Українська Preply, яка конкурує із Duolingo, залучила $70 млн інвестицій. Ці кошти команда планує вкласти в АІ-технології
Заснована українцями EdTech-компанія Preply залучила $70 млн інвестицій. Раунд фінансування очолив фонд Horizon Capital, про це повідомили співзасновники компанії у своїх соцмережах.
«Додаткові кошти дозволять нам отримати вигоду з величезних можливостей, які ми бачимо перед собою. Ми хочемо розширити наше лідерство за допомогою АІ-технологій, які забезпечують найпотужніший досвід навчання», — повідомив один зі співзасновників Preply Кирило Бігай.
«Пушимо AI вже пів року, щоб зробити зв’язку „Людина+AI“ ще кращою для наших користувачів. Приємно грати у вищій лізі, на світовому рівні», — додав співзасновник компанії Дмитро Волошин.
Як пише видання CNBC, Preply зараз активно конкурує з такими популярними платформами вивчення мови як Duolingo, Babbel і Busuu. Компанія використовує машинне навчання, щоб краще організовувати взаємодію учнів і викладачів. Тепер у Preply планують запустити АІ-помічника, який допомагатиме викладачам створювати практичні заняття, граматичні пояснення та починати бесіди.
EdTech-компанія створена в Україні, її засновники — підприємці Дмитро Волошин, Кирило Бігай і Сергій Лук’янов (зліва направо).
За інформацією AIN, за останні два роки кількість людей, які користуються додатком Preply, зросла в чотири рази, а в багатьох регіонах загалом кількість користувачів подвоїлася у порівнянні з минулим роком. На сьогодні кількість студентів, які навчаються на платформі, перевищує кількість студентів, які навчаються в університетах Ліги Плюща.
Команда компанії зросла до 500 співробітників 60 різних національностей у 30 країнах світу. За останні три роки доходи Preply зросли вдесятеро. За минулий рік компанія підписала понад 200 нових угод у рамках B2B-напряму, серед її клієнтів такі компанії як Plarium, Datadog, GroupM та Bain.
Нагадаємо, нещодавно AI-компанія Osavul залучила $1 млн від венчурного фонду SMRK в рамках seed-раунду інвестицій. Стартап фокусується на кібербезпеці, протидії дезінформації та аналізі інформаційного середовища. Фінансування спрямують на маркетинг та розвиток технологічної платформи, зокрема інтеграції технологій Large Language Models для виведення аналізу інформаційного середовища на новий рівень.