День вишиванки 2022. Як українські айтівці відзначали цю дату в умовах війни
До Дня вишиванки цього року ми запропонували IT-спеціалістам не лише надіслати нам свої світлини у вишиванках, а й розповісти про те, що для них означає це свято та як вони зустрічають його під час війни.
Публікуємо найяскравіші фото айтівців у вишиванках цього року. Долучайтеся та публікуйте свої світлини з історіями у коментарях.
Олександр, DevOps
«Любо спостерігати, як майорить наш прапор над багатостраждальним містом, яке нарешті оживає і приходить до тями, хоча сирени досі завивають час від часу. Всім вітання з українського Харкова».
Ярина Левицька, Middle Recruiter у SoftServe
«Свято вишиванки для мене — це день, коли по-справжньому відчуваєш свою ідентичність і те, що ти українець! Цьогоріч вишиванка стала для мене символом непохитності, віри та жаги до незалежності та свободи. Вона знову нагадала, які все ж сміливі та сильні українці».
Лідія Черниш, Junior QA Engineer у компанії Uptech
«Вишиванка для мене — це символ надії, що надихає та піднімає дух. Цього року він набув ще глибшого значення. Це день нової єдності українців, день відчуття належності до народу з надзвичайно багатою національною історико-культурною спадщиною».
Сергій Слободяник, Senior Software Developer в MaxBill
«Історія моєї вишиванки досить прозаїчна... Була вишита у 2021 році через просте бажання і відчуття, що така річ мені потрібна. А от у моєму житті не все так просто — через війну з росією я переїхав уже вдруге. У 2014 році з Донецька в Київ, а 24 лютого
Давид Лі, Technical Writer в Apriorit
«Коли я був юнаком, то хотів подорожувати та ознайомитися з різними культурами. Я приїхав до України й прожив у Києві 15 років, наразі живу у Дніпрі. Чого я зараз тут? Моя жінка з України, і я б сказав, що це доля».
Ірина Дуброва, HR-менеджерка у Plexteq
«День вишиванки для мене — це той день, коли кожен українець може доторкнутися до своєї історії, написаної червоними й чорними нитками. Цьогоріч я святкую з вірою в те, що наше майбутнє буде таким же теплим і сонячним, як ця світлина».
Анастасія Зибінська, Project Manager в Agiliway
«Перша вишиванка з’явилася в мене тільки у 2022 році, її подарували співробітники. Я одягла сорочку на онлайн-зустріч з клієнтом із США у перші дні війни. Тоді я виступила з промовою, яка розчулила до сліз усіх».
Ярина Чубата, Talent Sourcer у Leobit
«Для мене День вишиванки, особливо у теперішній час, — це не просто свято, коли ти одягаєш свою вишиту сорочку або ж сукню, аби покрасуватись гарним вбранням. Це день, коли ми вкотре наголошуємо на нашій ідентичності та самобутності. Це день, коли кожен українець вшановує традиції не просто одягом, а символом краси та могутності нашого народу. Це день, коли ми стверджуємо, що ми були, є і будемо у цьому світі! А кожен вишитий хрестик немов зшиває рани від нестерпного болю за Україну і водночас зцілює нас, даючи надію на перемогу, яка прийде вже зовсім скоро!»
Анастасія Дмитрієнко, Software QA в Innovation Group
«Я з великою любов’ю ставлюсь до наших українських традицій та свят, в тому числі й до Дня вишиванки. Дуже хочеться підтримувати традицію святкування навіть у такий непростий воєнний час».
Катерина Пшоновська, UI/UX Designer у Playtech
«Всі знають, що кімоно пішло з Японії та що воно досі популярне у всьому світі. Я завжди мріяла, щоб українську вишиванку так само впізнавали скрізь і пишались тим, що знають її належність до України. Я полюбляю носити вишиванку у буденному житті, інтегруючи її в різні образи, тим самим поширюючи цю ідею. Свято вишиванки — це чудовий привід одягнути на себе не просто кофтину, а щось наше, рідне, що має велику історію і своєрідний затишок».
Оксана Миргородська, PMO Specialist, Team Lead в AMC Bridge
«У цей день маю відчуття єдності й незламності, віри та впевненості у перемозі нашої країни та її майбутньому. На фото — Дніпровська політехніка, найвищий флагшток в Україні!»
