Українська IT-армія атакувала 1800 російських ресурсів: ключові перемоги
IT-армія України за сто днів війни з росією атакувала 1800 ворожих онлайн-ресурсів. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. DOU розповідає, чого досягли айтівці.
Головне
- росія атакувала Україну на кіберфронті ще до широкомасштабної війни. Але якщо раніше країна лише захищалася, то тепер також атакує ворожі ресурси.
- Найуспішніші кейси: злам Rutube 9 травня, зупинка роботи російської національної системи маркування товарів та сервісу «1С».
- Атакували ворогів не лише держустанови з кіберзахисту, а й 270 тисяч волонтерів.
Деталі
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення кібервійськ ще у серпні 2021 року, а 1 лютого
Сьогодні усі фахівці, які мають необхідний рівень кваліфікації, можуть долучитися до кібервійськ. Для цього їм потрібно звернутися до Національного координаційного центру кібербезпеки.
«російську відповідь ютубу» Rutube зламали двоє українських IT-фахівців за пару днів. Вони видалили контент, внутрішню та зовнішню інфраструктуру відеохостингу.
Сервіс «1С», який дозволяє вести бухгалтерський, податковий, управлінський облік, атакували у квітні. Тож росіяни не могли подати необхідні звітності вчасно.
У квітні кібервійська атакували російську національну систему маркування товарів: міністерство промисловості рф було змушене дозволити виготовляти та продавати товари без QR-кодів. Згодом там заявили, що певний час доведеться жити без цієї системи.