«Плануємо найняти ще до 20 ІТ-фахівців». У Держстаті розповіли про прогрес із цифровою трансформацією та яких спеціалістів знайти найважче
У Мінцифри хочуть перетворити Держстат на ІТ-компанію. У жовтні
DOU дізнавався, над чим зараз працюють ІТ-спеціалісти Держстату, фахівців якого профілю знайти найважче та як успіхи з цифровізацією даних.
Скільки зараз людей в ІТ-команді Держстату? Що входить до їхніх обовʼязків?
— У департаменті інформаційних технологій Держстату працює 25 фахівців, загалом у команді може бути до 33 осіб.
Серед завдань ІТ-департаменту:
— розвиток і впровадження інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій;
— забезпечення роботи інформаційно-комунікаційної інфраструктури, систем і баз даних;
— надання консультацій і підтримки користувачам.
Паралельно ми набираємо людей до команди Центру обробки статистичних даних (ЦОСД), який підпорядковується Держстату. Фахівці ЦОСД опрацьовують інформацію, займаються аналітичною роботою. Зараз у команді є пʼять таких IT-спеціалістів.
Скількох людей ще потребуєте для повної комплектації команди?
— У 2024 році плануємо долучити до команди ЦОСД ще до 20 фахівців. Щонайперше це аналітики й оператори даних, тестувальники, інженери.
Серед актуальних зараз вакансій:
— Data Analyst Team Lead;
— Data Analyst;
— BI Analyst;
— Data Quality Engineer;
— оператор даних;
— архітектор;
— інженер Microsoft O365.
Яких фахівців знайти найважче і чому?
— Найважче із пошуком тестувальників data-продуктів. Ми отримуємо більшість заявок на цю вакансію від тестувальників програмного забезпечення, що не відповідає профілю нашого ідеального кандидата. Також досить довго не можемо знайти фахівця на посаду архітектора data-продуктів із досвідом роботи з хмарними сервісами Microsoft.
Чи пропонуєте ІТ-спеціалістам ринкову зарплату?
— Державні органи зазвичай не можуть запропонувати ринкову заробітну плату, і Держстат не виняток. Проте умови хороші, також це можливість долучитися до реформи головних інформаційних статистичних продуктів України.
Коли плануєте повністю оновити Держстат? Що вже зроблено?
— Як співробітники ІТ-департаменту, так і фахівці ЦОСД найбільше зосереджені на цифровій трансформації Держстату. Команда ЦОСД також займається розробкою і впровадженням державних статистичних спостережень на новій платформі «Сигма» (це платформа для управління життєвим циклом даних — від збору, очищення, трансформації, аналізу й до їх поширення, розробка компанії EPAM — ред.).
Зараз ми працюємо над розвитком цієї платформи. Вже вдалося перенести частину історичних даних, розпочали роботу над створенням статистичних продуктів на платформі. Створення та впровадження «Сигми» передбачено Програмою розвитку офіційної статистики до 2028 року.
Поки що новий портал Держстату працює в beta-режимі, проходить фінальні тестування й актуалізацію історичних даних останнього періоду. Орієнтовно через три місяці плануємо зробити офіційний публічний запуск.
Нагадаємо, у Міністерстві оборони повідомили DOU, що зараз шукають кіберфахівців на посади в різних підрозділах. Більшість вакансій передбачають офіційну мобілізацію на контракт або переведення (для чинних військовослужбовців ЗСУ).