Amazon планує звільнити 10 тисяч співробітників
У Amazon готуються до скорочення приблизно 10 000 робочих місць, яке розпочнеться вже цього тижня. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на власні джерела.
Коротко
- Звільнення торкнуться працівників роздрібного підрозділу компанії, відділу кадрів, а також розробників — наприклад, членів команди, яка працює над голосовим помічником Alexa.
- Як пише NYT, це стане найбільшим скороченням робочих місць в історії компанії.
Деталі
Кількість потенційно скорочених людей ще може змінитися — у будь-якому випадку, співробітників, швидше за все, звільнятимуть поступово. Якщо ж кількість залишиться на рівні 10 тисяч, то вони становитимуть приблизно 3% від загальної кількості корпоративних співробітників Amazon і менше ніж 1% від більш ніж 1,5 мільйонної глобальної робочої сили компанії (більшість співробітників компанії отримують погодинну оплату та працюють у численних логістичних центрах).
«Заплановане Amazon скорочення під час критично важливого сезону святкових покупок показує, як швидке погіршення стану світової економіки змушує компанію скорочувати бізнеси, які роками були перевантажені співробітниками або не поралися з поставленими завданнями», — пише NYT.
У часи пандемії Covid-19 Amazon пережила найприбутковіший період у своїй історії — компанії потягнулися до хмарних обчислювальних сервісів Amazon, а споживачі — до онлайн-покупок. За два роки компанія подвоїла штат співробітників, а прибутки спрямувала на розширення компанії та різноманітні експерименти.
Однак, на початку 2022 року зростання Amazon сповільнилося до найнижчих темпів за останні два десятиліття. Надмірні інвестиції компанії на тлі змін у купівельних звичках споживачів після пандемії та високої інфляції призвели до високого рівня витрат.
«Тож тепер Amazon стане останньою з ряду технологічних компаній, які звільнять працівників, за збереження яких тільки нещодавно боролися. Раніше Amazon більш ніж удвічі збільшив верхню межу грошової компенсації для своїх технічних працівників, посилаючись на особливо конкурентний ринок праці», — зазначає видання.