Топ-50 ІТ-компаній України, літо 2022: кількість спеціалістів зменшилася на 3%, а у "великої п'ятірки" оновився склад
Майже в половини компаній рейтингу негативна динаміка зростання, а загальна кількість ІТ-спеціалістів зменшилася майже на три тисячі. Відбулися зміни й у «великій п’ятірці» — цього року Ciklum вперше за 10 років опинився за межами п’яти найбільших компаній.
Понад 60% компаній сказали, що не зупиняли найм в Україні після 24 лютого. Але той самий відсоток компаній заявили про скорочення найму, з огляду на довоєнні плани, більш ніж на 20% у лютому-липні 2022 року.
Нижче 50 найбільших ІТ-компаній України за кількістю спеціалістів станом на липень 2022 року.
У цьому рейтингу є дві нові компанії — Room 8 Group (на
Загальна кількість спеціалістів зменшилася, але йдеться передусім про нетехнічних фахівців
У січні загальна кількість спеціалістів у топ-50 вперше сягнула 100 тисяч. Але в першому півріччі зменшилася на 3%, і сьогодні у 50 найбільших компаніях України працює 97,6 тисячі фахівців.
Зростання загальної кількості спеціалістів у 50 найбільших ІТ-компаніях України
Кількість спеціалістів у топ-25 компаній зменшилася на 800 осіб. Нині там працює 77 тисяч фахівців.
Зростання загальної кількості спеціалістів у 25 найбільших ІТ-компаніях України
На відміну від загальної кількості людей, кількість технічних фахівців у топ-25 навіть трішки збільшилася — майже на 100 осіб.
Зростання загальної кількості технічних спеціалістів у 25 найбільших ІТ-компаніях України
«Велика п’ятірка» зменшилася на 1100 спеціалістів
Лише дві з п’яти найбільших компаній збільшили кількість спеціалістів за перше півріччя — GlobalLogic і Evoplay. Evoplay вперше потрапила до п’ятірки саме завдяки активному зростанню за останній рік (майже на 1,5 тисячі спеціалістів з липня 2021 року).
Загалом кількість спеціалістів у п’яти найбільших ІТ-компаній зменшилася на 1,1 тисячі — з майже 40 тисяч у січні до 38,8 тисячі у липні.
Динаміка зростання топ-5 компаній за період із серпня 2011-го по липень 2022-го
EPAM продовжує утримувати статус найбільшої ІТ-компанії України, попри суттєве зменшення кількості людей у січні-липні цього року. Загалом українська команда EPAM зменшилася на 1260 спеціалістів.
У компанії повідомили, що декілька тисяч їхніх спеціалістів виїхали з України, рятуючись від війни. Близько чверті з них вже повернулися додому, але певна частина бачить своє найближче майбутнє в інших країнах. Після завершення дозволеного
На другому місці залишається Softserve — у компанії теж негативна динаміка зростання у першому півріччі (-164 спеціалісти). Ще на початку січня Softserve анонсували план розширитися на
За словами представників компанії, зараз вони продовжують зростати, але через інші локації, зокрема Латинську Америку, Польщу, Болгарію, Румунію. Завдяки цій диверсифікації інженерних команд в різних країнах компанія продовжує працювати з клієнтами за будь-яких умов, як і українські програмісти далі виконують завдання в межах цих команд. SoftServe продовжує наймати в Україні, проте не в довоєнних масштабах.
На
У GlobalLogic зазначають, що не припиняли залучати нових фахівців у компанію й загалом їм вдалося закрити понад 400 позицій за місяці війни. Найбільш популярними серед спеціальностей та треків лишаються DevOps, Python, JS, QA Auto, .NET.
У компанії Evoplay, яка посіла п’яте місце рейтингу, нам повідомили, що динаміка приросту стабільна, зазвичай у роботі близько 500 вакансій. Серед факторів, які обумовили зростання компанії: запуск нових продуктів; M&A — в кінці
9 компаній зросли на більш ніж 100 спеціалістів
Найактивніше зростала компанія Ajax Systems — на 800 спеціалістів за пів року. Компанія не коментує, завдяки чому. Але, судячи з офіційних анонсів, навесні й влітку Ajax відкривав нові локації як в Україні, так і за кордоном, вийшов на ринок Мексики й Північної Америки.
Також активно розширилися Evoplay і Genesis — на 366 і 200 спеціалістів відповідно.
Лідери зростання, перше півріччя 2022
Закривали офіси у Харкові й відкривали у містах Польщі
Щонайменше 30 компаній відкрили нові офіси у першому півріччі 2022 року. Серед українських локацій нові офіси з’явилися в Ужгороді, Хмельницькому, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Вінниці, Тернополі.
З-поміж закордонних локацій найпопулярнішою стала Польща — 15 найбільших компаній відкрили офіси у Кракові, Познані, Бидгощі, Гданську, Лодзі, Варшаві.
У яких локаціях компанії відкривали нові офіси в першому півріччі 2022 року
Вперше ми запитали компанії про закриття фізичних офісів в Україні. Виявилося, що найбільше постраждав Харків — 13 компаній закрили там офіси. Ще 8 компаній — у Києві. Окрім цього, офіси закрили в Одесі, Херсоні, Дніпрі, Сумах, Черкасах, Житомирі.
У яких локаціях компанії закривали фізичні офіси у лютому-липні 2022 року
Продовжують наймати в Україні, хоча темпи знизилися
Цього разу ми запитали в компаній, як вони реагували на війну. Загалом більшість вказали, що не зупиняли найм в Україні. А решта зауважили, що зупиняли, але повністю або частково поновили його. Лише у двох компаній темпи наймання зросли у першому півріччі. Та майже у половини вони скоротилися на
Щодо релокації, то все залежить від розміру компанії: що більша вона, то більше співробітників виїхали за кордон. Більшість сервісних компаній у рейтингу зазначили, що втрачали клієнтів або були змушені заморозити проєкти.
Без масової релокації, але зі скромними планами щодо розширення українських команд
Здебільшого компанії мають помірні плани щодо розширення у другому півріччі. Більше ніж половина компаній планує зрости менш як на 200 спеціалістів.
Плани компаній щодо розширення персоналу на найближчі пів року
Активно релокувати спеціалістів компанії також не планують у наступні пів року.
Плани щодо релокації спеціалістів за межі України в найближчі пів року
Якщо у вас є коментарі, пропозиції або зауваження до статті