Зарплати Product, UI/UX, Graphic, Web та інших дизайнерів — зима, 2025
У цій статті детально розглядаємо зарплати дизайнерів в ІТ: Product, UI/UX designers та Graphic/Web/Motion/Generalist designers.
Про зарплати геймдизайнерів, художників та аніматорів — у матеріалі на Gamedev DOU.
Ключові висновки:
● Є тенденція до зростання зарплат у Product та UI/UX design.
● Продуктові компанії пропонують дизайнерам вищі зарплати, ніж сервісні, а розмір компанії найчастіше не впливає на зарплати фахівців.
● Рівень англійської сильніше впливає на зарплати UI/UX designers, ніж Product і Graphic/Web/Motion/Generalist дизайнерів.
● Проте хороша англійська потрібна Product designers — 73% з них мають рівень Upper-Intermediate чи Advanced.
У грудні 2024 року ми зібрали 184 анкети від UI/UX-дизайнерів, 108 анкет від Product-дизайнерів і 96 анкет від Graphic/Web/Motion/Generalist designers, які живуть в Україні, або виїхали за кордон, проте планують повернутися.
Дані в CSV доступні на GitHub. Усі зарплати вказано в доларах США після сплати податків («чистими»). Для аналізу рівнів зарплати ми використовуємо медіану.
Уже опубліковані статті про зарплати розробників, тестувальників, менеджерів, фахівців по роботі з даними, фахівців з DevOps, SRE, Security, SysAdmin та DBA. На черзі — нетехнічні спеціалісти та Leadership. Зарплатний віджет уже з оновленими даними.
Медіанні зарплати
Product designers залишаються найоплачуванішими спеціалістами серед дизайнерів: їхня медіанна зарплата становить $3000. Це також одні з найдосвідченіших фахівців у дизайні — 62% з них працюють в ІТ більше як п’ять років.
Зарплати інших дизайнерів суттєво нижчі. Медіана UI/UX designers — $1650. У Graphic і Web designers медіанні зарплати майже однакові — $950 і $900.
Медіанна зарплата Middle Product designers продовжує зростати: за останні пів року +$300, до $2350. Це найвищий показник за останні два роки. Зарплати Senior Product дизайнерів теж дещо зросли після падіння влітку.
Медіанні зарплати UI/UX designers переважно стабільні і не мають суттєвих змін за останні два роки. Проти літа 2024 року дещо зросла медіанна зарплата Junior UI/UX дизайнерів — на $158 до $800 та Senior UI/UX designers — на $350 до $3200. Проте наразі незрозуміло, наскільки стійка ця тенденція.
Медіанні зарплати Graphic та Web designers знизилися передусім через зростання частки інтернів та джуніорів (з 14% до 31% серед Graphic і з 18% до 29% серед Web дизайнерів).
Аналіз зарплат у першому і третьому квартилях показує розкид зарплат і дає змогу оцінити ймовірність для фахівців отримувати суттєво більше чи менше, ніж медіанна зарплата на ринку.
Розкид зарплат (IQR, різниця між першим і третім квартилями) найбільший у Senior Product-дизайнерів — близько $2000. У Team Lead і Senior UI/UX-дизайнерів схожий на Senior Product designers рівень зарплат, проте розкид менший — близько $1500.
За досвідом роботи
На початкових етапах кар’єри зарплати UI/UX та Graphic/Web/Motion/Generalist designers дуже близькі: $810 та $873 у фахівців з досвідом
UI/UX designers з досвідом понад п’ять років заробляють помітно більше, ніж Graphic/Web/Motion/Generalist дизайнери з таким же досвідом: $3300 проти $1800.
Зарплати Product designers суттєво вищі за UI/UX та Graphic/Web/Motion/Generalist дизайнерів з таким же досвідом.
За рівнем англійської
Product та UI/UX designers, які оцінили свій рівень як Advanced, мають вищі медіанні зарплати, ніж ті, хто знає англійську гірше.
В UI/UX дизайнерів позитивний зв’язок між рівнем англійської і рівнем зарплати виражений сильніше, ніж у Product designers. Це пов’язано з тим, що більшість Product дизайнерів мають високий рівень англійської мови і це не є диференціювальним фактором для них.
Зарплати Graphic/Web/Motion/Generalist designers дуже мало залежать від рівня англійської мови.
За типом і розміром компаній
Продуктові компанії пропонують дизайнерам усіх спеціалізацій вищі зарплати, ніж сервісні.
У найбільших компаніях (з більш ніж 1000 співробітниками) працюють більш досвідчені дизайнери, ніж їхні колеги в інших компаніях. Проте найчастіше медіанні зарплати дизайнерів залежать не від розміру компанії, а від напряму роботи і досвіду.
Невеликі відмінності в зарплатах простежуються лише в UI/UX designers: компанії з більш ніж 50 співробітниками платять дещо вищі зарплати, ніж менші компанії. Проте більшою мірою на зарплати фахівців впливає їхній досвід.
Використання ШІ
Як і інші айтівці, дизайнери активно користуються ШІ у своїй роботі.
Найпопулярніший інструмент — ChatGPT, яким послуговуються понад 80% дизайнерів.
На другому місці — Midjourney. Ним користується половина Graphic/Web/Motion/Generalist дизайнерів, третина UI/UX та чверть Product designers.
Портрет дизайнерів
Велику частку дизайнерів становлять жінки. Серед Product designers їх 51%, Graphic/Web/Motion/Generalist дизайнерів — 58%, UI/UX — 65%.
Медіанний вік Product designers не відрізняється від медіанного віку айтівців загалом — 30 років. Graphic/Web/Motion/Generalist дизайнери та UI/UX-дизайнери дещо молодші: їхній медіанний вік 28 і 29 років.
Product-дизайнери зазвичай добре знають англійську: 73% з них оцінили свій рівень як Upper-Intermediate чи Advanced. Це більше, ніж загалом серед усіх айтівців: 60% айтівців знають англійську на такому рівні.
UI/UX і Graphic/Web/Motion/Generalist дизайнери знають англійську гірше. Рівень Upper-Intermediate або Advanced мають 55% UI/UX designers і 40% Graphic/Web/Motion/Generalist дизайнери.
Докладна інформація з розбивкою за категоріями, містами та досвідом у розділі «Зарплати».
Дані про кількість вакансій і відгуків дивіться в розділі «Тренди».
Якщо у вас є пропозиції або зауваження до статті, пишіть у коментарях або на
Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.
.
Аналітика: Ірина Іпполітова



