Гетманцев ініціює податкові стимули для українського IT. Розповів також, чи введуть в країні ПнВК
Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев запропонував надати податкові стимули українському IT і розповів, чи введуть в країні податок на виведений капітал. Про це йшлося в його інтерв’ю для Forbes.
Про податкове стимулювання ІТ-галузі
Зокрема, політик заявив про намір уніфікувати податкове законодавство України з законодавством Європейського Союзу: податкові ставки мають бути на рівні нижньої планки в ЄС.
Проте податки, за його словами, мають сплачувати всі — «повинні відмовитись від милих нашому бізнесу практик ухилення від оподаткування, контрабанди тощо».
«Відновлення України після війни. Ми повинні простимулювати, у тому числі через податки, важливі для країни галузі — оборонно-промисловий комплекс, сільськогосподарську переробку й ІТ. Можливо, цей перелік буде розширено», — наголосив Гетманцев.
Він додав, що влада має дати пільги промисловості через індустріальні парки та «інвестняні». Зокрема, «фінансовий» комітет Ради рекомендував ухвалити податковий закон щодо індустріальних парків і розраховує, що найближчим часом його винесуть до зали.
Про запровадження ПнВК для всього бізнесу
Депутат також прокоментував можливість переходу всього українського бізнесу в правовий режим Дія City або заміну податку на прибуток податком на виведений капітал (ПнВК) у період воєнного часу.
«Зараз ми можемо провести експеримент із податком на виведений капітал. За умови, що бізнес, який на цьому наполягає, переходитиме на нього. Більшість наших компаній не одержують прибутку, і це не позначиться на бюджеті», — запевнив Гетманцев.
Водночас він не впевнений, що бізнес захоче на нього переходити, коли насправді прорахує фінансові наслідки для себе.
«У нас була схожа розмова з ІТ, які теж виступали за його запровадження. У першому читанні податкового закону Дія Сity ми його внесли та публічно про це заявили, після чого до нас прийшли ті ж ІТ-компанії та попросили це рішення скасувати. Внаслідок цього домовилися про компроміс, що цей податок буде опціональним, хто хоче, той і приходить», — підкреслив політик.
За його словами, в світі немає прикладу, щоб податок на виведений капітал залучив додаткові інвестиції. Однак, якщо бізнес виступить «за», то «на воєнний час його можна запровадити», допустив він.
Про повне перезавантаження митниці
Крім того, Гетманцев заявив про ініціативу реформування української митниці.
«Вважаю, що митницю потрібно перезавантажити. Це стосується як центрального, так і регіонального керівництва. Ми спілкуємося з премʼєрміністром із цього приводу, він має схожу позицію», — повідомив парламентар.
При цьому він констатував, що нині на митниці спостерігаються черги, неякісне оформлення документів, «правоохоронці, які пасуться на постах, гуманітарна допомога, що продається на базарах».
«У мирний час це називалося корупцією, зараз — мародерством. А це вже інший рівень відповідальності. І це потрібно випалити розпеченим залізом», — резюмував нардеп.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України доповнив перелік дозволених у рамках спеціального правового й податкового простору Дія City видів підприємницької діяльності.
Раніше через повномасштабну війну були також максимально спрощені критерії резидентства в цьому спецрежимі.