«Це принесе до $20 млрд доходу». В Україні можуть скасувати заборону на експорт дронів
Україна планує скасувати заборону на експорт дронів, оскільки ресурсів держави не вистачає на покриття всіх військових потреб у безпілотниках, а залучати кошти на виробництво необхідно. Про це пише видання Financial Times, посилаючись на слова співрозмовників з української влади та бізнесу.
Економічна правда цитує найважливіші тези з матеріалу:
- Після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Україна заборонила експорт військових товарів, щоб забезпечити свою армію всіма необхідними ресурсами. Проте держава не має фінансових можливостей купувати всі доступні дрони та інвестувати в їх розробку. Дозвіл на експорт надлишкової продукції розглядається як спосіб залучити інвесторів.
- Українській армії терміново потрібні дрони для повітряної розвідки, захисту та атак на великій відстані. Однак обмежені державні ресурси не дозволяють покривати всі військові потреби, тому компанії-виробники дронів шукають можливість продавати свою продукцію за кордон, щоб заробити кошти для виробництва нових дронів для армії.
- За словами Олександра Маріковського, голови підкомітету Верховної Ради з економічних питань, експорт дронів може принести Україні до $20 млрд доходу — «саме ті гроші, яких нам не вистачає».
- Деякі українські компанії, такі як Ukrspecsystems, почали виробляти свої продукти в Польщі, щоб обійти експортні обмеження. Маріковський зазначив, що ця тенденція може призвести до відтоку талантів і зменшення податкових надходжень, що робить питання про скасування заборони ще більш актуальним. Керівник компанії Ukrspecsystems Дмитро Хасапов додав, що українським військовим «катастрофічно не вистачає дронів».
- Компанія Roboneers, яка виробляє бойові модулі, дрони, системи електронного глушіння та вантажні транспортні засоби для фронтових військ, повідомила, що виграє державні тендери за ціною, яка лише покриває виробничі витрати. Найбільшою проблемою для кожної української компанії залишається дослідження та розробка нових технологій.
- Очікується, що скасування заборони на експорт сприятиме тому, що західні партнери почнуть надавати фінансову підтримку українським виробникам. Деякі країни вже пообіцяли виділити кошти на закупівлю дронів для української армії, але ці програми ще на початковому етапі.
- Водночас росія значно збільшила виробництво озброєння, і українські учасники галузі оцінюють перевагу росії у дронах на полі бою у співвідношенні від 5 до 10 до 1.
Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров закликав міжнародних партнерів активніше інвестувати в українську оборонну промисловість. За його словами, Україна здатна втричі збільшити виробництво військової техніки та озброєння, але для цього необхідна підтримка іноземних інвесторів.
Похожие статьи:
Мы расспросили IT-специалистов, которые попробовали себя в написании авторской книги, зачем они это делают, как проходит процесс...
Смартфон Samsung Galaxy J5 версии 2016 года был замечен в базе данных Zauba. Туда стекается информация об устройствах, отправленных в Индию...
[Об авторе: Владимир Железняк — 17 лет в отрасли, много всякого повидал, был многократно уволен, взлетал и падал.]
В первой...
17 октября 2016 года в CyberBionic Systematics начнутся курсы для Frontend — как для новичков, так и для специалистов, уже имеющих некоторые...