Рада збільшила видатки держбюджету: Мінцифри отримає додаткове фінансування
Верховна Рада підтримала законопроєкт № 13439-3, який збільшує невійськові видатки держбюджету майже на 45 млрд грн. Зокрема, буде розширено резервний фонд для фінансування програм Мінцифри.
Фото з телеграм-каналу Михайла Федорова
Сукупно міністерство отримає 4,3 млрд грн. За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, ще близько 2,77 млрд грн виділено на оновлену грантову програму Brave1.
Вона підтримуватиме проєкти у сфері ШІ та автономних систем, ракетних технологій, виробництва вибухових речовин, а також розробки БпЛА, наземних роботизованих платформ, морських дронів та систем РЕБ/РЕР.
Крім того, міністерство запустило ініціативу BraveTech EU — спільний грантовий фонд для українських і європейських стартапів, що працюватимуть над оборонними рішеннями.
Ще близько 1,42 млрд грн передбачено на тестування та випробування спеціальних засобів у полігонних умовах і під час бойових дій.
Також 69,4 млн грн спрямують на посилення кіберзахисту застосунку «Дія» та оновлення його інфраструктури з урахуванням сучасних кіберзагроз.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що Brave1 шукає deftech-стартапи в межах конкурсу Battle Proven, що триватиме до 25 липня 2025 року. Фінал відбудеться
30 команд представлять свої рішення в трьох номінаціях: Trail Blazers, Gamechangers і Power Players. Переможці отримають можливість презентувати свої розробки інвесторам, а сам конкурс проходить паралельно з ініціативою BraveTech EU, у межах якої Україна та ЄС виділять по 50 млн євро на підтримку оборонних технологій.

