Як програмісти (і не тільки) шукають роботу у 2020-му. Результати опитування
Минулої осені ми вперше провели опитування щодо пошуку роботи серед читачів. Цього року вирішили повторити його і подивитися, чи змінилася популярність каналів пошуку. Зібрали 4779 анкет. Серед цікавого — Джин за рік набрав оберти і вийшов на друге місце, обігнавши LinkedIn, впевнене перше місце — у рекомендацій колег і знайомих, а великі job-сайти за рік дещо втратили позиції.
Портрет учасників опитування
Джин vs LinkedIn
Як і торік, найпопулярнішими каналами пошуку роботи серед ІТ-спеціалістів залишаються рекомендації, Джин, LinkedIn, DOU. Цього року Джин обійшов LinkedIn за популярністю — 14,7% проти 14,1%. За рік його популярність зросла на 2,5 п.п., а LinkedIn, навпаки, знизилася — на 1,6 п.п. Щодо Джина, то протягом карантину кандидати активно вмикали профілі для пошуку роботи. І якщо на початку березня онлайн-кандидатів було 17,5 тисячі, то наприкінці серпня їхня кількість досягла майже 21 тисячу. Але чи втримається Джин на другій позиції, подивимося наступного року.
Послабилися позиції Work.ua і Rabota.ua — цього року їх обігнав варіант із резюме на сайті компанії.
Також серед цікавих варіантів каналів пошуку роботи респонденти називали Telegram-канали, Facebook, Skype, Gmail.
Як ви знайшли своє поточне місце роботи?
Рекомендації колег працюють однаково ефективно для усіх спеціалістів, а ось далі є цікавинки
Рекомендації колег найкраще працюють для проджект-менеджерів і нетехнічних спеціалістів — понад 30% знайшли роботу через цей канал.
DOU найпопулярніший серед тестувальників, ПМ’ів і програмістів. Джин — серед програмістів і тестувальників. А от у проджект-менеджерів на другому місці все ще залишається LinkedIn, а потім Джин. Серед дизайнерів і нетехнічних спеціалістів популярним є Work.ua.
Як ви знайшли своє поточне місце роботи: за посадами
Частка Джина у Львові зросла майже вдвічі за рік — з 8,4% до 14,3%. Рекомендації колег найкраще працюють у Дніпрі — понад 30%.
Цікаво, що у Києві у Rabota.ua частка прихильників вдвічі більша, ніж у Work.ua. Натомість остання платформа популярніша в регіонах.
Як ви знайшли своє поточне місце роботи: за містами
Рекомендації колег добре працюють для спеціалістів із будь-яким досвідом. А ось далі є цікавинки: для фахівців із досвідом до року, окрім рекомендацій, стають у пригоді Джин, Work.ua й Rabota.ua. У тих, у кого до двох років досвіду, добре працює Джин і DOU. LinkedIn допомагає спеціалістам із досвідом понад три роки й більше.
Ще цікаво, що у досвідчених спеціалістів ефективним є варіант зі знайомим рекрутером — 8% фахівців із досвідом понад 10 років вказали, що таким чином знайшли поточну роботу. Для порівняння: серед новачків знайомий рекрутер допоміг лише 2%.
Як ви знайшли своє поточне місце роботи: за досвідом
У Києві найефективнішим вважають Джин, у Львові, Харкові — LinkedIn, в Одесі — DOU
Ми також запитали, який з каналів пошуку роботи здається найбільш ефективним. І якщо програмісти та інші нетехнічні спеціалісти найчастіше знаходять роботу за рекомендаціями, то найефективнішим каналом вони вважають LinkedIn. У тестувальників і дизайнерів у топі Джин. А в ПМ’ів — саме рекомендації. Цікаво, що у проджектів і нетехнічних спеціалістів на другому місці йде DOU.
Є і географічна різниця у вподобаннях. Так, у Києві лідирує Джин як найефективніший канал пошуку роботи, у Львові, Харкові й Дніпрі — LinkedIn, а Одеса віддає перевагу DOU.
Якщо дивитися за досвідом роботи, то серед початківців беззаперечним лідером є DOU. А після двох років досвіду на перше місце виходить LinkedIn.
Який з каналів пошуку роботи вам здається найбільш ефективним?
Джуніори моніторять job-сайти, сеньйори відповідають у LinkedIn
Більшість ІТ-спеціалістів регулярно моніторить ринок праці. Найчастіше респонденти переглядають зарплатні опитування і вакансії на DOU, відповідають рекрутерам у LinkedIn, читають зарплатну розсилку Джина, а також дивляться вакансії на інших сайтах.
Цікаво, що спеціалісти із досвідом понад 10 років більш ніж удвічі частіше ходять на співбесіди для «підтримки форми», аніж новачки. Також серед початківців найвищий процент тих, хто не стежить за ринком праці — майже 10%.
Майже третина дизайнерів вмикає профіль на Джині, щоби моніторити ринок. А програмісти та інші технічні спеціалісти активніше за інших ходять на співбесіди з метою надбавки.
Чи моніторите ви ринок праці незалежно від наявності постійного місця роботи?
Пандемія вплинула на плани третини ІТ-спеціалістів
Цього разу ми запитали читачів, чи змінила пандемія/криза їхні плани щодо пошуку роботи. 14% сказали, що потрапили під скорочення і через це шукали нову роботу. Ще 17% вирішили не шукати нову роботу. Цікаво, що приблизно чверть респондентів наразі перебуває в пошуку нового місця.
Чи змінили пандемія/криза ваші наміри шукати роботу?
Візуалізація даних: Ігор Яновський
Підписуйтеся на Telegram-канал про українське IT «Редакція DOU», щоб не пропустити цікаві новини, статті, обговорення.