DOU Ревізор у Вінниці: «Офіс LetyShops у торговельному центрі з кальянами на даху»
Цього разу DOU Ревізор завітав до вінницького офісу LetyShops — кешбек-сервісу, що допомагає понад 9,5 мільйонам користувачів повернути частину грошей за онлайн-покупки.
LetyShops працює з
В околицях і поблизу
Уже чотири роки офіс LetyShops знаходиться за адресою проспект Юності, 35А у будівлі колишнього торговельного центру. Поруч розміщені ринок, торговий центр, а також школа та університет.
LetyShops займає всі три поверхи та дах колишнього ТЦ. Загальна площа офісу складає 2472 м2: по 800 м² кожен поверх та 72 м2 — тераса на даху. Кількість квадратних метрів на особу в робочому приміщенні становить 14,9 м2 (відповідно до даних компанії).
Поблизу офісу — розмаїття закладів, де можна не надто дорого пообідати: кафе «Бібліотека», «Теремок», McDonald’s і ресторани «Терамаре» та Steak House. Середня вартість обіду в закладах складає 70 грн.
Також комплексний обід можна замовити в офіс-менеджера компанії. Щопонеділка до офісу надходить меню, за яким до кінця робочого тижня працівники можуть зробити замовлення на наступний. Вартість подібного обіду: перша страва — 20 грн, друга — 60 грн, а комплекс коштуватиме 70 грн.
Спеціалісти можуть придбати продукти у «Фуршеті» або «Сільпо» та приготувати їжу на одній з кухонь LetyShops (див. розділ «Офісний побут»).
Паркувальний майданчик для автівок та мотоциклів безкоштовний і вміщує
Для велосипедистів виділили місця всередині офісу. Всього на мініпарковці можна розмістити вісім «залізних коней». За безпекою вуличного та внутрішнього паркувальних майданчиків стежить офісний охоронець.
Офісний побут
Офіс відчинено 24/7, проте щоб потрапити всередину після 21:00, спеціалісти мають повідомити про свій прихід у чаті. Картка-перепустка потрібна лише для того, щоб відчинити головні двері. Пересуватися між поверхами та кімнатами можна вільно і без неї.
Залишити верхній одяг та речі можна у гардеробній на першому поверсі. Кожен співробітник має власну шухлядку. Там є дзеркало та спеціальний бокс, куди можна здати батарейки.
У дизайні офісу LetyShops панує принцип «користь має бути в усьому», навіть у наліпках на стінах, що не дають врізатися у скляні двері.
Наразі для офісу припинили замовляти одноразові стаканчики, втім поки ще використовують залишки з останньої партії. Сортування в LetyShops впровадили півроку тому, баки для вторсировини розмістили на кухнях. Щоб наочно показати, які види сміття сортуються, а які — ні, над контейнерами повісили декупаж з популярних офісних відходів. Це допомогло розібратися із базовими правилами, однак подекуди стаканчики все одно помилково потрапляють до контейнерів з пластиком. Тож відходи потім досортовує підрядник, що вивозить вторсировину.
На кожному поверсі є кухні, де завжди можна знайти свіжі фрукти, солодощі, сухі сніданки, каші, спеції. Тут є холодильники, мікрохвильовки і навіть плити з каструлями та сковорідками. На другому поверсі додали ще й духовку, каструлі та блендер. Найбільшу кухню з великими столами розміщено на першому поверсі. Будували її спеціально для того, щоб спеціалісти могли посидіти за великим столом та поспілкуватися з колегами.
Будівлю зводили під торгові площі, тож опенспейс не передбачався. Тому команда знесла стіни між колонами та на другому поверсі змінила дифузори на круглі зі стандартних решіток. Про минуле життя в якості ТЦ в офісі нагадують ескалатори, проте ними не користуються.
У будівлі тоноване скло, тож з вулиці не видно, що відбувається всередині. Спеціалісти LetyShops розповіли, що вікна затонували після того, як одна з команд позавішувала їх ковдрами від надмірного світла. Нині думки спеціалістів розділилися: комусь світла вистачає, а комусь затемно. (див. розділ «DOU Ревізор запитує»).
