DOU Ревізор в TemaBit Fozzy Group: мобільні хаби і медитаційна кімната для майже 500 ІТ-спеціалістів у Києві (ВІДЕО)
Цього разу DOU Ревізор завітав до TemaBit! Це ІТ-бізнес в структурі Fozzy Group — торгово-промислової групи та українського ритейлера з понад 700 торговельними об’єктами в Україні, що була заснована у 1997 році.
TemaBit створює рішення для e-commerce, ритейл та логістичного бізнесів групи. Команда розробила понад 80 відсотків програмного забезпечення, яке використовують такі компанії Fozzy Group, як Сільпо, Фора і Justin.
Сьогодні команда TemaBit Fozzy Group налічує майже 1000 спеціалістів, які працюють переважно у Києві та Вінниці, а також співпрацюють з компанією віддалено. У київському офісі 462 експерти, з них 424 — технічні спеціалісти.
В околицях і поблизу
До офісу в бізнес-центрі Silver Breeze на проспекті Павла Тичини,
Компанія надає 64 безкоштовних паркомісця у БЦ, які можна забронювати через чат-бот у Telegram. Також на території БЦ є велопаркування на 17 місць.
У бізнес-центрі є кілька локацій, де можна придбати їжу:
- Кафе швидкого харчування «Кантін» (середня вартість обіду становить 100 грн).
- Ресторан Positano (середня вартість обіду 350 грн).
- Супермаркет «Сільпо», де у відділі кулінарії для команди Fozzy Group діє знижка 30%.
Офісний побут
Одразу на вході до бізнес-центру встановлені турнікети, а охоронець перевіряє температуру спеціалістів за допомогою безконтактного термометра. В офісі немає обладнаної зони для паління, тому спеціалісти виходять курити на вулицю біля входу в БЦ.
В офісі три кухні (дві на п’ятому поверсі та одна на сьомому), на кожній з яких є холодильник, мікрохвильова піч, кавомашина, електрочайник, одноразовий посуд; чай, кава, солодощі. У вихідні холодильники миють і прибирають усе, що всередині. На час карантину в компанії відмовилися від використання спільного посуду та посудомийної машини, тож переважно спеціалісти приносять їжу із собою у контейнерах, замовляють доставку або купують у відділі кулінарії супермаркету БЦ.
У TemaBit сортують: збирають як пластик, скло, метал, папір, так і батарейки. Баки для вторсировини є і на кухнях, і в опенспейсах.
Також на поверхах можна знайти аптечки, принтери та — як карантинне нововведення — праски й прасувальні дошки, щоб спеціалісти могли термічно обробити маски, якщо буде потреба. На ресепшені можна взяти маски з тканини.
Система вентиляції та обігріву централізована, спеціалісти можуть налаштовувати температуру у просторі, проте є зони, де циркуляція повітря доволі інтенсивна. В докарантинний час проблему вирішували підручними засобами, щоб регулювати потоки повітря. Нині легше просто змінити місце, оскільки людей в офісі небагато — його відвідують
За результатами опитування команди у серпні 2020 року, 71% спеціалістів бажали змінити докарантинний формат, що передбачав щоденне відвідування офісу. Але перейти на повністю віддалену співпрацю виявилися готові лише 15%. Тому у Fozzy Group запровадили гібридний формат — незалежно від епідеміологічної ситуації діятимуть нові правила бронювання та відвідування простору. Саме тому на початку цієї весни відкрили Innovation Hub — простір на першому поверсі БЦ у форматі коворкінгу, розрахований на 170 місць.
Площа Innovation Hub становить 1114 м². Щоб прийти сюди, спеціалістам треба забронювати місце через чат-бот. Також за його допомогою можна побачити, скільки людей уже запланували прийти на конкретний час. Для виходу в опенспейси на
На постійній основі в Innovation Hub працюють команди електронної комерції та фахівці з розробки нових продуктів.
Простір намагалися зробити багатофункціональним і максимально мобільним, тому додали столи, фліпчарти та панелі на колесах для зонування, розетки, що опускаються і піднімаються під стелю, крісла-мішки. Телевізійні панелі теж рухливі й не закріплені на стінах. Фліпчарти, як і підлогове покриття та панелі на стелі, обшиті звукоізоляційними матеріалами. Для особистих речей зробили пронумеровані шафки, що зачиняються на ключ.
Керувати освітленням і розетками можна через спеціальну програму на планшеті, яку розробили спеціалісти TemaBit. Температура та інтенсивність роботи вентиляції регулюється панелями управління, що вмонтовані в стіни.
В обох частинах Innovation Hub є кавапоінти з усім необхідним для приготування гарячих напоїв.
Вбиральні та душові у хабі спільні, а в опенспейсах поділені на чоловічі та жіночі.
Робочий простір
На
Стандартне місце фахівця складається зі столу, крісла, тумбочки, ноутбука, одного чи двох моніторів, навушників та мишки. Якщо периферія у всіх спеціалістів однакова, то щодо комп’ютерів є певна градація. Наприклад, спеціалістам, які часто переміщуються між офісами, надають ноутбук Dell з 16 Gb оперативної пам’яті та SSD на 512 Gb. Фахівець може обговорити та затвердити характеристики бажаної техніки з менеджером. Окрім комп’ютерів та периферії, співробітникам за запитом доставляють додому крісла.
