IT і закон: які ключові для індустрії рішення ухвалили у 2022 році
Воєнний 2022 рік відзначився законами та постановами, що торкаються IT-галузі: Дія City, е-резидентство, обіг криптовалют тощо. Спільно з юристами DOU пояснює, що змінили ті чи інші ініціативи, а також чого чекати наступного року.
Що вплинуло на IT в законодавчому полі
Щоби було простіше зрозуміти значущість описаних рішень, наводимо визначення і різницю для кожної з категорій, про які йдеться в матеріалі:
- Подані законопроєкти — документи, які створюють, доповнюють або змінюють законодавчу базу. Законопроєкти можуть подати особи з правом законодавчої ініціативи (президент, нардеп, Кабмін), а ухвалити — ВРУ.
- Проголосовані ВРУ законопроєкти — ухвалені законопроєкти в результаті голосування (в Україні звичайні закони ухвалюють простою більшістю голосів) і підготовки відповідної постанови законодавчого органу про набуття чинності.
- Ухвалені постанови — в Україні це підписання закону президентом, підготовка постанови Верховної Ради про порядок введення в дію закону та офіційне його опублікування, що надає закону загальнообов’язкової сили.
- Постанови про реалізацію експериментального проєкту — схожі на інші постанови Кабміну, але спрямовані на новіші (експериментальні) ініціативи.
На наші запитання відповідали Андрій Барбашин, юрист Barbashyn Law Firm, та керівний партнер Legal IT Group Антон Тарасюк.
Ухвалені (проголосовані) законопроєкти
Похожие статьи:
Компания Lenovo объявила о выходе на российский рынок мультимедийных смартфонов A6010 и A6010 Plus. Компания считает, что они станут отличными...
Під час конференції Forbes Tech 23 листопада Михайло Федоров розповів, над чим зараз працює команда Мінцифри, які пріоритети будуть у 2024...
Командири частин отримали право мобілізовувати добровольців без залучення ТЦК. 1 жовтня уряд ухвалив відповідну постанову. Про...