В опенспейсах є стелажі з книгами. До дня святого Миколая в компанії спеціалісти збирають книги, пишуть на них рецензії та надсилають до регіональних сільських шкіл.
На кожному поверсі є окремі чоловічі та жіночі вбиральні, а от душова кімната — лише на першому. Там можна знайти мило, гелі і рушники. Співробітники також можуть попросити офісних «хазяюшок» випрати речі та закинути їх на сушку. Це досить зручно для тих, хто приїздить на велосипедах. Можна доїхати, забігти у душ, а наприкінці робочого дня забрати вже випрану форму.
Робочий простір
Звичайний графік роботи в LetyShops — з
Чітко визначеної опції віддаленої роботи в компанії немає. Працювати вдома можна, але у форматі точкових домовленостей зі своєю командою та ментором.
Під робочі опенспейс-зони виділили другий та третій поверхи. На першому розмістили зони для розваг та відпочинку, а також переговорні кімнати.
Усього в офісі дев’ять переговорних кімнат: чотири на першому поверсі, по дві на другому та третьому, а також одна мобільна переговорна кімната. Це невеликий пересувний будиночок для зустрічей «сам на сам».
Забронювати мітинг-рум можна через Google-календар. Раніше в компанії писали розклад зустрічей на дошках біля кожної переговорної кімнати, проте від такої ідеї відмовилися і надали перевагу бронюванню через календар. Щоб популяризувати такий спосіб, для корпоративного телебачення зняли окреме відео про те, як користуватися бронюванням.
Щоб розмови по мобільному не заважали команді в умовах опенспейсу, офісом розмістили червоні будки для дзвінків.
Занепокоєння в співробітників викликають «пусті» зони. Команда активно зростає, тож поки в офісі існують пусті безлюдні зони, де нічого немає. Співробітники воліли б використовувати простір з користю, навіть якщо туди наразі ніхто не в’їхав.
Першого робочого дня співробітнику видають капці для офісу та виділяють шафку у гардеробний кімнаті. До welcome-pack’у входять сумка, футболка, чашка, блокнот, олівці та стікери.
За новачком закріплюються два ментори: один — відповідальний за професійне зростання, а інший — за соціалізацію. Стандартно на процес адаптації виділяють два місяці. У цей період для новачків проводять загальну екскурсію офісом та серію індивідуальних зустрічей, де розповідають про цінності, традиції та визначають цілі на випробувальний термін. При цьому новому співробітникові доступні всі переваги роботу в компанії, крім компенсації за відвідування спортивної зали. Опція відкривається вже після завершення випробувального терміну. Медичне страхування співробітникам компанія не надає.
Також для нових членів команди раз на квартал проводять «уроки бізнесу», де засновники компанії розповідають про складові бізнес-моделі LetyShops.
Спеціалісти можуть висловити побажання щодо робочої техніки, обрати ноутбук або настільний комп’ютер конкретної моделі. Ноутбуків та стаціонарних комп’ютерів у компанії приблизно порівну. Дизайнери надають перевагу MacBook’ам, розробники на десктопі зазвичай працюють за ПК з
Побажанням спеціалістів щодо техніки, меблів, профільної літератури займається відділ People Care — «команда піклування за співробітниками». Можуть надати новий стіл, стілець, комп’ютер, підставку під ноги тощо. Та найчастіше надходить запит на вологі серветки (усі люблять чисте робоче місце). Замовлення виконують оперативно, додаткове узгодження потрібне лише для того, щоб придбати нову техніку або, наприклад, книгу за
Робочі місця в LetyShops — сидячі. За бажання стоячи можна попрацювати на кухні першого поверху. Проте опція недоступна спеціалістам, що працюють за стаціонарними комп‘ютерами.
Внутрішня структура компанії побудована у вигляді системи крос-функціональних команд, кожна з яких має свій фокус та цілі. За кожною командою закріплений свій HR, що допомагає учасникам адаптуватися, покращує комунікацію всередині команд, сприяє професійному зростанню співробітників.
