Олександр Борняков анонсував нову концепцію бронювання. 6-7 тисяч гривень за працівника щомісяця, для резидентів Дія City — більше (UPD)
Кабмін розглядає нову концепцію бронювання, яка залежатиме від сплати податків, про це виданню LIGA.net розповів заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
«Вона поки не працює, але ця ідея „витає у повітрі“. Я не можу сказати, коли цей план приймуть, він на розгляді у Кабміні. Готують і зміни щодо звітності, щоб вона була щомісяця, і щоб наша система зчитувала, з’являвся певний документ, який підтверджуватиме бронювання на таких умовах», — заявив Борняков.
За його словами, над цією ідеєю зараз працюють у міністерствах. Він також озвучив інформацію про
(Як уточнили для DOU в проєктному офісі Дія City, ця ідея зараз на етапі обговорення, остаточної версії концепції ще немає — ред.).
Олександр Борняков також додав, що була дискусія щодо бронювання гіг-контракторів, але рішення Міністерства оборони не змінилося.
«Ми хотіли наполягати, але в Міноборони була своя позиція. Вони не бачать спеціальностей у гіг-контракторів, на відміну від штатних працівників, тому їм важче відстежувати, кого бронювати. Якщо людина працює на гіг-контракті, він завершується, то вона може написати заяву і перейти на штатну позицію», — зазначив він.
Додамо, що зараз бронюванню підлягають лише спеціалісти у штаті (тобто офіційно оформлені згідно з КЗпП), а ініціативи щодо бронювання гіг-контракторів і ФОПів так і не отримали підтримки від Міноборони й Генштабу. За даними DOU, більшість українських ІТ-компаній навіть не тестували новий порядок бронювання, адже співпрацюють з фахівцями саме за такими моделями.
Станом на 29 січня в Україні заброньовано 3498 ІТ-спеціалістів через Мінцифри, з них близько 1500 фахівців — повторно. Питання збільшення квоти на бронювання в ІТ-компаніях поки що не розглядають.
Оновлення від 15 лютого. Додали розʼяснення Олександра Борнякова щодо бронювання гіг-контракторів