EPAM оновила портал для мерії Львова за 1,5 млн грн, проте ЗМІ пишуть, що він працює некоректно: розбираємося в ситуації
Одна з найбільших ІТ-компаній України ЕРАМ здійснила оновлення «Порталу мешканця Львова». Замовником була Львівська мерія, а всі роботи обійшлися бюджету міста приблизно в 1,5 млн грн. Однак функціональність порталу викликала зауваження в користувачів. Редакція DOU вирішила розібратися в цій ситуації.
12 січня Управління інформаційних технологій Львівської міської ради спільно з партнерами, компанією Mastercard в Україні та ІТ-компанією EPAM, презентувало новий портал для мешканців Львівської громади.
У чому проблема
Водночас у перший день роботи частина послуг на сайті була недоступною, а деякі існуючі послуги або не працювали, або працювали некоректно.
Як повідомило місцеве видання «Гал-інфо», для користування однією з послуг необхідно вибрати зі списку не лише назву вулиці, але й номер будинку, що не є можливим у зв’язку з відсутністю більшості номерів будинків. Журналісти також перевірили цілий перелік вулиць, на яких будинки відсутні і неможливо подати жоден запит.
Тим часом у редакції «Наші гроші. Львів» в одному з чотирьох випадків не надійшов лист про верифікацію на електронну пошту. Крім того, при спробі надіслати запити на отримання публічної інформації система дає збій.
А в одному з випадків після такого «невдалого» надсилання на телефон надійшли сповіщення, що запит зареєстрували 10 разів, стверджує видання.
Про бюджетні гроші на оновлення порталу
Згідно з даними на сайті Prozorro, за розробку програмного забезпечення «Портал мешканця Львова» в рамках оновлення проєкту «Особистий кабінет мешканця» Департамент розвитку Львівської міськради заплатив 1,43 млн грн. Ці кошти отримало ТОВ «Епам рішення».
При цьому до кошторису входило розроблення користувацької та адміністративної частини порталу, тестування, впровадження та дослідна експлуатація.
До того ж послуги з дизайну матеріалів для порталу мешканців у Світлани Криницької коштували ще 27 тисяч грн, а надання послуг із технічної підтримки (в тому числі хостингу) сайту в ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» — ще майже 35 тисяч грн.
Що кажуть у EPAM
Як пояснили DOU в EPAM, український офіс ІТ-компанії розробляв ту частину львівського порталу, яка відповідає за функціонал подання адміністративних послуг, звернень та запитів в електронній формі. Так, за підсумками співпраці, існуючий портал суттєво оновлено — як з точки зору користувацького досвіду, так і функціоналу.
У компанії розповіли, що пошук партнера для реалізації цього проєкту здійснювався шляхом відкритих торгів на майданчику Prozorro.
«Якщо говорити про оцінку такого проєкту на глобальному ринку, то вона була б значно вищою. Проте для України, особливо для державного сектору, світовий порядок цін на цифрові продукти наразі є практично недоступним. Портал мешканця — відносно простий із технічної точки зору проєкт для нас. Тому ми й вирішили виконати його за мінімально допустимий для бізнесу кошт», — пояснив Євген Мороз, Delivery Manager проєкту.
За його словами, загалом до розробки було залучено команду з
Як повідомив Мороз, усі основні роботи команда завершила ще в грудні 2020 року — такі терміни були прописані в договорі. До червня 2021 року фахівці компанії займалися експлуатаційним впровадженням самого рішення, згідно з гарантійними зобов’язаннями. Далі вже була справа за ІТ-спеціалістами з Львівської мерії — наповнення контентом, формування необхідних бізнес-процесів.
Чому виникли збої в роботі порталу
«Зі свого боку ми закінчили проєкт, згідно з попередніми запитами, прописаними в договорі. Проте в процесі експлуатації виявилося, що частина інфраструктури не була повною мірою готова до повноцінної роботи, адже відбулася низка змін на боці міськради вже в час впровадження проєкту», — підкреслив Delivery Manager проєкту.
Він також запевнив, що можливі технічні нюанси — це нормальна робоча ситуація для подібного комплексного проєкту. Наразі ж, за його словами, відбувається тестування системи в продакшині. Відповідно, найближчий місяць кожен, хто скористався послугами порталу, може надіслати свої коментарі та пропозиції щодо його роботи.
«Також наша команда оцінює масштаб необхідних доопрацювань та адаптацій до зміненого середовища, і ми дамо свої пропозиції, що потрібно, щоб система працювала ефективніше та якісніше», — наголосив Мороз.
Крім того, в EPAM додали, що готові й надалі долучатися до розробки державних проєктів.
Відомо, що «Особистий кабінет мешканця» стане в нагоді як львів’янам, так і громадянам, яким необхідно отримати ті чи інші послуги від Львівської міської ради.
Своєю чергою в Управлінні ІТ Львіської міськради планують ще покращити роботу сайту, поступово розширити перелік послуг, які можна буде отримати на Порталі мешканця, а також доопрацювати його функції.