«Крос-функціональність» полягає у тому, що розробники можуть пропонувати ідеї для маркетингу, а UX-дизайнери — допомогти з аналітикою. В LetyShops заохочують не лише розвиватися у своїй сфері, а й вивчати суміжні компетенції. Тож компанія має багато варіантів внутрішнього навчання.
Коли виникає запит від колег, розробники можуть допомогти підтягнути навички. Так, двічі на тиждень один з Front-end-розробників LetyShops проводив курс з HTML/CSS-верстки, Android-розробник — курс з SQL-аналітики, а продуктові менеджери — майстер-класи з Customer Development.
Також у LetyShops проводять ініціативи з розвитку soft-навичок: уроки з фасилітації, майстер-класи з надання зворотного зв’язку та правил усвідомленого спілкування. Раз на місяць усі команди обирають представників, що презентують результати роботи на загальному для всіх офісів Demo. Раз на два місяці в кожному місті проходить окрема зустріч усіх команд під назвою Team Talks, де CEO компанії розповідає про стан бізнес-економіки, стратегію та відповідає на питання команд.
Відпочинок і натхнення
У LetyShops є кілька лаунж-зон: маленькі, у коридорах другого та третього поверху, та велика біля кухні першого. Оскільки на першому поверсі з робочих зон лише ізольовані мітинг-руми, на лаунж-зону не накладають жодних обмежень, що стосуються галасу.
Тут команда часто збирається на перегляд футбольних матчів, фільмів та гру на PlayStation 4. В одній з шухляд знайшли Sega, однак з’ясувати під час ревізії, чи вона працює — не вдалося.
Також відпочити можна на даху, де для спеціалістів облаштували терасу із зоною для куріння сигарет та окремо — кальянів. Основне правило — погасити за собою кальян, коли йдеш з даху. Холодної пори року зону для куріння кальянів обшивають прозорою захисною плівкою від вітру та встановлюють обігрівач UFO. Теплої пори дах використовують як майданчик для роботи та гриль-вечірок. Також на терасі знаходиться турнік, та він перестав користуватися популярністю через те, що багато хто користується зоною саме як місцем для куріння.
У LetyShops є масажна кімната, куди двічі на тиждень приходить масажист. Зручний час можна обрати та забронювати через офіс-менеджера. Якщо надходить багато запитів, масажиста запрошують частіше. Обмежень на кількість сеансів немає, компанія компенсує половину витрат на масажі.
Компанія має футбольну команду, яка раз на тиждень збирається на тренування у залі, що орендує для них LetyShops. У планах команди — проводити тренування хоча б двічі на тиждень та взяти участь у ІТ-лізі, що відбудеться взимку у Вінниці.
Недивно, що найбільшою популярністю серед переваг офісу користується спортивно-ігрова кімната. У ній можна знайти стіл для настільного тенісу, кікеру та спортивне приладдя: грушу, бруси, шведську стінку, хула-хупи, дошку Євмінова, гантелі. Спеціалісти компанії розповіли, що найзатребуваніший у кімнаті — стіл для настільного тенісу. На другому місці — спортивне приладдя для тренування, а от настільний футбол значної популярності в LetyShops не здобув.
Музичні таланти можна реалізувати у відповідній звукоізольованій кімнаті, або ж «шум-румі». Більшість інструментів — місцеві, проте співробітники часто приносять та залишають і власні інструменти. Наразі у кімнаті є клавішні, барабанна установка та гітари. На базі «шум-руму» LetyShops вдалося зібрати власний невеликий гурт.
У офісі виділили невеличку зону для загортання подарунків на честь дня народження співробітника та його дітей, весілля, першої річниці роботи в компанії, дня святого Миколая. Подарунки — індивідуальні, тож комусь дістаються бобки (худі), декому — сертифікати до Rozetka, MakeUp чи інших популярних магазинів. Пакуванням подарунків займаються офіс-менеджери.
У компанії проводять уроки англійської та іспанської мов. Кожна група має по два півторагодинні заняття на тиждень. До англійської мови додали ще іспанську, оскільки компанія з-поміж інших ринків працює з Іспанією та країнами Латинської Америки.