Валентина Побірей, Senior Business Development Manager у Svitla Systems
«Для нашої сім’ї, як і для мільйонів українців, неймовірно складно по-справжньому відзначати якесь свято під час війни, знаючи, що десь залишився твій дім, речі та минуле життя, що твоє рідне місто перебуває під обстрілами кожен день і що на значній території України досі йдуть запеклі бої. Але саме у цей період життя неймовірно хочеться підтримувати бойовий дух наших захисників, традиції та культуру країни, зберегти та передати дитині всі найкращі звички та пам’ятки мистецтва, культури, літератури, які ми маємо і завдяки яким ми є такою яскравою, самостійною та мужньою нацією зі своєю самобутньою історією».
Марія Іванців, Researcher у Synergetica
«Для мене День вишиванки є одним з символів національної ідентичності. Цього дня зазвичай працюємо, а у вільний час відвідуємо місцеві урочисті заходи».
Катерина Бойко, маркетинг-директорка у Mobilunity
«Для мене це свято — чудовий привід відчути себе автентичною українкою та пройтися по місту з високо піднятою головою. І я уже радію, спостерігаючи, що з кожним роком людей у вишитому одязі на вулиці стає все більше. Ну а цього року одягатиму вишиванку з особливою гордістю за нашу націю».
Вікторія Стус, HR Generalist у SkySoft.tech
«Ця свято для мене — спогади про традиції. І цього дня навіть під час війни, безсумнівно, хочеться одягнути вишиванку і — на роботі чи йдучи містом, — мимоволі усміхатися тим, хто теж її одягнув».
Аліса Фірсова, Senior User Acquisition Manager в appflame
«Вишиванка — найголовніший атрибут кожного українця. В цей день я планую вдягти вишиванку та вишивати. Моя мрія — подарувати вишиту сорочку кожному нашому захиснику».
Денис Лазаренко, AI Team Leader у MobiDev
«Я харків’янин і не покинув місто під час війни. Два з половиною місяці жив у харківському метро і звідти розповідав про Україну європейському телебаченню. Крім цього, я одружився зі своєю коханою дівчиною Лізою прямісінько на станції метро „Ботанічний сад“!»
Дана Кушплер, Sales Outreach Specialist у Symphony Solutions
«Свято вишиванки для мене — про єдність з Україною. Через війну зустрічаю його у Відні, де у 1683 році козаки у складі об’єднаного війська австрійців, німців та поляків відбили навалу турків у битві під Віднем. Це була переломна подія в історії Європи. І сьогодні історію Європи творять ЗСУ, стримуючи російську навалу».
Анна Піх, Junior Quality Engineer у Bilberrry
«Це свято — нагадування про красу та ідентичність української культури. Зустрічаю його на роботі, у вишиванці. Маємо відновлювати країну, попереду багато роботи».
Оксана Помазанко, Marketing Manager у Global Mediator
«Коли мама була вагітна мною, прабабуся їй сказала: „Побачиш, дитя, — уже твої діти будуть жити в Україні, де можна буде цю вишиванку носити і не боятись, що тебе розстріляють“. Так і є, ця вишиванка — мій генетичний код. Я живу і не боюсь носити цей символ свободи і подарунок від прабабусі з дня її весілля у далекому 1932 році».
Марина Нарожняк, маркетинг-директорка Miratech
«Цього року я фотографуюсь у позиченій вишиванці, між мітингами, перебуваючи у місті Калуш (так, я дивилась, як „Калуш“ виграв Євробачення з Калуша!). Ця вишиванка належить моїй свекрусі. Вона зробила таку саму для мене, але моя сорочка чекає на моє повернення в Києві. Планую одягнути її на день перемоги».
Андрій Полугаєв, інженер-програміст в Micro Focus
«До свята вдягаємо найкращий одяг та робимо світлини на згадку».
Ксенія Романюта, Employer Brand Manager в P2H
«В День вишиванки мама працює, а дитячі садочки — ні. Ноутбук зі свинкою Пеппою рятує, але не завжди :)»
Руслан Маханьов, Junior Java Developer у SYTOSS
«З вишиванкою навіть в евакуацію. Бо то є код нації та краса країни, які надихають спиратися на традиції та силу предків, вірити в майбутнє та писати програмний код сьогодні».
