Techosystem Defense. Навіщо створили ще один оборонний кластер і чому компанії до нього приєднуються
Громадська спілка Techosystem повідомила про створення кластера Techosystem Defense, який має допомагати розвивати оборонні технології в Україні. Серед учасників — Aspichi, Buntar Aerospace, Deftak, Falcons, HIMERA та інші miltech-компанії.
Ми запитали у деяких команд, якими є їхні враження й очікування від участі в кластері, а також чим він відрізняється від оборонного кластера Brave1, який запустила держава.
⚙️ Детальніше про Techosystem Defense
Створення кластера ініціювала спілка Techosystem — це обʼєднання гравців технологічної екосистеми з фокусом на продуктові компанії. Організація зараз має понад 80 членів. До кластера можуть долучитися лише учасники спілки.
«Наша мета — сприяти розвитку Defense Tech компаній, їх виходу на міжнародні ринки та забезпеченню продуктивної взаємодії між компаніями, військовими, державою та інвесторами», — розповіли у Techosystem.
Серед першочергових завдань кластера:
- налаштування прозорих та регульованих взаємовідносин зі стейкхолдерами оборонного ринку України та за кордоном;
- адвокація та захист інтересів учасників кластера;
- популяризація українських оборонних стартапів в Україні та за кордоном;
- розробка та впровадження методології спільних випробувань, обмін досвідом між розробниками;
- допомога у залученні інвестицій для учасників.
Головою кластера обрали Єгора Дудінова, СЕО та співзасновника компанії Falcons (флагманський продукт компанії — система радіоелектронної розвідки «Етер», яку використовують на передовій).
«Techosystem Defense дозволить отримувати нові дієві рішення на полі бою в достатній кількості швидше, ніж ворог проведе реверс інжиніринг, знайде протидію від них та запустить найкращі з них в серійне виробництво», — зазначив Єгор Дудінов.