Щомісяця проходять неформальні тимбілдинги для команд, а двічі на рік — зимовий та літній корпоративи за межами міста. Дні народження компанії святкували поїздками до Одеси, Єгипту та Карпат.
А ще є корпоративне телебачення, завдяки якому члени команд можуть дізнатися більше про власних колег, новини від інших команд та стан справ на ринку. В співробітників беруть інтерв’ю, де вони розповідають про своє життя, хобі та уподобання. Випуски виходять раз на тиждень на YouTube-каналі компанії та доступні за посиланням виключно для команди LetyShops.
DOU Ревізор запитує
Ми провели анонімне опитування вінницької команди LetyShops, у якому взяли участь 77 співробітників, серед яких 25 технічних спеціалістів. Ми поцікавилися, чи задоволені вони офісом, і попросили оцінити за п’ятибальною шкалою певні характеристики, серед яких розташування, графік роботи і офісний простір.
Найнижчу середню оцінку у 3,86 бала отримала можливість працювати віддалено. Трохи краще оцінили паркування та роботу вентиляції — 25% спеціалістів поставили характеристикам три та менше балів. Спеціалісти коментують, що дуже важливо покращити регулювання температури в офісі, зокрема зробити більш плавне охолодження теплої пори року та посилити опалення в зимовий період.
За результатами опитування, найбільше команді LetyShops до смаку розташування офісу. Почесне друге місце посіли простори для відпочинку: 82% оцінили їх на тверду п’ятірку, а решта — на 4 бали. Також схвальні відгуки отримав дах, лаунж-зони, спортзала та музична кімната. Хоча кімнату для куріння кальянів деякі спеціалісти воліли б перенести на зимовий період всередину офісу. Серед інших ідей команди щодо покращення офісу — влаштувати розвозку та дитячу кімнату.
Також ми особисто поцікавились у спеціалістів компанії, як же їм живеться, і поставили два нескладних запитання: що найбільше подобається в офісі та що хотілося б поліпшити або змінити.
Макс, Back-End Developer, 2,5 роки в компанії
Робоче місце цілком забезпечує компанія: столи, робочу техніку, всю начинку комп’ютера. Можна попросити як ноут, так і стаціонарний комп’ютер, монітор чи навіть два. Мені зручніше працювати з двома Dell-моніторами за стаціонарним комп’ютером з SSD на 256 GB. Мені цього з головою вистачає.
Вінниця — не надто велике місто, тож я з іншого кінця добираюся десь за 30 хвилин. Транспорт не завантажений, і без заторів я легко і спокійно доїжджаю до роботи.
У компанії є культура гри в настільний теніс — дуже багато тих, хто грає. Груші та спортивне приладдя поруч не заважають, та особисто я ще ніколи не бачив, аби ним хтось користувався.
У нас не поширена практика віддаленої роботи, але хотілося б. Вже цю тему піднімали, і компанія рухається в цьому напрямку. Хоча графік дуже зручний, завжди можна за потреби відійти під час робочого дня, бо у нас все ґрунтується на довірі.
Робоче місце цілком забезпечує компанія: столи, робочу техніку, всю начинку комп’ютера. Можна попросити як ноут, так і стаціонарний комп’ютер, монітор чи навіть два. Мені зручніше працювати з двома Dell-моніторами за стаціонарним комп’ютером з SSD на 256 GB. Мені цього з головою вистачає.
Вінниця — не надто велике місто, тож я з іншого кінця добираюся десь за 30 хвилин. Транспорт не завантажений, і без заторів я легко і спокійно доїжджаю до роботи.
У компанії є культура гри в настільний теніс — дуже багато тих, хто грає. Груші та спортивне приладдя поруч не заважають, та особисто я ще ніколи не бачив, аби ним хтось користувався.
У нас не поширена практика віддаленої роботи, але хотілося б. Вже цю тему піднімали, і компанія рухається в цьому напрямку. Хоча графік дуже зручний, завжди можна за потреби відійти під час робочого дня, бо у нас все ґрунтується на довірі.
