DOU Проектор: Fino - персональний фінансовий помічник
В рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо прийняти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. .
Ідея
Мене звати Борис Працюк, і я співзасновник та CEO стартапу Fino. Провівши 12 років в світі ІТ, я нарешті наважився створити власний продукт. Враховуючи
Я обожнюю подорожувати. І в одному з готелів в мене попросили кредитну карту і сказали, що потрібно заблокувати досить велику для мене суму в якості гарантії моєї платоспроможності. Звичайно, в мене не було вибору, і на картці заблокували суму за добу. Наступного дня історія повторилася. В результаті я повернувся додому, а гроші так і не повернулись на мій рахунок. Коли я звернувся до банку, вони сказали, що не можуть відслідкувати, коли гроші повернуться на мій рахунок, і треба ретельно переглядати залишки по картці за кожний операційний день. Тому допомогти вони не можуть (або не хочуть).
Але, на щастя, в мене був підключений SMS-банкінг, і я мав історію усіх моїх витрат по картці. І все що потрібно було зробити — це перегортати тисячі повідомлень в пошуках фінансових. Зрозумівши, що це рутинна робота, я вирішив написати простий додаток, який би відфільтрував мені повідомлення з банку та надіслав на поштову скриньку. Отримавши список SMS та продивившись залишки по картці, я ідентифікував два дні, коли мій залишок коштів збільшився, тобто якісь кошти надійшли на рахунок без інформування. Так і з’явилась перша версія Fino, написана за 2 години на колінці.
Реалізація
Після того, як програма допомогла вирішити мої питання з банком, я запропонував своєму другу Юрію довести до пристойного рівня цю ідею і випустити додаток в світ. Тож з середини 2015 року ми почали вечорами писати код та перетворювати прототип на справжній додаток.
Ми чудово розуміли, що ми не перші з такою ідеєю, тож взялись за аналіз ринку та конкурентів. І ми були дещо здивовані тим, що майже у всіх додатках облік витрат ведеться вручну. Тобто користувач повинен сам заносити свої витрати в додаток та зовсім немає автоматизованого моніторингу твоїх карток. Або були схожі додатки, але які працюють за іншими принципами. Тож ми вирішили не лякатись конкурентів, а конкурувати з ними, роблячи своє діло. І саме після цього в нас з’явилась мета та, так би мовити, гасло — зробити облік фінансів доступним і зрозумілим.
Реліз та еволюція. 1 грудня 2015 року ми вийшли в світ. Поки що світ України, тому що опрацьовували тільки SMS від українських банків. В додатку була можливість додавати картки, бачити графіки витрат та надходжень та генерувати фінансовий звіт за обраний проміжок часу.
Першими користувачами були наші друзі, і саме вони дали нам досить суттєві поради щодо покращення інтерфейсу та нових корисних, життєво необхідних функцій.
Наступні 6 місяців ми провели в переписуванні додатку та переробці загального концепту. Так програма з «візуалізатору SMS-банкінгу» перетворилась на «персональний фінансовий помічник». З’явились статистика і класифікація витрат за категоріями. Два рази змінився зовнішній вигляд категорій (і, як ми бачимо, не останній раз). Додали захист входу в додаток за допомогою ПІН коду, можливість внесення витрат вручну та облік готівки. Почали розпізнавати набагато більше валют. Та ще багато інших оновлень та вдосконалень.
Серед головних змін в структурі нашого стартапу можна відзначити появу команди:
— Ігор — UI. Наш друг, який долучився до нас і допомагає розфарбовувати нашу аплікацію;
— Аня — UX. Постійно дискутує з нами та покращує структуру додатку, робить його простішим та зрозумілішим;
— Артем — Android. Займається розробкою та реалізацією нового функціоналу;
— Егор — Android. Відповідає за знешкодження багів та реалізацію нових елементів функціоналу;
— Віталій — Web. Розробив сайт-візитівку і допомагає в розробці веб;
— Ксенія — QA. Допомагає з тестуванням додатку та розробляє тест план.
Просування. Хочеться поділитись власним досвідом, як впливає реклама на збільшення користувачів. Ми декілька разів проводили маленькі піар-компанії, які дозволили нам значно збільшити кількість користувачів. Перший раз це було створення Facebook групи та запрошення друзів до неї. Другий стрибок — розсилка всередині компанії, де я працюю. А поступове нарощення аудиторії почалося після публікації статті на DOU.
Тож ми з впевненістю можемо говорити, що реклама — це рушійна сила будь-якого бізнесу.
Результати
Головним результатом і досягненням за один рік розробки вважаю перехід від ідеї до повноцінно працюючого продукту з мінімальним набором необхідних функцій. Ми створили команду та стратегію розвитку. Реалізували підтримку топ-20 банків України та вийшли на ринок Польщі. Дуже пишаємось середньою оцінкою 4.9 в Google Play маркеті.
Серед планів на майбутнє хочеться виділити наступні:
— Випустити iOS версію;
— Додати можливість збереження історії фінансових операції;
— Покращити відображення статистики;
— Зробити сімейні акаунти для ведення домашньої бухгалтерії;
— Зробити реліз в усіх країнах світу.
Запрошую слідкувати за новинами у нашій групі або на сайті finomon.com. А для тих, хто хоче почати контролювати свої фінанси, вже зараз доступний Android додаток.