Валерія Безпала, Employeer Brand Manager у Clovertech
«День вишиванки — особливе свято для мене. Це не тільки символ єдності нашої країни, а ще й символ створення моєї родини! Бо саме рік тому цього дня ми з чоловіком одружилися у вишиванках. Тож вдягаючи наше національне вбрання цього року, ми не тільки підтримуємо дух українців, наших воїнів, а й власну родину».
Наталя Зайченко, Employer Brand Manager в AltexSoft
«Передусім я поклала до тривожної валізки найцінніші для мене сімейні речі: весільний рушник від бабусі, вишиванку та ікону, які розшила сама. Цього року сумний День вишиванки, далеко від рідного Харкова. Вірю, що скоро все повернеться на свої колишні місця: русня — у межі своїх кордонів, а з ними й мої реліквії та посмішка».
Анастасія Жежеря, PR Manager в Akvelon Ukraine
«Для мене День вишиванки означає можливість пам’ятати про належність до сильного та непохитного народу України, також я кожного разу отримую естетичну насолоду від вигляду елементів національного вбрання та пишаюся нашою особливою культурою. У цей день ми вирішили надихнутися неперевершеними Карпатами, а саме горою Гимба!»
Марта Романяк, Managing Director в Avenga
«Вишиванка — це ще одна можливість для українців заявити світу про свою ідентичність, відданість традиціям, креативність і красу! Люблю нашу вишиванку! Люблю Україну!»
Катерина Селезньова, Head of Marketing у MWDN
«Щороку святкуємо День вишиванки у родині. Ми з Харкова, але зараз у Чернівцях. І це перший День вишиванки для наших дівчаток, придбали і для них святковий одяг. Дуже гарні вийшли україночки».
Ольга Лімніна, Agile Coach у Materialise
«Перший день вишиванки, який я святкую у вишитій сорочці. На жаль, у Берліні, а не вдома; онлайн, а не поряд. Цього року зрозуміла, що вибирання роками „своєї“ вишиванки марне, треба жити тут і зараз. Для мене вона значить належність до України, скору дорогу додому і єдність з українцями. Означає нашу перемогу попри все».
Олександр Матвєєв, .NET Developer у HYS Enterprise
«Ні для кого не секрет, що вишиванка — генетичний код нації. Тому для мене це своєрідний ритуал (як червоний місяць для відьом), який допомагає тримати зв’язок з предками. Зараз це архіважливо, тому що ми зобов’язані бути єдиними й пам’ятати, хто ми, де живемо і за що воюємо. І сила предків нам у цьому дуже допомагає».
Сергій Каневський, Project Manager в Astound Commerce
«Це свято надзвичайно важливе, адже воно ідентифікує нас як окрему та стародавню націю, особливо в такі часи. Унікальність та ексклюзивність цієї сорочки в тому, що ця річ не тільки не масмаркет і створена в єдиному екземплярі, а й у тому, що це була реконструкція та відновлення вишиванки часів Київської Русі. Тому можна сказати, що цей стиль належить до перших вишитих сорочок».
Крістіна Таращук, Account Manager у Maklai
«Вишиванка для мене — ідентифікація нас як нації».
Наталія Таран, Senior Android Developer в Zoolatech
«День вишиванки для мене — це свято нашої ідентичності. Кожна вишита сорочка унікальна і має свою історію та цінність для кожного українця та українки. Пишаюсь тим, що народилася і живу у цій країні. Україна була, є і буде! Зі святом!»
Ксенія Соколова, HR PP у Jelvix
«Українська вишиванка здавна вважалася одним із найміцніших оберегів від нещасть. Костюм на мені з історією: бабуся мого чоловіка виходила заміж у цьому рушнику, носила сорочку та корсетку, які на мені, а її мама шила цю сорочку-вишиванку, своїми руками вишивала візерунок. Звертаючись до сил пращурів, хочеться попросити: допоможіть захистити Україну!»
Оксана Дудник, Event Specialist у Dev.Pro
«Свято вишиванки для мене — це особливе нагадування про те, що історія мого народу дивовижна, а можливість бути українкою — це подарунок долі, за який я дуже вдячна.