Наталя, Front-End Developer, 2 роки в компанії
Мені подобається, що в нас опенспейс, ми не сидимо по кабінетиках, тож немає закритості. Щоб перепочити, можемо з командою піти на дах або пограти в настільний теніс. До речі, грати я навчилася саме в LetyShops.
Я працюю над акціями, і часто трапляється, що залишаємося до ночі. Наприклад, коли наближається чорна п’ятниця чи щось подібне. Коли дуже багато роботи, то можна попрацювати з дому.
Деколи трапляється, що вентиляція працює дуже голосно. Шум від неї досить фоновий, його не помічаєш, та коли припиняє гудіти, одразу відчуваєш полегшення. Подекуди в офісі досить дме, тож багато хто кутається у ковдри. Та ми справляємось — підкручуємо вентиляцію або вдягаємо щось тепліше, і все ок.
Мені подобається, що в нас опенспейс, ми не сидимо по кабінетиках, тож немає закритості. Щоб перепочити, можемо з командою піти на дах або пограти в настільний теніс. До речі, грати я навчилася саме в LetyShops.
Я працюю над акціями, і часто трапляється, що залишаємося до ночі. Наприклад, коли наближається чорна п’ятниця чи щось подібне. Коли дуже багато роботи, то можна попрацювати з дому.
Деколи трапляється, що вентиляція працює дуже голосно. Шум від неї досить фоновий, його не помічаєш, та коли припиняє гудіти, одразу відчуваєш полегшення. Подекуди в офісі досить дме, тож багато хто кутається у ковдри. Та ми справляємось — підкручуємо вентиляцію або вдягаємо щось тепліше, і все ок.
Ярослав, Front-End Developer, 2 роки в компанії
Класно, що в нас з’явилося велопаркування. Можна не турбуватися, що велосипед поцуплять чи він змокне під дощем на вулиці. Звісно, трапляється, що приїжджає багато народу, і тоді місця не вистачає. В такі дні велосипеди ставлять поруч зі стійкою, та вони нікому не заважають. Поки що всі вміщаються.
Класно, що в нас з’явилося велопаркування. Можна не турбуватися, що велосипед поцуплять чи він змокне під дощем на вулиці. Звісно, трапляється, що приїжджає багато народу, і тоді місця не вистачає. В такі дні велосипеди ставлять поруч зі стійкою, та вони нікому не заважають. Поки що всі вміщаються.
Сергій, Senior Android Developer, 2 роки в компанії
Мені подобається, що у нас є турнік та спортивне спорядження. Раніше я користувався турніком на терасі, та там люди курять, тож зручніше займатися у спортзалі внизу. Там дуже зручно і покачатися, і в теніс пограти.
У нас в принципі складно знайти паркування, бо поруч будівельний ринок, і весь ряд завжди забито. Це не надто велика проблема — зараз такі паркувальні майданчики всюди. Хотілося б покращити вентиляцію, бо мене кілька разів протягнуло. Я двічі змінив місце і нарешті знайшов, де не дме.
Класно, що в нас немає овертаймів. За два роки я лише двічі чи тричі лишався овертаймити, і то максимум на три години. Робота нормально планується, і не треба весь час гасити якісь пожежі.
Мені подобається, що у нас є турнік та спортивне спорядження. Раніше я користувався турніком на терасі, та там люди курять, тож зручніше займатися у спортзалі внизу. Там дуже зручно і покачатися, і в теніс пограти.
У нас в принципі складно знайти паркування, бо поруч будівельний ринок, і весь ряд завжди забито. Це не надто велика проблема — зараз такі паркувальні майданчики всюди. Хотілося б покращити вентиляцію, бо мене кілька разів протягнуло. Я двічі змінив місце і нарешті знайшов, де не дме.
Класно, що в нас немає овертаймів. За два роки я лише двічі чи тричі лишався овертаймити, і то максимум на три години. Робота нормально планується, і не треба весь час гасити якісь пожежі.
Ну що, ми рушаємо далі... А якщо ви хочете, щоб DOU Ревізор завітав до вас, пишіть:
Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.
Стежте за нами у Facebook.
Підписуйтесь на відеоканал DOU Ревізора на YouTube.
Фотограф: Леся Коверега