В Україні через війну закривається офіс російського сервісу «Бітрікс24»
Український офіс популярного російського хмарного сервісу «Бітрікс24» повністю закрився або перебуває на межі закриття через війну. Про це з посиланням на інформацію СEO представництва компанії Дмитра Суслова повідомляє AIN.
Відомо, що після початку війни українська «Бітрікс24» виступила з заявою, в якій засудила вторгнення росії до України.
«Ще за кілька днів до початку війни ми згорнули всі проєкти розвитку, тому що не бачимо можливості думати про майбутнє „Бітрікс24“ в Україні. Ми повністю припинили взаємодію з компанією-розробником продукту. А ще вирішили перерахувати 1 млн грн на підтримку Збройних сил України», — йшлося в заяві компанії.
Яка ситуація зараз
На питання видання про те, чи закрився офіс «Бітрікс24», Суслов відповів, що це майже так. Причина — війна.
«Плани, навіть найближчі, зараз будувати неможливо. Якщо щось відбудеться — компанія проінформує про це», — повідомив він.
За його словами, компанія наразі не приймає платежів від клієнтів, вони можуть продовжувати користуватися продуктом безкоштовно.
Водночас наразі немає даних про те, наскільки це безпечно (наприклад, чи не передаються дані українських користувачів цих систем на сервери до рф).
Тим часом юридична особа компанії, за даними державних реєстрів, поки не перебуває у процесі припинення.
Про частку «Бітрікс24» на українському ринку
Як відомо, «Бітрікс24» — російський хмарний сервіс, який пропонує набір інструментів для організації роботи компаній та побудови взаємовідносин з клієнтами. Розробник та провайдер — російська компания «1С-Бітрікс».
Працює як SaaS-модель у хмарній версії або встановлюється коробковою версією на окремих серверах із можливістю доопрацювання під індивідуальні запити.
Компанія продає в Україні однойменні CRM-системи для керування бізнесом. За даними опитування GfK, «Бітрікс24» названий CRM № 1 у 2018 та 2020 роках в Україні. За попередніми даними, 2020 року цим сервісом в Україні користувалося приблизно 100 тисяч людей із 13 тисяч компаній.
Нагадаємо, раніше «Бітрікс24» вказували в переліку софта російського походження, з якого українським компаніям рекомендовано переходити на аналоги.