Через «Дію» забронювали понад 55 тисяч працівників. Найбільше — у Київській і Львівській областях
17 липня на порталі «Дія» запрацювало електронне бронювання. За тиждень роботи цього сервісу вдалося забронювати понад 55 тисяч фахівців критично важливих підприємств і тих, що забезпечують потреби Сил оборони. Середній час на отримання послуги — 15 хвилин, повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Наразі технічно неможливо порахувати, скільки саме ІТ-спеціалістів забронювали через «Дію», але така функціональність може зʼявитися у майбутньому, відповіли DOU у Мінцифри.
Інструкція, як скористатися сервісом, — за посиланням, а тут опублікували відповіді на найчастіші питання.
У пресслужбі Мінекономіки надали алгоритм бронювання через «Дію»:
- Міністерства, ОВА та інші органи виконавчої влади вносять до Єдиного переліку підприємства, установи та організації, які мають право бронювати працівників.
- Керівник компанії, що має право на бронювання своїх працівників, подає на порталі «Дія» списки на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом.
- Система автоматично перевіряє, чи людина працевлаштована офіційно і чи є її дані в реєстрі «Оберіг».
- «Дія» упродовж доби надсилає сповіщення керівнику про результат розгляду.
- Якщо рішення позитивне, система автоматично переводить військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на термін дії бронювання. З цього моменту він вважається заброньованим, а інформація про бронювання зʼявляється в застосунку «Резерв+».
«Згодом витяг з Реєстру військовозобовʼязаних можна буде завантажити на порталі „Дія“ й за потреби роздрукувати. Також за бажанням документи на бронювання можуть бути подані в паперовому форматі. Обидві форми подачі документів матимуть однакову вагу.
Процес бронювання повністю автоматизований та передбачає використання інформаційних ресурсів — порталу „Дія“, „Оберегу“ і реєстру Пенсійного фонду.
Одночасно діють два механізми бронювання — через „Дію“ та за списками (погодження списків військовозобов’язаних Міністерством оборони та подальше прийняття наказів Міністерством економіки). Підприємство самостійно визначає механізм бронювання працівників», — розʼяснили у Мінекономіки.
Нагадаємо, 18 липня ми повідомляли, що загалом в Україні заброньовано орієнтовно 800 тисяч працівників. Лише 5 тисяч з них — ІТ-фахівці. Мінекономіки визнало критично важливими понад 700 підприємств, установ і організацій. А через Мінцифри такий статус отримали 575 ІТ-компаній.
Зараз в Україні є орієнтовно 346 тисяч айтівців (згідно з останнім дослідженням, яке IT Ukraine Association презентувала у лютому