Відкрився набір на літню школу з квантового машинного навчання. Хто може взяти участь
З 26 липня по 3 серпня в Україні пройде літня школа з квантового машинного навчання. Її учасники зможуть познайомитися з фундаментальними принципами квантових обчислень і матимуть практичну базу для розвитку в цьому напрямі.
Для участі потрібно зареєструватися, дедлайн — 17 липня.
Організатори проєкту — Факультет прикладних наук УКУ та стартап Haiqu, який розробляє ПЗ для роботи квантових комп’ютерів.
Що буде в програмі
Після
Тема цьогорічної школи: «From classical ML in Quantum Computing to Quantum Machine Learning». Заняття відбуватимуться англійською мовою у кампусі УКУ (Львів).
Фото з літньої школи квантового машинного навчання 2023 року
Хто може взяти участь
Школа розрахована як на новачків, що цікавляться квантовими обчисленнями, так і на тих, хто має досвід в цій галузі. Учасники повинні мати підготовку у лінійній алгебрі, теорії ймовірності, статистиці, машинному навчанні і Python-програмуванні.
Попередні знання в сфері квантових обчислень необов’язкові, але ознайомлення з фреймворками Qiskit, Pennylane та базовими підходами буде враховуватись у відборі.
«Школа в першу чергу фокусується на практичній складовій і тому буде корисною як студентам, які прийшли з фізики, так і тим хто прийшов з комп’ютерних наук чи машинного навчання.
Програма буде міксом з квантових алгоритмів і застосувань класичного машинного навчання у сучасних проблемах квантових обчислень, як от до випадку виправлення помилок чи зменшення шумів», — розповів співзасновник Haiqu Микола Максименко в коментарі DOU.
Зарахування відбуватиметься на конкурсній основі. Найкращі заявники зможуть отримати грант у 10 000 грн, який покриватиме витрати: реєстраційний внесок, проживання і харчування. Гранти також передбачені для учасників-ветеранів.
«Ми будемо намагатись знайти підтримку у формі грантів для всіх хто цього потребуватиме. Просимо в цьому випадку обґрунтувати таку необхідність у мотиваційному листі», — додав Максименко.
Хто буде викладати на курсі
Заняття проводитимуть спеціалісти стартапу Haiqu, який залучив $4 млн інвестицій та увійшов до переліку найперспективніших квантових стартапів Європи. Зокрема серед викладачів:
- Микола Максименко (співзасновник і технічний директор, PhD),
- Maciej Koch-Janusz (Principal Scientist, PhD),
- Юрій Прийма (Engineering Lead),
- Владислав Лось (Research Scientist),
- Maxence Grandadam (Research Scientist),
- Dikshant Dulal (квантовий дослідник команди SoftServe у Сінгапурі).
Серед запрошених лекторів:
- Lukasz Cincio (Лос-Аламоська національна лабораторія, США),
- Jan Olle (Інститут ім. Макса Планка з фізики світла, Німеччина),
- Remmy Augusta Menzata Zen (Інститут ім. Макса Планка з фізики світла, Німеччина),
- Markus Müller (Рейнсько-вестфальський технічний університет Аахена, Німеччина),
- Piotr Czarnik (Ягеллонський університет, Польща),
- Олександр Кирієнко (Університет Ексетера, Великобританія),
- Ryan LaRose (Університет штату Мічиган, Haiqu, США).
Детальніше про вимоги до учасників та програму літньої школи — на сайті проєкту.