Неточності важливі. Краш-тест резюме .NET-розробниці з чотирма роками досвіду
Для нового краш-тесту ми обрали резюме .NET-розробниці Ольги Мельник, яка має чотири роки досвіду і надала своє CV для розгляду. Аналізувати його будуть рекрутер з компанії devabit, на чию вакансію подавалася спеціалістка, а також технологічні експерти з компаній DataArt і GlobalLogic, які мають вакансії у цьому напрямі. Що їм сподобалося, а що ні і які риси вони шукають в .NET-девелоперах — у матеріалі.
CV Ольги Мельник
Olha Melnyk .NET Software Engineer
«На цю вакансію було по три співбесіди щодня»
Володимир Андрєєв, Talent Acquisition Manager в devabitCV зроблене дуже правильно, як на мене. Такий формат short but important має бути запроваджений на законодавчому рівні. Згадано всі компанії, в яких працювала кандидатка, проєкти та технології. Маю велику надію, що описані технології справді використувались, адже це, як на мене, головне правило — вписуй тільки те, з чим працював, а не просто бачив/чув/було на проєкті.
У розділі скілів теж все чітко. Єдине, що не вказаний рівень англійської та взагалі немає мов, якими спілкується кандидатка. Також я б додав Short Summary, буквально два речення про себе.
Як на мене, це гарне CV, адже про все інше можна поговорити на співбесіді детальніше (для того вони й існують). Наприклад, на ній можна було б запитати, чому на трьох попередніх компаніях вона працювала так мало і що було причиною таких частих змін.
Кандидатка відгукувалася на нашу вакансію, але на момент подачі CV в нас був погоджений офер. Я би спокійно рекомендував її на цю позицію, якби під час першої розмови ми зійшлися б у питаннях зарплатних очікувань, рівня англійської й дати початку роботи. Загалом в нас на цю вакансію було по три співбесіди щодня протягом півтора тижня.
Про червоні прапорці кандидатів
Під час розгляду кандидатів для нас червоним прапорцем є російська мова як пріоритетна в спілкуванні, а також співпраця в минулому з російськими компаніями.
Ще одна тривожна ознака — рівень англійської Intermediate у досвідчених кандидатів. Якщо в інженера 10 років досвіду і такий рівень англійської, то або його не допускали до розмов із замовниками, або він геть не зацікавлений у саморозвитку.
Також я перевіряю соцмережі кандидатів, іноді дуже детально, залежно від позиції, адже це є дзеркалом людини.
«Думаю, що запросив би кандидатку на технічну співбесіду»
Дмитро Райзберг, .NET Tech Lead у GlobalLogicПерше, що відзначу, — вдалий вибір візуального шаблону. Погляд відразу чіпляється за ліву частину, де органічно подана ключова інформація про кандидата.
У розділі «Skills» одразу впадає в очі неточність, пов’язана з рядком «.NET Core/5/6/7», де сплутано версії (та ще й стоїть зайвий пробіл). Дивно також бачити «ASP.NET», бо не зовсім зрозуміло, що саме хоче сказати кандидатка. Було б доцільно розділити дані на «Tools» і «Technologies». Це додало б структурованості й не створювалося б враження, що кандидатка пише все, про що чула.
Секція «Employment History» побудована досить стандартно і гармонійно. Тут є часові межі проєктів, стек технологій і короткий опис досвіду, здобутого на кожному проєкті. Єдине, що покращило б візуальне сприйняття, — це виділення «Tools & Technologies» жирним шрифтом.
Що ще можна поліпшити
По-перше, немає секції «Summary» на початку резюме, де варто вказати загальний досвід роботи (у форматі «2 роки 6 місяців»), сильні сторони та інші деталі, на яких кандидатка хоче акцентувати.
По-друге, варто додати секцію «Language» наприкінці резюме, в якій має бути власна оцінка рівня комунікації різними мовами, особливо англійською.
Загальне враження
Кандидатка справляє враження непоганої Full Stack спеціалістки, якщо враховувати Front-еnd, Back-еnd і DevOps технології й практики, описані у резюме. Тому я думаю, що запросив би її на технічну співбесіду. Під час розмови я б зосередився саме на перевірці технологій, які були вказані з помилками, щоб зрозуміти, чи це механічні або випадкові помилки, чи просто немає розуміння, про що йдеться.
«Намагаюсь не наймати людей, які ідеально підходять під вакансію»
Сергій Шафієв, Senior Team Leader у DataArtЯ в індустрії понад 10 років. Маю досвід роботи як в продуктовій, так і в сервісній компанії. З 2016 року намагаюся поєднувати роль розробника та Engineering Manager, тому вважаю себе найефективнішим у ролі Team Leader.
Проводжу співбесіди не часто, але прискіпливо.
Що для мене важливо:
- Найняти людину зі схожими професійними цінностями в компанію, а не «заткнути діру» кандидатом тут і зараз.
- Обрати людину, у якої буде простір для зростання на проєкті. Хочу, щоб спеціаліст мав змогу навчитись чогось нового суто для себе, щоб проєкт і робота давала змогу зростати. Через це намагаюсь не наймати людей, які ідеально підходять під вакансію — найімовірніше, їм буде не цікаво, не буде можливостей для професійного зростання і людина від нас піде.