Оскільки офіс рекомендують відвідувати лише тим, кому потрібне специфічне обладнання, наприклад каси для тестування, значна частина команди працює переважно віддалено. В офісі є окрема кімната — «лаба», де зібрані різні моделі кас для тестування.
Столів з регуляцією висоти в офісі немає, проте є кімнати зі стійками, за якими можна працювати стоячи.
Найбільше з краєвидом пощастило спеціалістам на
Окрім опенспейсів, є кілька менеджерських кабінетів. Деякі з них у карантинні часи використовують і для зустрічей.
В офісі 6 переговорних кімнат, які можна забронювати через Outlook-календар. Кожна з них стилізована. Наприклад, є кімната «Дивовижний Київ», як у тематичному «Сільпо», «Чаювання» та «Стімпанк».
В Innovation Hub встановлені офісні кабіни Silent Box для телефонних розмов або відокремленої роботи. Це одномісні місця у вигляді прозорих кабін з вентиляцією та звукоізоляцією. Також тут є зони для зустрічей сам на сам.
Окрема зона хабів призначена для презентацій і конференцій. Амфітеатр зі сходами з фанери вміщує 30 осіб. Нині через карантинні обмеження тут збирається максимум 10 учасників.
Новачки першого ж дня отримують welcome pack, що складається з листівки, екочашки, ручки та блокнота, бейджа-перепустки та стикерів з цінностями компанії.
Загалом у Fozzy Group намагаються максимізувати життєвий цикл спеціаліста у компанії. Працювати тут
Відпочинок і натхнення
На
Крім того, тут є душова з бойлером і сушкою для рушників. Рушник треба брати з собою.
У межах програми «Спортзали та курси» спеціалістам Fozzy Group та їхнім родичам компенсують до 50% вартості абонементу або навчання. Для цього людина обирає зі списку спортзалів і курсів, які підготувала компанія, те, що її цікавить, і надсилає заявку. Щоб родичі теж скористалися програмою, спеціалісту до заявки треба додати копію документа, що підтверджує їхні родинні зв’язки.
Також фахівцям надають:
- добровільне медичне страхування і ризикове страхування життя;
- знижки на послуги мережі клінік Viva (для рідних теж);
- спеціальні пропозиції від автозаправних станцій, дисконт на послуги СТО та знижки від партнерів на купівлю авто;
- знижки у магазинах і ресторанах Fozzy Group, а також на тури в «Сільпо Вояж»;
- спеціальні ціни на мовні курси та інші можливості для саморозвитку;
- путівки на оздоровлення в «Артек-Буковель» для дітей працівників.
Місця для відпочинку в офісі не так багато. Наприклад, на
У 2021 році в Fozzy Group розпочалась wellbeing-кампанія, у межах Mental Health програми спеціалісти можуть прослухати безкоштовні вебінари на тему ментального здоров’я. Також компанія впровадила для співробітників сервіс для роботи з коучами та психологами, де кожен охочий може звернутися за консультацією (перше заняття за кошт компанії, далі — за символічну оплату). Наразі готується запуск програм зі зміцнення фізичного здоров’я, роботи з майндфулнес-експертами та серія практичних вебінарів з управління фінансами.
Нещодавно на
Щодо навчання, то в компанії відкрили внутрішній університет — Fozzy Campus, де спеціалісти Fozzy Group можуть розвинути навички й компетенції, обмінятися ідеями та досвідом з колегами.
В університеті є чотири основні напрями: Soft skills hub, Leadership hub, Professional hub та IT Academy. У Soft skills hub розвивають корпоративні компетенції та м’які навички, наприклад, у форматах коротких онлайн-тренінгів, марафонів у телеграмі, бізнес-ігор тощо. Leadership hub призначений для керівників усіх рівнів управління. У Professional hub проводять вузькоспеціалізовані тренінги з професійних навичок (hard skills). Оскільки компанія переходить на Agile-систему, у межах цього хабу діє школа Product Owners. В IT Academy ж навчають мов програмування тощо.
Також IT Academy проводить навчальні програми для студентів з можливістю подальшої співпраці з компанією. У 2020 році 26 випускників таких програм приєдналося до TemaBit Fozzy Group. В докарантинні часи навчання відбувалося офлайн у київському та вінницькому офісах, а нині студенти вчаться онлайн.
Серед регулярних подій у компанії щороку проходить фестиваль-корпоратив «Традиційні Тинди-Ринди» для представників усіх бізнесів Fozzy Group, що збирає майже 4000 гостей на ВДНГ (у 2020 році через пандемію фестиваль відбувся онлайн, але у Fozzy Group сподіваються скоро зібратися наживо).
