Coursera і PayPal припиняють роботу в росії, а Revolut заборонив грошові перекази в РФ та білорусі
Міжнародна освітня платформа Coursera зупиняє свою діяльність у росії через її військове вторгнення в Україну. Весь створений росіянами контент платформи буде видалено найближчим часом, повідомляється в блозі компанії. Про припинення або обмеження діяльності в РФ оголосили також фінтех-компанії PayPal і Revolut.
Заява Coursera щодо війни в Україні
«Ми спустошені та обурені вторгненням росії в Україну. Ми підтримуємо Україну, і наша основна турбота — безпека людей у цьому регіоні. Ми не будемо підтримувати фінансову чи репутаційну вигоду російських інструкторів чи установ на Coursera, поки ця трагедія відбувається, і не будемо прагнути отримати прибуток від ведення бізнесу в регіоні в умовах цієї гуманітарної кризи. В результаті ми призупиняємо весь бізнес в росії», — йдеться в заяві генерального директора Coursera Джеффа Маджіонкалда.
При цьому компанія вживає таких заходів щодо бізнесу в росії:
- призупиняє весь вміст російських університетів і партнерів з галузі, включаючи курси, спеціалізації та ступені. Контент від російських партнерів більше не буде доступний на платформі Coursera для нових реєстрацій;
- припиняє подальшу співпрацю з російськими установами в Coursera for Business, Coursera for Government і Coursera for Campus;
- платформа залишиться доступною в усіх регіонах, де немає санкцій уряду, однак призупиняє можливість для студентів у РФ реєструватися на платних курсах, та не збиратиме оплату з будь-яких учнів чи установ у росії.
Своєю чергою учнів в Україні компанія підтримує в такий спосіб:
- співпрацює з Міністерством освіти і науки України, щоб запропонувати Coursera for Campus безкоштовно для всіх українських ВНЗ та їх студентів. Університети та коледжі в Україні можуть зареєструватися, щоб надати всім своїм студентам доступ до понад 5200 курсів і 2200 керованих проєктів від провідних університетів і партнерів компанії;
- програма Coursera для біженців доступна безкоштовно для некомерційних організацій у всьому світі, включаючи ті, які активно працюють на підтримку українських біженців, як-от Верховний комісар ООН у справах біженців та Міжнародний комітет порятунку;
- для осіб, які приходять на платформу Coursera, більшість курсів безкоштовні для аудиту, а нужденні студенти можуть отримати фінансову допомогу або звільнення від стипендії через Coursera.
Про PayPal і Revolut
Тим часом міжнародна електронна платіжна система PayPal також оголосила про припинення діяльності в росії.
«Отримали листа від CEO PayPal Дена Шульмана. Тепер офіційно: PayPal припиняє свою роботу в РФ у зв’язку з військовою агресією проти України», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Крім того, за його словами, клієнти PayPal пожертвували кілька мільйонів доларів міжнародним благодійним організаціям, які надають гуманітарну допомогу в Україні та підтримують переселенців.
«Revolut заборонили грошові трансфери в росії та білорусі», — написав також Федоров.
Нагадаємо, Нік Стронський, засновник та CEO фінансово-технологічної компанії Revolut, 1 березня публічно висловився про війну та оголосив перелік дій його компанії, спрямованих на фінансову підтримку України: миттєві благодійні перекази до Червоного Хреста в Україні, скасування комісії за перекази на рахунки в Україні, подвоєння усіх переказів до Червоного Хреста від клієнтів.
Як відомо, Revolut була заснована 2015 року росіянином Миколою Сторонським та українцем Владом Яценком. Штаб-квартира компанії знаходиться в Лондоні, а сам Стронський має британське громадянство.
Раніше Samsung Electronics Co. призупинив поставки всієї своєї продукції в росію.
Перед цим корпорація Microsoft тимчасово зупинила продаж своїх товарів і надання послуг у росії.