслідковувати актуальні запаси крові (ми вже співпрацюємо з декількома центрами крові).
Реальність
Наш підхід
Технологічно це хмарний сервіс з декількома персональними кабінетами (адміністратора, донора крові, центра крові, партнера), а також додаткові складові та інструменти — ДонорUA.Бот, моніторинг соціальних мереж, мобільні додатки для iOS, Android, Windows 10, мобільні додатки для партнерів бонусної програми (для iOS та Android), аналіз відкритих даних Міністерства охорони здоров’я. Також тестуємо NLP інструменти та системи штучного інтелекту для ще більшої автоматизації процесів (це тема окремої статті).
За ідею використання чат-ботів та штучного інтелекту для рекрутингу донорів крові проект ДонорUA отримав перше місце на Startup Weekend: Social Innvations у Стокгольмі (Швеція)
За три роки існування ми виграли декілька локальних та міжнародних конкурсів стартапів, однак суттєвого впливу на розвиток проекту та матеріальної вигоди у вигляді грантів чи інвестицій ці перемоги не мали.
Чому варто звернути увагу на ДонорUA
ДонорUA — проект, що є прикладом синергії:
- громадської організації, члени якої досконально розбираються в предметній області та проблематиці, але далекі від інформаційних технологій та систем;
- ІТ-компанії, яка використала свій досвід розробки корпоративних рішень для створення продукту, що вирішує важливу соціальну проблему;
- волонтерів, які на базі відкритого API допомагають розвивати проект (наприклад, застосунок ДонорUA для Windows 10 було створено Микитою Бондаренко, GlobalLogic Ukraine, з власної ініціативи);
- корпоративного сектору, який в рамках бонусної програми та корпоративних днів донорів розвиває сферу донорства та заохочує донорів регулярно здавати кров.
ДонорUA — це український продукт, який створений, в першу чергу, для вирішення гострої соціальної проблеми всередині країни. Звісно, такий продукт інвестори обходять стороною, а для отримання грантів нам в описі проекту не вистачає слів «переселенці», «харасмент» та «антикорупція». Тому ми опираємось на власні ресурси та сподіваємось, що український соціально-відповідальний бізнес нам допоможе.
Ми хочемо, щоб такі поняття, як родинне донорство і так звана адресна допомога, зникли з нашого лексикону. Так, ми не збираємо кошти конкретній людині чи дитячому будинку, як це зазвичай відбувається в українських реаліях, а, натомість, будуємо екосистему для вирішення проблеми на системному рівні.
Вчасно знайдений донор — чиєсь врятоване життя. Ось, наприклад, статистика за листопад:
- до нас приєднався 851 донор (всього в базі — 15 784).
- 190 реципієнтів звернулися за допомогою;
- 119 людей ми змогли врятувати;
- 58 ще чекають на донорську допомогу.
Давайте рятувати життя разом.
Донорство як корпоративний захід
Більшість ІТ-компаній витрачають суттєві ресурси на рекламу та піар. Це може бути як спонсорство ІТ-ліги з футболу чи турніру «Що? Де? Коли?», організація мітапів та конференцій, а також адресна допомога — дитячим будинкам, благодійним організаціям. І я ні в якому разі не кажу відмовлятись від цих активностей.
Натомість я пропоную українським ІТ-компаніям розглянути можливість підтримки проекту ДонорUA, зокрема, в плані організації регулярних корпоративних днів донора для співробітників або під егідою компанії.
Зі своєї сторони ми:
- забезпечимо виїзну бригаду медичного персоналу;
- проведемо лекцію про донорство, Civic Tech, соціальне підприємництво для співробітників компанії;
- надамо зручний інструмент для проведення розіграшів та заохочень серед співробітників;
- надамо медійну підтримку, роздатковий матеріал;
- якщо буде бажання, створимо спецпроект в домені donor.ua.
Ми хочемо зробити корпоративне донорство нормою в нашому суспільстві. Ми працюємо на тим, щоб організація донорських акцій була такою ж простою, як створення звичайної події в фейсбуці.
До нашої ініціативи вже приєднались такі компанії, як Winner, ПриватБанк, Luxoft, Innovecs, Homer Software House, KPMG та інші.
Відгуки учасників
Анастасія Войткевич, менеджер з онлайн клієнтоорієнтованості у Winner:
Все пройшло чудово, співробітники були щасливі. Це прекрасна, добра ініціатива, яка допомагає переглянути ставлення до донорства.
Антон Наконечний, програміст:
Комфортно. Є відчуття, що ви знаєте, хто наразі потребує цієї допомоги. В офісі здавати — прекрасно: все завчасно запланували й підготувалися. Дякую за стислий лікбез стосовно донорства. Я здавав кров раніше один раз. Я за те, щоб люди допомагали один одному, але свідомо виділяти на це час я не навчений. В цьому плані те, що все було організовано в офісі — дуже зручно.
Хочете приєднатись? Деталі за посиланням. Будь-які ідеї по співпраці надсилайте на
Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.
.
І на завершення невеличке відео про донорство:
Дякую за увагу!