Цього дня я відчуваю особливе натхнення і починаю писати вірші:
І вже нема розпачу, страху немає.
Душа понівечена люттю палає.
Злякається світ, вчувши стогін трембіти,
Лише Україна не буде тремтіти.
Загарбницькі гради, що землю ґвалтують,
Не зломлять братерства, а тільки згуртують.
Гармати і полум’я, фосфорні зорі,
Не знищать ніколи ні слави, ні волі!
Слава Україні!»
Наталія Гайдучок, Data Engineer в Avenga
«Так уже склалося, що сьогодні українці захищають не лише фізичні кордони держави, а й культурні цінності нації. І саме вишиванка ідентифікує кожного з нас, вона завжди була символом любові, віри, надії. Але зараз це також символ боротьби за незалежність і свободу. Символ боротьби та перемоги. Слава Україні! Слава нації!»
Ірина Рудь, Employer Branding Lead у Ciklum
«Я фанатка вишиванок і маю близько десятка у своєму гардеробі: від маминих сорочок ручної роботи до суконь з масмаркету. Традиційні вбрання глибоко вплелись у життя та супроводжують ключові події нашої сім’ї, як-от сватання, реєстрація шлюбу, хрестини сина, щорічне святкування Великодня та Різдва. Звичайно ж, у моїй тривожній валізці було місце й для вишиванки — як для себе, так і для сина. І ось зараз, перебуваючи в Румунії, ми гордо одягаємо їх на знак любові до своєї країни та власного генетичного коду».
Марія Бондаренко, графічна дизайнерка у ViSoft
«Для мене День вишиванки — це і спогад про непросте історичне минуле, і символ незалежності та свободи українського народу. Цього року я зустрічаю це свято в іншій країні з надією в серці на мир і швидку перемогу».
Таня Бондар, HR manager у Titanium Technologies
«Вишиванка сьогодні — це не просто одяг, а символ українського народу, наша духовна броня. Одягаючи вишиванку, ми освідчуємось у коханні нашій культурі, мові, народній силі. У єдності, немов сплетені усі разом тонкими нитками вишиванки, ми, українці, відстоїмо свою землю, цінності, свою історію. Вітаємо сильну та вільну націю з Днем вишиванки!»
Михайло Іонін, Unreal Developer у Pingle Game Studio
«Вишиванка для мене — це більшою мірою національна ідентичність. Саме та, що на мені, — із заходу України, від майстрині, якій моя сім’я допомагала після загибелі її чоловіка на війні у 2015 році. Цю і кілька інших вона подарувала моїй сім’ї».
Максим Делюкін, Senior Developer в Itera
«Святкуємо подвійне свято — День вишиванки та реєстрацію шлюбу»
Іра Парфенюк, маркетологиня у StartupSoft
«Вишиванка мого роду створена на землі, де написали Пересопницьке Євангеліє, і почала її моя бабуся. Народжена за три тижні до Другої світової війни, вона, як і тисячі дітей сьогодні, росла сиротою. Малою я лише по-дитячому співчувала і не могла уявити всього жаху. Тепер можу. Час минає, але традиція вишивати залишилася у нашій сім’ї і дотепер, щоб пам’ятати: ми — українці».
Дарія Милославська, програмна координаторка у GlobalLogic
«На мені вишиванка з гуцульським орнаментом, яку вишивала та зшивала моя мама. Так робили в давнину.»
Ольга Приходько, People Operations Specialist у Shopmonkey
«Для мене День вишиванки — це шанування традицій, код нації, єдність та сила духу. Кожен українець відчуває сміливість, свободу та гордість за красу і велич своєї Батьківщини. Цьогорічний День вишиванки особливий, без гучних урочистостей, але кожен зустрічний у вишиванці вітає тебе усмішкою віри та надії! Слава Україні!»
Максим Вертебний, Test Automation Tech Lead у Grid Dynamics
«Добрий вечір, ми з Харкова! Вчора спеціально їздив до своєї квартири, яка вціліла під обстрілами, щоб забрати вишиванку, подаровану дружиною. І сьогодні зранку одягнув її як символ нашої нації та нескореності у цій війні. Слава Україні!»
