DOU Проектор: EcoBot — екологічний смарт-конструктор для дітей і дорослих
У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. .
Ринок дитячих іграшок та конструкторів є достатньо насиченим та все ж ще є місце для новацій. Конструктори відкривають світ робототехніки та розвивають логічне мислення. Унікальність конструкторів компанії — це не лише дерев’яні складові, але і цікаве наповнення, а саме — електроніка. EcoBot поєднує в собі традиційні дитячі іграшки і платформу Arduino.
Ідея
Як відомо, екологія та сучасні технології — це те що зараз у тренді та є найбільш актуальним. Виходячи із цих понять, й утворився проект EcoBot, що становить собою нові розумні та екологічні конструктори. Розробниками проекту є люди із значним досвідом у сфері IT-технологій, а також інженерії.
Команда
Іларіон Солтис — Senior QA, засновник проекту EcoBot;
Денис Зайцев — Senior QA, програміст;
Андрій Коцеловский — інженер-конструктор;
Юрій Стеців — QA, Android developer;
Юлія Солтис — маркетинг.
Іларіон Солтис та Денис Зайцев на виставці MiniMaker Kyiv
Реалізація
В конструкторі використовуються плати, які є аналогами Arduino. Електроніка програмується на С. Також особливістю конструктору є керування зібраними власноруч моделями. За допомогою програмної частини для управління використовується планшет чи смартфон. Наразі керувати можливо тільки з OC Android. Додаток був створений за 2 місяці і вже доступний в PlayMarket.
Першою моделлю конструктору компанії Ecobot є машинка-робот Buggy. За допомогою електронних складових автомобіль може рухатися вперед і назад, а також повертати вліво і вправо. Всі рухи супроводжуються світловими сигналами.
Машинка може змінювати швидкість руху, включати і виключати передні, задні фари, також має можливість увімкнути аварійну сигналізацію і посигналити.
Зібрана модель і деталі конструктора
Основними складовими Buggy є Arduіno плата, асинхронні двигуни, LEDs (передні та задні фари), динамік, H-міст (плата керування двигунами), серводвигун, Bluetooth, дерев’яні дощечки.
Модель і механіка конструктора розроблена в програмі Solidwork Composer. Фанеру для конструктору ми використовуємо українську і ріжемо її на лазерних верстатах з ЧПК.
Для розробки інструкції, коробки конструктори ми найняли freelance дизайнера. Також ми найняли на freelance працівників, які займаються паянням і комплектацією дротів для конструктора.
На початку своєї діяльності компанія Ecobot зробила значні ставки на виставкову діяльність, а також проведення майстер-класів. Зокрема участь у заходах: MiniMaker Lviv, MiniMaker Kyiv, Robocamp, Космовізія та інші.
Виставка MiniMaker Kyiv
Сьогодні конструктор від Ecobot можна купити на Rozetka.ua, Panama.ua та інших інтернет-магазинах.
Також одним з основних напрямків є розробка smart версії конструктора. Ця версія буде відрізнятися можливістю самостійного програмування в графічному середовищі Snap. Snap — це продовження і вдосконалення легендарного Scratch. Це графічне середовище програмування як для дітей і підлітків, так і для студентів. За допомогою графічних блоків, без використання коду, без складного програмування Snap дозволяє складати набори команд, алгоритми для створення власних програм. А його адаптована версія Snap4Arduino підходить для Arduino-сумісних контролерів.
Snap4Arduino ще більше розширює можливості, оскільки дозволяє керувати платою в режимі реального часу, передаючи команди і їх послідовності прямо з ПК на контролер, таким чином позбавляючи необхідності влазити в написання складного коду для мікроконтролера. Snap4Arduino містить усі блоки і набори графічних команд, які містяться у Snap i Scratch.
Ті, хто вже знайомий зі Scratch’ем запитають: «Чому саме Snap4Arduino?», тож ми відповідаємо. Суттєвою відмінністю Snap4Arduino від Scratch є розширені базові можливості, зокрема можливість використовувати будь-які цифрові виходи, а також змінювати їх властивості — встановлювати їх як для вхідних даних (з сенсорів, кнопок), так і для вихідних сигналів (для керування іншими пристроями: LED’ами, двигунами і т. д.). На жаль, у Scratch’i є жорстка прив’язка конкретно заданих виходів: тільки певні піни можуть бути вхідними, а інші — вихідними і немає можливості це змінити. В цьому відношенні Snap4Arduino дає нам простір для фантазії, з його допомогою ми маємо набагато більше можливостей для керування Arduino-сумісною платою і всіма її пінами, змінюючи при цьому їх стан на довільний!
Результати
Продукт є насичений запчастинами, тому за ціновою категорією можна віднести до середнього та вище середнього класу. Та для збільшення клієнтів поставлено завдання зменшити ціну і при цьому залишити продукт якісним. Для цього ми зменшуємо певну кількість запчастин та трансформуємо функціональність продукту.
Найбільш цікавим та одночасно складним завданням є вихід на зарубіжні ринки. Ми залучили менеджерів з продажу, які вже мають досвід з продажу української продукції закордоном. На даний момент конструктор Buggy вже продається в Японії.
Фото нашого клієнта з Японії
У планах компанії: створення нових моделей конструкторів, залучення коштів за допомогою краудфандінгу (Kikstarter), створення гуртків на базі smart версії, а також утворення власного виробництва і, звичайно, розширення ринків реалізації.