- Щоб кандидату було не все одно, очікую мінімальної проактивності. Періоди байдужості — це природно, однак якщо весь час у людини ставлення «можу копати, можу не копати» — це точно не наш вибір.
- Щоб кандидат дослухався до чужої думки. Політику «є моя думка, а є — неправильна» ми не поділяємо.
- Щоб людина показала здобутки — від опису того, що конкретно зробила на проєкті, до сертифікатів, що підтверджують навички. Здобутки підкреслюють дисциплінованість людини і її здатність ставити мету і досягати її.
- Щоб людина вміла вести асинхронну комунікацію.
- Щоб кандидат міг висловлювати свої думки письмово, графічно, аудіально; вмів спрощувати / узагальнювати до тих пір, доки його не зрозуміють.
Що сподобалось у резюме Ольги:
- Лаконічність.
- Всі важливі розділи є, первинне враження скласти можна.
Що хотілося б змінити:
В «шапці» резюме варто вказати, що саме ви шукаєте. «.NET software engineer» — це досить узагальнено. Пишіть, над чим хочете працювати: serverless, cloud agnostic distributed systems, високонавантажені системи, legacy; full stack / back-end only тощо. У вас точно є вподобання і побажання щодо майбутньої роботи. Початок резюме — вдале місце, щоб їх окреслити. Скромного «interested in working on high load cloud native systems» буде цілком достатньо.
Секцію «Details» я б перейменував на «Contacts» і:
- переніс би посилання на LinkedIn сюди і додав би альтернативні засоби зв’язку, вказав би бажані;
- додав би дані про місцеперебування кандидата (наприклад, Location — Kyiv). Це може бути важливо для компаній, які мають не 100% віддалений формат. Опосередковано можна помітити, що кандидат перебуває в Києві, але я прибічник вказувати це явно.
- варто вказати, чи розглядає кандидат переїзд в інше місто чи країну заради роботи.
Секція «Links». У кандидатки на GitHub дуже низька активність, а проєкти схожі на навчальні (можу помилятись). Я вважаю, що GitHub не показує її рівень, тому раджу актуалізувати його або прибрати.
Секція «Skills». Замість суцільного списку всього я б порадив групувати технології. Бачу щось про бази — PostgreSQL, потім — Docker, GitHub, etc, потім знову про бази — Entity Framework. Я б розбив і окремо виділив групи на кшталт: Programming languages, source code testing, cloud, containerization, web, storages, frameworks, version control systems, project tracking systems, fundamentals and theory of programming, development methodologies.
Наприклад:
Fundamentals and theory of programming: OOP, OOD, system design
Programming languages: C#, F#, JavaScript
Containerization: Docker, docker-compose, Kubernetes
Cloud: AWS (Lambdas, API Gateway, S3, EC2, Fargate), Microsoft Azure (App Service, Storage, DevOps, VMs, Functions, container registry).
Я б хотів побачити суб’єктивний рівень володіння технологією, хоча б basics / advanced.
В «Employment history» вказано більше технологій, ніж в «Skills». Допускаю, що в «Skills» лише те, чим володіє кандидатка, але на співбесіді я б обов’язково спитав про щось з досвіду, який там не вказаний. Наприклад, Dapper зазначений у робочому досвіді, але не вказаний у навичках, тому я б обов’язково спитав «за яких умов ви б обрали Dapper, а за яких — Entity Framework?».
Пункт «.NET Core/5 /6/7» або застарілий і кандидатка просто забула зазначити нові версії .NET, або не стежить за новими версіями і тим, що в них з’являється. Обидва варіанти грають проти.
Пункт «Software Development Life Cycle» сумнівний. Це точно не навичка, тому я б обов’язково спитав, що мається на увазі. Краще прибрати або явно зазначити, які стадії SDLC ви можете брати на себе.
Секція «Education» — тут, окрім університетської освіти, я розраховував побачити:
- Професійні курси й сертифікати.
- Знання іноземних мов; варто додати хоча б англійську і рівень володіння нею.
Секція «Employment History»:
- Варто уніфікувати, в якому часі англійської мови подана інформація. Теперішній з минулим перемішані. Оберіть один час і залиште тільки його.
- Варто відокремити здобутки від загальних робочих обов’язків. Зробити акцент на досягненнях. Подумайте, що вигідно виділяє вас на тлі колег і напишіть це. «Led the transition from part of monolithic systems to microservices architecture» — це зрозумілий гарний здобуток, водночас «Gained experience using containerization tools like Docker» — це те, чого ви вчились під час роботи.
- Бракує інформації про досвід прямої взаємодії із замовником — чи мали ви прямий контакт? Чи вдавалося доносити свої думки, сперечатися, переконувати?
Впало в очі те, що на перших трьох місцях роботи кандидатка працювала менше за рік, на одному з них взагалі три чи чотири місяці. Я б обов’язково запитав, чому так сталося і чиї саме очікування не виправдалися.