Сергій Сіньов, IT Support у Codeminders
«Свято вишитої сорочки цьогоріч я зустрічаю з додатковим аксесуаром. Слава Україні! Смерть ворогам!»
Софія, QA Lead у Keepit
«Для мене вишиванка — це про традиції, цінність, любов і про Україну. Цього року, в час війни, вишиванка уособлює все те, за що ми боремося — за нас як націю, за українців, за майбутнє наших дітей. Вірю, що після війни ми всі одягнемо наші строї та підемо святкувати перемогу та відбудовувати вільну й незалежну Україну!»
Тетяна Вихристюк, QA Engineer в Exadel
«Для мене День вишиванки ‒ про збереження українських традицій, прояв націоналізму та об’єднання нашого суспільства. Люблю одягати вишиванку не тільки на свято, а й у звичайний день, тому маю їх кілька: як святкову, так і більш буденні. Звичайно, є місце для вишиванки у тривожній валізі, оскільки це символ нашого вільного, сильного, сміливого народу, об’єднаного в єдине ціле».
Олеся, HR Manager у BeKey
Сергій Євдокімов, Senior Support and Maintenance Engineer у Sigma Software
«З Днем вишиванки, незламні!»
Ганна Касьяненко, People Partner в Intetics
«Я знову в Києві разом із родиною і дуже цьому рада!»
Євгенія Полонська, HR Team Lead у SPD-Ukraine
«Для мене День вишиванки — це привід згадати про своє коріння. Цей вишитий костюм є реліквією моєї родини, що передається з покоління в покоління вже понад 100 років. Саме в ньому моя прапрабабуся Ганна виходила заміж приблизно в 1919 році».
Надія Уніят, маркетологиня в ISsoft
«Вишиванка — це найкращий спосіб показати своє коріння, любов до України, її історії, та 100% мати гарний вигляд».
Марина Терещенко, Director of Internal Communications у ZONE3000
«Вишиванка — мій генетичний код. Це вбрання є культурним феноменом світового масштабу, і я пишаюсь бути українкою та пишаюсь нашим спадком».
Олександра Петруньок, PR-директорка Genesis
«Після трьох місяців у статусі внутрішньо переміщеної особи радію, що можу бути у вишиванці вдома разом з родиною та котом Софтиком. На фото не видно, але Софт також безмежно радіє та бажає, щоб всі могли безпечно повернутися до своїх домівок!»
Мар’яна Горлач, Chief Operating Officer у Blackthorn Vision
«Для мене це нагадування про те, хто ми й за що зараз боремось. Вишиванка сьогодні — як доказ того, що ми вільні, незалежні та з неймовірною культурною спадщиною».
Олександра Бриленко, Senior Accountant в Infopulse
«Я надзвичайно рада бути зараз разом зі своїм містом та країною, підтримувати, триматися та не здаватися. А вишиванка сьогодні — це як наш культурний бронежилет, символ свободи та нашої перемоги. Люблю кататися на велосипеді (два роки перемагала у „Київській сотці“ у своїй віковій категорії 100 км на шосе), і вбрання красиве теж люблю, тож і поєднала все».
Дмитро Ткач, маркетолог компанії Impressit
«Щорічно цей день для нас є символом єднання у різноманітності. Цього року святкування Дня вишиванки сповнене віри в нашу перемогу!»
Роман Яцентюк, Creative Designer у Quarks
«На фото я, брат і дідусь у вишиванках ручної роботи. Мама вишила всі три, вона таке любить, а цього року одягати їх у повному складі сім’ї в рази цінніше».
Юлія Семенова, PR & HR Brand Manager в Zeeks
«Для мене це свято радості та гордості, що ми — українці! Прапор України та вишиванка — мої обереги у тривожному рюкзаку. Це яскраві та сильні символи ідентифікації мене як українки, разом із мовою та традиціями. І хоча цьогоріч відзначаю День вишиванки окремо від родини, я з нетерпінням чекаю на повернення до рідного Херсону та плекаю віру у вільну Україну!»
Ростислав Килимчук, Senior Java Software Engineer в Innovecs
«Для мене вишиванка — символ єдності українців та тих, хто підтримує Україну.
Хочу сказати тим українцям, які зараз не мають можливості вбратися у свою вишиту сорочку з різних причин: ми разом, ми вистоїмо. Упевнений, що скоро в нас всіх буде ще один значний привід одягнути святкову вишиванку — наша перемога у війні».
