Rocket згортає діяльність у країнах ЄС. Розробник каже, що з компанії звільнили всіх ІТ-спеціалістів, в Rocket це заперечують
Компанія Rocket не має достатньо інвестицій та згортає діяльність у країнах ЄС, в Україні сервіс поки що працюватиме. Про це ми дізналися у пресслужбі компанії. Тим часом заборгованість ексспівробітникам та деяким з тим, хто нині працює в компанії, ще не виплатили. Про це нам розповів ексспеціаліст Rocket. Нагадаємо, у грудні-січні в компанії скоротили понад 50 людей, багатьом не виплатили гроші за останні місяці роботи.
На умовах анонімності ексспівробітник компанії стверджує, що інвестор Rocket Тимур Рохлін відмовився фінансувати проект надалі, офіси в Європі закривають, залишаються лише в Україні. Наразі деякі співробітники, що нині в компанії, не отримують гроші з грудня. Також досі не виплатили борги тим, хто пішов з компанії. На думку спеціаліста, виплат, імовірно вже не буде зовсім.
Крім того, він зазначив, що начебто Тимуру Рохліну пропонували викупити його частку в компанії, однак він відмовився через низьку ціну. На думку ексспеціаліста Rocket, компанія буде працювати ще місяць, а потім взагалі припинить свою діяльність.
Згортання діяльності в Європі нам офіційно підтвердили у пресслужбі компанії. Немає потрібного обсягу інвестицій, тому неможливо далі розвивати там бізнес. В Україні Rocket змушена перейти на самозабезпечення, тому, як стверджують у компанії, основна задача команди сьогодні — утримати бізнес.
Ко-фаундери компанії продовжать пошуки інвестора, щоб зберегти українську частину бізнесу. З цією ж метою вже сьогодні мінімізують витрати, оптимізують розміри команд та скасовують послугу нічної доставки. Разом з тим, застосунок продовжує працювати, вартість доставки не змінюється.
Проект Dark Kitchen є самодостатнім і працює без додаткових інвестицій з грудня 2021 року.
У компанії стверджують, що підтримують співробітників, які були змушені покинути команду. HR-спеціалісти допомагають їм скласти резюме, дають поради щодо пошуку нової роботи, проводять кар’єрні консультації та коуч-сесії.
«Нам прикро повідомляти про зупинку діяльності в Європі. Бренд Rocket створила чудова команда, яка змогла вивести продукт в ТОП-7 найбільш завантажуваних застосунків для доставки їжі в Європі, побудувати якісні відносини з партнерами, кур’єрами та клієнтами. Ми створювали проект родом з України, який може бути успішним не лише у нашій країні, але й на ринках ЄС і показати, що в Україні вміють робити класні проекти. Сьогодні ми робимо все можливе, щоб зберегти бізнес в Україні і продовжити розвиток», — коментують Олексій Юхимчук та Станіслав Дмитрик, ко-фаундери Rocket.
На запитання щодо невиплат ексспівробітникам у пресслужбі фактично відмовились відповідати детально. Лише зазначили: «Виплати відбуваються із затримкою, але виплачуються поступово».
Нагадаємо, що наразі Тимур Рохлін перебуває під домашнім арештом у Ізраїлі, де його затримали на вимогу Німеччини через підозри в організації шахрайської схеми на мільйони євро. Слідство також проводять українські правоохоронці. Тим часом у грудні 2021 — січні 2022 Rocket скоротила понад 50 людей через зменшення фінансування компанії. Ще досить багато спеціалістів пішли самі. За останні місяці роботи гроші отримали не всі.
UPD. На умовах анонімності один з ексспівробітників Rocket повідомив, що 22 лютого з компанії звільнили всіх ІТ-спеціалістів. СТО також залишає компанію. Скільки точно було звільнено ІТ-спеціалістів, невідомо, адже після першої хвилі скорочення штату у грудні 2021 року (тоді компанію покинули 50 ІТ-спеціалістів) співробітники постійно звільнялись через невиплати. Наше джерело повідомляє, що всі звільнені співробітники гроші не отримали. Наразі повна виплата заборгованості для всіх під питанням.
Сам розробник пішов з компанії ще у першу чергу скорочень. В Rocket з ним досі не розрахувались:
«З нами майже не підтримували комунікацію. Тобто на будь-які запитання щодо виплат була одна неінформативна відповідь через день-два після питання».
UPD. У пресслужбі Rocket заперечили звільнення з компанії від 22 лютого, в тому числі не було звільнень всіх ІТ-спеціалістів.
Авторка — Олена Чернишова.