До дня захисту дітей в компанії влаштовують Fozzy Family Day — сімейне свято з атракціонами, конкурсами, майстер-класами, музикою, смаколиками та подарунками. Зазвичай його проводять на свіжому повітрі. Через пандемію торік свято скасували, а у
DOU Ревізор запитує
Ми провели анонімне опитування серед команди TemaBit, у якому взяли участь 163 фахівці київського офісу, з них 76% — технічні спеціалісти. Ми поцікавилися, чи задоволені вони офісом, і попросили оцінити за п’ятибальною шкалою певні характеристики: розміщення, графік і офісний простір.
Найвищим балом 63% опитаних відзначили розташування, у середньому на 4,48 бала з 5. Графік оцінили у 4,42 бала. Найнижчі результати у периферійних пристроїв — 40% респондентів поставили 3 бали і нижче.
За традицією ми поспілкувалися зі спеціалістами особисто й поставили два нескладних запитання: що їм найбільше подобається в офісі та що хотілося б поліпшити або змінити.
Катерина, QA Automation, 2,5 року з компанією
У нас классные бенефиты и возможности для обучения: никогда никого не ущемляют, если есть желание развиваться дополнительно. Я так переходила с Manual QA на Automation — сказала, что хочу учиться, и компания пошла навстречу. Круто, что есть обучающие программы и для студентов. Потом у ребят есть возможность сотрудничать с Fozzy Group. Думаю, что это обалденное место для начала карьеры и для дальнейшего развития. Я за 2,5 года развилась успешно и стремительно — жаловаться не на что. Хочешь — бери инициативу и делай.
С командой мне очень повезло, по пятницам мы созваниваемся с коллегами и делимся, у кого как прошла неделя. Раньше проводили это вживую, а сейчас перешли в Zoom, Teams и прочее.
Я не очень люблю сидеть дома, так что приезжаю по возможности, когда есть задачи, которые требуют присутствия в офисе. А так работаю над проектом удаленно. Если бы не карантин, приезжала бы каждый день.
Раньше у нас на седьмом этаже тоже был настольный футбол, как и на пятом, но сейчас с карантинными ограничениями, насколько я знаю, никто не играет. Да и вообще близко друг к другу пытаются не находиться. Какой-то отдельной игровой с диваном и приставкой у нас нет, но мне в офисе такое особо не интересно.
Роман, Senior .Net Developer, 10 років з компанією
В целом у нас все хорошо. Я в Fozzy Group уже давно, и относительно того, что было 5 лет назад — это какой-то новый мир. Все очень изменилось. Из бонусов от компании, которыми пользуюсь, это медицинская страховка и компенсация на спортзал. Хожу в Energym в нашем БЦ. До медитационной комнаты пока не дошел, мне ближе более активные способы отвлечься. Например, здесь на турниках или в комнате для спорта.
Добираюсь до офиса по-разному — и на общественном транспорте, и на велосипеде. В карантин паркомест более чем достаточно. Радует, что нет «обязаловки» находиться в офисе каждый день, все зависит от рода деятельности, ведь есть задачи, которые удаленно не сделаешь. С техническим обеспечением тоже никаких проблем: хочешь ноутбук, второй монитор или работать из дома со своим любимым офисным креслом — пожалуйста.
Анна, Front-end Web Developer, 5 років з компанією
Мне нравится, что офис у нас светлый и с видом на водоем — очень воодушевляет и расслабляет. Компания на этапе активного развития, появляется много плюшек вроде поддержки психолога или комнаты для медитации.
Раньше у нас была проблема с парковкой, но сейчас ее уже решили, сделали чат-бот, чтобы можно было бронировать место. Слышала, что зимой местами не очень приятно — рядом стройка, так что пока заедешь-выедешь — не удобно.
В офисе я бываю где-то раз в неделю, иногда дважды. У нас карантинные меры — выходят только те, кому необходимо. Отдельной зоны отдыха нет, есть только кухня. Пожалуй, было бы круто, если бы было больше пространства, где можно немного отвлечься. Но так трудно сказать, что можно еще улучшить или изменить.
Раньше бывали места, где вентиляция работала слишком сильно: дуло на человека и нельзя было ее выключить, но это на единичных местах. Сейчас можно выбирать места и садиться там, где не дует.
Александр, Scrum Master, 11 років з компанією
Больше 9 лет я был в разработке и в прошлом году сменил роль. Смена проходила эволюционно и без резких переходов — не было такого, что сегодня ты разработчик, а завтра уже тимлид. Когда мне предложили сменить роль, то я повышал квалификацию постепенно: увеличивал опыт и рос в новой сфере.
Иногда, если возникает необходимость, я подключаюсь к проекту, который когда-то разрабатывал. Я хорошо знаком с Delphi, C#, MS SQL и немного Oracle, так что мне сейчас проще и быстрее в нем разобраться, чем с нуля подключать кого-то нового.
В офисе, за редким исключением, я каждый день. В этом плане я неприхотливый, и какие-то недостатки выделить трудно. Мне нравится, что у нас все компактно и не нужно бегать по этажам.
Ну що, ми поїхали далі... А якщо ви хочете, щоб DOU Ревізор приїхав до вас, пишіть нам:
Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.
Стежте за нами у Facebook. І підписуйтесь на YouTube.
Фотографка: Леся Коверега