Роман Пугачов, Research та Engagement Manager в Light IT
«День вишиванки святкуємо всією сім’єю, одягаємо вишиті сорочки/сукні на роботу та до школи, адже в останні роки справді приємно „похизуватися“ своїм українським корінням без усілякого політичного підтексту. Цьогорічний День вишиванки святкую віртуально — публікаціями торішніх світлин та підтримуючи різноманітні флешмоби у соцмережах, бо моя вишиванка (та, що на фото) поїхала разом із сім’єю на чужину і слугує там ще одним нагадуванням про першоджерела та оберегом для старшого сина. Тож сподіваюсь, сьогодні він буде наймоднішим парубком на вулиці».
Андрій, Tech Lead у PLVision
«Для мене вишита сорочка — це символ ідентичності, незламності, волі, традицій».
Марина, PR & Communication Specialist в Uptarget.co
«Вишиванки. Такі гарні й такі різні, як і ми, українці. Зібрали клаптики сорочок наших колег і тішимось, як гарно вийшло, бо наша сила в єдності! Слава Україні!»
Ольга Прода, Business Development Manager у Brightgrove
«День вишиванки для мене — це можливість зануритись в нашу прекрасну українську культуру».
Олександр Пеньківський, Web Developer у Vakoms
«Свято вишиванки — це насамперед символ єднання української нації та гордості, що ми українці! Святкування в реаліях сьогодення — це праця, а також можливість на відеодзвінках із закордонними клієнтами та колегами ділитись нашими традиціями й поширювати впізнаваність України!»
Василина Бригадир, QA Engineer в Forte Group
«Я завжди хотіла собі таку вишиванку, яка б підкреслювала те, що я українка. Вважаю, що український традиційний одяг — це красиво і круто, і нам потрібно носити українське кожного дня, а не лише на окремі свята. Свою ідеальну вишиту сорочку я знайшла і придбала лишень цієї весни, цією покупкою я змогла не тільки потішити себе, а й підтримати малий бізнес під час війни».
Артем, Анастасія та Софія Биковці. Засновники StartIT та Simplesense
«Фото зроблене в березні 2022 року в Яремчі Івано-Франківської області, де ми вимушено проживали. Саме там під час прогулянки з дітьми на водоспад ми побачили вишиванки на місцевому ринку і зі словами „Україна через тиждень-два переможе орків, а у нас і вишиванки з собою немає, щоб одягнути для святкування?“ придбали їх для всієї родини. Це був момент сили та підзарядки енергією».
Артур Шевченко, Head of QA Department в Yalantis
«День вишиванки зустрічаю в Дніпрі, зберігаючи позитивний настрій, який заряджає мене та навколишніх. Вишиванка для мене — це про символ незламності українського народу».
Ольга Тарасевич, HRD у Work.ua
«Зараз я в селі у Черкаській області. На нашій вулиці живе бабця Соня. Їй вже 84 роки, але вона залишається дуже жвавою та активною: вирощує томати й зелень, поливає полуничку і годує курчат. Раз на тиждень я приходжу до неї в гості й слухаю різні історії про її життя. Вчора, наприклад, вона розповідала, що до 80 років їздила на велосипеді. На фото я у вишитій сукні бабці Соні. А саме фото зроблене на полі одразу за нашим подвір’ям. Для мене носити цю вишиванку — це ніби приміряти на себе характер цієї жінки: рухатись вперед попри все і продовжувати робити те, що можеш. Передавайте бабці Соні вітаннячка, а я їй усе розповім!»
Христина Папіж, Project Manager в Elitex
«Для мене День вишиванки — це не лише про любов до своєї Батьківщини та пам’ять про свою історію. Це символ справжньої самобутності та вдячності за можливість гордо називати себе українкою. Цьогоріч завдяки нашим захисникам на передовій маю можливість зустріти це свято в улюбленому офісі».
Тетяна Пасічник, HR-менеджерка в InventorSoft
«Зараз наша команда розкидана по різних куточках світу, але ми продовжуємо берегти українські традиції та нести їх у світ».
