«Я підтримую концепт „воюй або працюй“». CEO Intellias про ринок праці, бронювання і податки
СЕО Intellias Віталій Седлер в інтерв’ю NV бізнес розповів про відношення до нового податкового закону, ситуацію в компанії з бронюванням та мобілізацією, а також про найм і плани з масштабування. DOU зібрав найцікавіше з інтерв’ю.
Бронювання і мобілізація
У компанії заброньовано понад 100 людей, що складає 10% військовозобов’язаних співробітників. За словами Седлера, це є недостатнім для стабільної роботи.
Також він зазначив, що мобілізували 80 людей, тобто приблизно 4% штату компанії, що також впливає на роботу компанії. Оптимальним варіантом було б збільшення кількості заброньованих працівників до 50%.
Ідею економічного бронювання CEO Intellias вважає правильною:
«Я підтримую концепт „або воюй, або працюй аби підтримати армію“. Робота інженерів чи інших фахівців, що можуть створювати експортний продукт, сприяти зростанню ВВП та платити податки — корисна для країни» — каже він
Підвищення податків
Новий закон про збільшення податків став викликом для бізнесу, особливо для резидентів Дія.City, вважає Віталій Седлер.
«Однією з головних обіцянок цього режиму була податкова стабільність на 25 років, яку тепер порушено. Це значно ускладнює залучення інвестицій і негативно впливає на бізнес-клімат», — продовжує він.
Натомість Седлер вважає, що держава могла б знайти інші шляхи для збільшення доходів, наприклад, через зміну ставок ПДВ, яка є зрозумілішою.
Ситуація на ринку праці
Попит на технічних фахівців в Україні суттєво знизився — порівняно з 2021 роком він упав у
Він додав, що частка жінок в Intellias поступово зростає. Якщо у 2021 році їх було 26%, то зараз цей показник досяг 28,4%. У технічних напрямах також є позитивна динаміка — жінки займають 18,2% таких посад. Крім цього, майже половина керівних позицій у компанії належить жінкам.
Водночас компанія розглядає можливість запрошення іноземних спеціалістів до України. Седлер бачить потенціал у залученні фахівців із країн Азії, зокрема Індії.
«Якщо Україна добре інтегрується з Європою, то індійських інженерів може зацікавити перспектива пожити у країні, яка розвивається, має безпечні умови для життя та кращу податкові умови. Наші великі міста, як от Київ, Львів, Харків, Одеса, як на мене, можуть бути дуже привабливими для них», — пояснює підприємець.
Окрім Індії зацікавленість є до фахівців з Пакистану та В’єтнаму.
Поглинання компаній і експансія
Віталій заявив, що Intellias розглядає можливість поглинання українських та іноземних компаній. Однак пріоритет стоїть саме за іноземними компаніями.
«В Україні у нас велика концентрація, якої ми як глобальна компанія не хотіли б мати», — каже Седлер.
Однак компанія готова розглянути «вузькопрофільних нішевих гравців». Нараз Intelias продовжує працювати над розширенням на американському ринку.