Microsoft відкладає заборону продажу програм на основі відкритого коду
Корпорація Microsoft наразі вирішила не запроваджувати заборону на продаж комерційних програм у своєму магазині, що написані на основі відкритого коду. Рішення мало набути чинності вже 16 липня, однак компанія стикнулася з критикою й заявила, що ще доопрацює відповідну політику, пише TechCrunch.
Головне
- У червні Microsoft оновила вимоги до програм, які з’являються в Microsoft Store. Зокрема у пункті 10.8.7 оновлених правил ішлося про те, що з 16 липня розробникам заборонять брати гроші з користувачів, які завантажують через магазин ПЗ з відкритим вихідним кодом. Крім того, корпорація мала заборонити ставити «нераціонально високу ціну у порівнянні з характеристиками й функціями» застосунків (щоправда, вона не уточнила, якою є «нераціональна ціна»).
- На початку липня плановані нововведення піддалися критиці. Наприклад, Хайден Барнс, Senior Engineering Manager компанії SUSE, що спеціалізується на розробці ПЗ з відкритим кодом, заявив, що він «розчарований» запропонованою зміною політики, оскільки вона може перешкодити й без того недофінансованим розробникам ПЗ з відкритим кодом створювати більш стійкі проєкти. А в американській правозахисній організації Software Freedom Conservancy заявили, що через нові правила, зокрема, відомий графічний редактор Krita та відеоредактор ShotCut виявляться порушниками.
- Зрештою виконавчий директор Microsoft Джорджіо Сардо оголосив, що повідомлення про нові правила «сприйняли не так, як це передбачали» в компанії. Тож тепер корпорація ставить нововведення на паузу, аби уточнити формулювання й зробити їх «більш прозорими та зрозумілими».
- Відповідно наразі Microsoft призупинила виконання своєї нової політики.
Деталі
Бредлі М. Кун, FOSS-активіст (виступає за вільне й відкрите ПЗ), який також входить до Software Freedom Conservancy, зазначив, що сама природа програмного забезпечення з відкритим кодом полягає в тому, що воно вільне від обмежень, без фаворитизму щодо того, хто може, а хто ні його монетизувати.
8 червня Microsoft у своєму блозі повідомила, що вносить чотири зміни у політику компанії. Вони стосуються цивільних прав співробітників, публічності зарплат і роботи на конкурентів.