Ambassadogs Кабосу та Тетяна Довганич, дизайнерка у компанії NERDZ LAB
«Цього року кожна памʼятна дата чи подія для нас особлива. День вишиванки не виняток, ми цінуємо та бережемо нашу історію та культуру. Вишита сорочка, стрій — це наша ідентичність, за яку ми зараз боремось. Ми віримо у краще, віримо в Україну!»
Юлія Терида, HR People Partner в AllSTARSIT
«Цьогоріч день вишиванки особливий. Вишита сорочка є надважливою річчю для кожного українця, адже вона символізує нерозривний зв’язок поколінь. Сьогодні для мене українська вишита сорочка є символом сили та сміливості. Слава Україні!»
Олена Шевчук, Junior Testing Engineer у Delphi Software
Вишиванки — це бронежилети нашої ідентичності.
Ірина Старик, Talent Sourcing Group Lead в ELEKS
«Вишиванка — дуже цінна й особлива річ для мене. Цю сорочку вишила для мене мама навесні 2020 року, коли всі ми сиділи на карантині. І тоді, і в сьогоденні вишиванка дає надію і віру в те, що ми впораємося з усім і нас не зламати».
Мар’яна Малашняк, Associate Marketing Director в N-iX
«Цю вишиванку вишила для мого тата бабця Оля, коли він був ще в школі. Бабця, яку в 16 років рашисти вивезли в Сибір за підтримку УПА, і вона провела всю свою молодість в їхніх тюрмах, важко працюючи на лісоповалі. Цю вишивку носив тато, брат і мій син Ярема, і я єдина, хто з неї ще не виріс. Дякую усім українцям, які боролись і борються за моє право носити вишиванку. Дякую ЗСУ! З Днем вишиванки усіх!»
Марина Янковська, Head of HR у Levi9
«Сьогодні вся українська команда Levi9 прикрасила себе національними візерунками та під живу українську музику святкує День вишиванки. Носити вишиванку шанобливо. Неначе броня, вона захищає нашу свободу та ідентичність від ворожих нападів. Пишаємося бути українцями!»
Юлія Гарбар, IT Researcher у Kevuru Games
«Для мене це свято — ще одне уособлення того, хто ми, яке у нас коріння, наскільки прекрасна та неповторна українська культура. А враховуючи останні події в Україні — маленька радість, привід одягнути щось світле у темні часи, які ми зараз переживаємо».
Євгенія Губрій, Happiness Manager в OBRIO
День вишиванки для мене — це можливість ідентифікувати своїх рідних людей не лише за мовою, а й за красномовним вбранням. Цього року я зустрічаю цей день із сином за кордоном, куди змушена була переїхати через війну. Вишиванки були у наших тривожних валізах. Приємно, що не лише українці, а й поляки роблять компліменти нашому національному вбранню :)"
Іван Михайлюк, рекрутер в Advanced Software Development
«Для мене це свято національної ідентичності та збереження українських цінностей. Вдягаючи вишиванку, я відчуваю духовну єдність зі своїми предками. Цю сорочку мені подарував дідусь, в гардеробі є ще одна, вишита прабабусею, її бережно вдягаю на особливі випадки».
Костянтин Клягін, CEO Redwerk
«Цю вишиванку команда подарувала на мій цьогорічний день народження. Сьогодні ми з командою відсвяткували разом на онлайн-тимбілдингу в зумі. Наша викладачка англійської Саша склала унікальний квіз із завданнями на українську патріотичну тематику і знання англійської. Тут були і куплети українських пісень англійською, які треба було вгадати, і відомі українські емігранти, і завдання пояснити слова, аналогів яким немає в інших мовах. Нас зібралося 26 осіб, і всі активно брали участь, а призами були корпоративні вишиванки. Так ми відсвяткували цей день разом з командою, хоча ми в різних куточках України і Європи».
Павло Цюпка, Co-Founder і Product Manager в i3 Engineering
«Для мене це одне з найважливіших свят у році. Вишиванка може вирізнити нашу ідентичність серед інших народів світу, вона нам нагадує, хто ми є, яка наша ціль. Нагадує про обов’язок — зберегти єдність. Я пишаюсь тим, що я українець. І саме в День вишиванки, коли виходиш на вулицю, то розумієш, наскільки сильна і непереможна ми нація».