Студент НАУ працює над першим «ракетним» дипломом. Розповідаємо деталі про відродження NAURocket
У Національному авіаційному університеті після трирічної перерви знову працює конструкторське бюро NAURocket. А студент вишу Артем Коваленко пише дипломну роботу на тему «Система керування для вертикальної стабілізації ракети». Це перший магістерський проєкт з ракетобудування в НАУ, повідомила нова очільниця університету Ксенія Семенова.
«Завдання — створити ракету з корисним навантаженням до 2 кг, здатною піднятися на
1-2 кілометри. НАУ підтримує всіх, хто хоче бути інженером, має власні проєкти, хоче займатися наукою або технологічними розробками», — написала Ксенія Семенова.
Керівник студентського конструкторського бюро NAURocket Сергій Піпко розповів, що входить до базового варіанту ракети, над якою працює Артем Коваленко:
- польотний контролер (записує всі параметри польоту і викидає парашут);
- парашутна система;
- GPS-маяк (для відстеження траєкторії польоту ракети і її пошуку після приземлення);
- відеокамера.
Після випробувань базовий варіант планують доповнити й іншим обладнанням. Наприклад, системою управління.
За словами Сергія Піпка, ракетне бюро нещодавно отримало усе необхідне обладнання для роботи над студентськими проєктами.
«Є 3D-принтер, верстат для свердління, паяльна станція, інструменти, стелажі, швейна машинка, а також зарядна станція — куди ж без неї. Її вистачить на день роботи майстерні або майже на добу роботи 3D-принтера.
Сподіваюся, що й інші учасники студентської групи зможуть зробити свої „ракетні“ дипломи, які є дуже актуальними сьогодні. Для такої роботи зараз створені всі умови», — написав керівник NAURocket.
Нагадаємо, Ксенія Семенова — перша жінка, яка очолила Національний авіаційний університет. Виконувачкою обов’язків ректорки її призначила нова наглядова рада вишу.
В інтерв’ю DOU Ксенія розповіла, як НАУ змінюється зараз, чому вона не боїться говорити про проблеми університету публічно і де її команда братиме гроші на розвиток закладу.