Шахраї пропонували кандидатам офери нібито від Sigma Software Group: постраждалі втратили тисячі доларів
У червні фейкові рекрутери представлялися співробітниками компанії Sigma Software Solutions, нібито розташованої в Торонто, і пропонували кандидатам роботу. Шахраї використовували імена й фото реальних співробітників шведсько-української компанії Sigma Software Group. Виявилося, що така ситуація трапилася не вперше. DOU дізнався деталі.
Головне
- Що трапилося? У червні Sigma Software Group опублікувала офіційне повідомлення у своїх соцмережах про те, що ідентифікаційні дані команди незаконно використовували шахраї, аби пропонувати роботу кандидатам по всій Канаді.
Фальшиві рекрутери, які представлялися співробітниками компанії під назвою Sigma Software Solutions, розташованої в Торонто, нібито шукали кандидатів на посади фронтенд- і бекенд-розробників, публікували свої пропозиції роботи на Indeed. - Дані кого з представників Sigma Software Group використали? Шахраї використовували імена справжніх співробітників Sigma Software Group — Ханни Абдель Хамід (Head of Sigma Software Canada) і Максима Почебута (Chief Learning Officer у Sigma Software Group).
- Як обманювали людей? Шахраї інтерв’ювали кандидатів по телефону, а потім надсилали електронні листи з пропозиціями щодо працевлаштування. Людей просили надати офіційні документи, як-от дипломи, посвідчення особи тощо.
«Після — кандидатам пропонували зв’язатися з колегою через підроблений обліковий запис у Telegram, аби отримати допомогу на облаштування офісу. Кандидати отримували підроблені чеки на суму до $3 тис. для придбання офісного обладнання. На жаль, деякі таки купували підроблене обладнання й таким чином втрачали свої гроші», — каже в коментарі DOU Олександра Говоруха, Head of International PR Sigma Software Group. - Скільки людей постраждали? Щонайменше четверо кандидатів постраждали від дій шахраїв. Зловмисників наразі не знайшли й також невідомо, скільки людей працювали над цією схемою, зазначає Олександра Говоруха.
- Чи траплялися подібні кейси на території України? Щонайменше одна така ситуація трапилася два роки тому. Це була та сама компанія (або ж люди, які прикривалися нею) — Sigma Software Solutions з Канади.
«Коли ми створювали наш профіль на Glassdoor, наткнулися на їхні вакансії, які насправді були нашими вакансіями. Можливо, шахраї, користуючись схожими назвами компаній, таким чином вводили в оману потенційних кандидатів», — припускає Говоруха.
Деталі
Станом на сьогодні Ханна Абдель Хамід, керівниця офісу Sigma Software Group у Канаді, відповіла усім постраждалим напряму та роз’яснила ситуацію. Вона одразу ж подала заяву до поліції, а також надіслала скарги до Indeed та Telegram. Постраждалі, з якими Ханна контактувала, також подали відповідні скарги, уточнила Олександра Говоруха.
У Sigma Software Group кажуть, що робитимуть усе можливе, аби уникнути подібних ситуацій в майбутньому. Зараз вже опублікований офіційний стейтмент. Крім того, Sigma розповіла про цю історію канадським медіа.
«Варто також зазначити, що наша компанія ніколи б не стала просити кандидатів купувати якесь офісне обладнання», — наголошує Олександра Говоруха.
У компанії підкреслюють, що не можуть впливати на те, хто, кому та що пише в інтернеті. Однак усім потенційним кандидатам рекомендують дуже ретельно перевіряти профайли рекрутерів і користуватися лише офіційними каналами для зв’язку (у випадку Sigma Software Group — це виключно Microsoft Teams та/або e-mail).