Компаніям, які працюють над розробками для ЗСУ, стане легше бронювати фахівців
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості розширило перелік критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників на підприємствах оборонно-промислового комплексу (ОПК), незалежно від військово-облікової спеціальності співробітників. Наказ набув чинності 17 травня 2024 року.
Згідно з новими правилами, підприємства, установи й організації, які виробляють товари чи надають послуги оборонного призначення, для бронювання своїх фахівців мають відповідати одному з двох критеріїв:
1. Бути виконавцем чи співвиконавцем:
- державного контракту з державним замовником у сфері оборони щодо виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг оборонного призначення з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів;
- або договору щодо виробництва товарів оборонного призначення коштом інших позабюджетних джерел, не заборонених законодавством України.
Товари оборонного призначення обов’язково мають надходити до військових частин ЗСУ та інших військових формувань.
Незалежно від джерела фінансування, понад 50% від загального обсягу виробництва підприємства мають складати товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).
2. Отримувати державні гранти
Підприємство має отримувати фінансову державну підтримку у вигляді грантів, згідно з порядком організації конкурсів Brave1 (прописаний у цій постанові Кабміну).
«Ці зміни розширюють перелік критеріїв. Перший об’єднує ті два, які були чинні до цього часу, додаючи позабюджетні джерела фінансування. А другий дає можливість отримати підставу для бронювання компаніям, які знаходяться на стадії розробки свого продукту у сфері ОПК.
Для тих підприємств, які вже розпочали процес бронювання згідно з попередньою процедурою, нічого не змінюється», — зазначили у Мінстратегпромі.
Детальніше ознайомитись з переліком документів та алгоритмом дій можна на сайті міністерства.
Нагадаємо, понад 4000 айтівців зараз заброньовано через Мінцифри. Ще 1300 чекають на погодження. Найпоширеніший шлях для бронювання співробітників — отримати статус критично важливого для функціонування економіки підприємства. Його компанії надають на рік, а для продовження статусу потрібно ще раз подати необхідні документи.
Нещодавно ми з’ясовували, чи містить мобілізаційний закон зміни у бронюванні айтівців. DOU поспілкувався про це з Нестором Швецем — головним юристом Львівського ІТ Кластера, юристом Іваном Щеглаковим, а також Мінцифри.