ІТ-компанія KIVORK, яка має ремоут-команду в Україні, продовжує наймати громадян росії
ІТ-компанія KIVORK, яка має понад 1500 співробітників (серед яких і «local remote team» в Україні), продовжує наймати громадян росії, а також толерує в команді комунікацію на російській мові. Про це повідомило джерело телеграм-каналу «Підслухано в ІТ», який ведуть операційна директорка DOU Владислава Зацаринна та Service Manager MacPaw Юрко Федоренко.
Рекрутер із компанії написав спеціалісту, який зараз знаходиться в Україні. Ця людина поділилася з нами скріном із листування. Зокрема, там йдеться, що в KIVORK «зрідка наймають громадян рф, які не підтримують війну, виїхали за кордон і не платять податки в росії».
Додамо, що на сайті з пошуку роботи GRC вказано, що компанія KIVORK має великий штат із 1500 осіб, які працюють у різних офісах по всьому світу, включаючи Молдову, Великобританію, Індію, Філіппіни, США. Також є локальні ремоут команди в Казахстані, Вірменії та Україні.
DOU зв’язався з HR-менеджером компанії Володимиром Форостяним, який погодився прокоментувати ситуацію.
«У довоєнні часи в компанії працювали 50 росіян. Після початку вторгнення рф наше керівництво поставило їм умови: вони повинні виїхати з росії, змінити ІП (аналог нашого ФОП), щоб не сплачувати податки в цій країні, і в такому разі вони зможуть продовжити співпрацю з компанією», — розповів він.
За словами Форостяного, на ці умови погодились 13 співробітників. Решту росіян звільнили, заявив представник компанії. Він повідомив, що після цього компанія дійсно наймала громадян росії, якщо ті дотримувались цих умов. Також, додав Форостяний, KIVORK не наймає росіян, які працюють з території білорусі.
«Але останнім часом не наймаємо росіян, адже це супроводжується репутаційними втратами. Немає сенсу. Але так, в IT-підрозділі зараз працюють 13 людей [з росії]», — додав він.
Щодо національного складу компанії, за словами Форостяного, в KIVORK працюють 30% молдован, 30% казахів, 10% грузин і вірменів, решта — українці та росіяни.
«[Стосовно мовного питання]: компанії вже вісім років, і ми не аутсорс, де є потреба спілкуватись із замовниками, клієнтами з різних континентів: Європа, Америка... <...> Наразі у нас потреби спілкування англійською немає. Тож коли компанія вирішила наймати людей поза межами Молдови у 2020 році, ми обрали країни СНД [Україна фактично не є членом СНД з 2019 року — ред.], по-перше, через зарплатні [реалії] та [ментальну] близькість. Постало питання, якою мовою спілкуватись, і вирішили російською. Якою іншою мовою спілкуватись з казахами, якщо не знаєш англійської?», — розповів представник KIVORK.
На запитання DOU про те, як українська частина команди ставиться до роботи з росіянами в одній компанії, Форостяний повідомив, що конфліктів між ними начебто немає, адже про умови роботи «попереджають на етапі рекрутингу». За підрахунками HR-менеджера, 4 з 10 українців відмовляються співпрацювати на таких умовах.
Нагадаємо, Служба безпеки України викрила київську ІТ-компанію, яка, імовірно, намагалася «злити» росіянам інформацію з електронних систем прифронтової військово-цивільної адміністрації (ОВА).
Слідство встановило, що можливість витоку існувала через систему електронного документообігу. Київська ІТ-компанія, яка встановлювала програмне забезпечення в держустанові, надала право доступу до баз своїм колегам з тимчасово окупованої частини регіону.