Мобілізовані ФОПи продовжують отримувати податкові нарахування. Що пропонує податкова
Державна податкова служба пропонує збільшити термін подачі заяви для мобілізованих підприємців із 10 до 180 днів після демобілізації.
Про це голова Державної податкової служби Руслан Кравченко написав у своєму Telegram-каналі.
«Сьогодні на захист країни стало чимало фізичних осіб — підприємців. Тим, хто на війні, звичайно, не до податкових питань. Мобілізовані ФОП, які не подали заяву до податкової, продовжують щомісяця отримувати податкові нарахування. І нерідко стають боржниками», — написав Руслан Кравченко.
За чинним законодавством, мобілізовані підприємці звільняються від сплати та подання звітності з ПДФО, єдиного податку та військового збору на весь період служби. Для цього після демобілізації ФОП має впродовж 10 днів подати до податкової заяву та копію військового квитка або іншого документа, що підтверджує мобілізацію. Проте, за словами очільника ДПС, на практиці вкластися в такий короткий термін — важко.
«Мобілізовані підприємці не завжди мають змогу одразу після повернення з війська займатися податковими питаннями. Багато хто потребує лікування чи часу на адаптацію. Це має бути враховано», — написав він.
Окрім продовження терміну до 180 днів, ДПС пропонує також уточнити порядок звільнення від податків. А саме:
- Не нараховувати мобілізованому ФОП авансові внески з єдиного податку та військового збору, з місяця, коли ДПС отримало інформацію про мобілізацію й до місяця демобілізації.
- Податки й штрафи, нараховані за цей період, мають бути скасовані.
- Якщо підприємець не встиг виконати податкові обов’язки або подати заяву, він зможе зробити це протягом 180 днів після скасування воєнного стану без наслідків.
Проте, якщо документи не подати взагалі, податкові зобов’язання за період служби доведеться сплатити в повному обсязі.
За словами Руслана Кравченка, ДПС вже опрацьовує ці пропозиції з Мінфіном, Окрім цього Державна податкова служба вже створила спеціальні робочі групи по Україні, які консультують мобілізованих ФОП та ветеранів.
«Регіони отримали переліки ФОП, яким нараховуються податки, але ймовірно вони не можуть виконувати свої податкові обов’язки. По кожному такому кейсу працюємо окремо. Проводимо інвентаризацію листів ФОПів щодо списання нарахованих податкових зобов’язань з дати їх мобілізації», — зазначив голова ДПС.
Нагадаємо, у Мінфіні спростували інформацію про можливе підвищення податків для ФОПів. У відомстві пояснили, що процес підняття податків може відбуватися лише публічно і потребуватиме обговорень з громадськістю, бізнесом і всіма гілками влади, а також із залученням міжнародних партнерів.

