Вийшло дослідження про потреби і кар’єрні можливості військових. 11% з них — айтівці
Вийшло дослідження про потреби і кар’єрні можливості військових. 11% з них — айтівці
Український ветеранський фонд Мінветеранів провів дослідження, присвячене потребам та кар’єрним можливостям військовослужбовців і ветеранів. У ньому взяли участь 1043 респонденти. Частина опитаних — працюють або планують знайти роботу в ІТ-індустрії. Розповідаємо про найцікавіші результати дослідження.
Чого потребують чинні військовослужбовці
Серед опитаних найбільше тих, хто до служби в армії займався власною справою, тобто є ФОПами, — 12,1%. На другому місці — айтівці — 11,1%.
52,9% військовослужбовців зазначили, що планують повернутися до своєї роботи після демобілізації.
Підтримка, якої зараз потребують військовослужбовці, — це фінансові виплати, матеріальна допомога, психологічна допомога та підтримка родині. Кожна з цих відповідей набрала понад 30% голосів.
На запитання «Якої допомоги ви потребуватимете в майбутньому?» більшість військовослужбовців відповіли про підтримку фізичного здоров’я — 47,7%. Також зазначали про забезпечення житлом та психологічну допомогу.
Як і ветерани, найбільше військовослужбовців вибрали санаторно-курортне лікування задля відновлення — 61%.
Чого потребують ветерани
Серед усіх опитаних ветеранів було 345 осіб: 26 жінок та 319 чоловіків. Найбільше серед респондентів безробітних — 30,9%. Зайнятих в ІТ сфері — 4,3%.
На запитання «Чи хотіли б ви зайнятися власною справою, підприємництвом?», половина опитаних відповіли позитивно, ще 12% зазначили, що вже мають власну справу.
У топі потреб ветеранів — фінансова підтримка, це зазначили понад половина респондентів. Також серед важливих потреб — зміцнення здоров’я, придбання житла та підприємницькі інвестиції.
Серед послуг, які отримують ветерани, опитані найбільш задоволені комунальними субсидіями — 51,8%. Найменше — медичним обслуговуванням — 36,6%.
Задля відновлення ветерани найбільше потребують санаторно-курортного лікування — 69%.
Яким ветерани та чинні військовослужбовці бачать своє професійне майбутнє
Про те, що професійно розвиватися планують в Україні, ствердно відповіли 45% респондентів. Ще 25% зазначили «скоріше так, ніж ні». Більшість опитаних вважають, що у цивільному житті розвиватимуть власну справу або повернуться до попередньої роботи.
Щодо професійних навичок, які здобули під час військової служби, 57,6% назвали навички виживання. 14% — навички роботи з комп’ютерними системами та ПЗ.
На запитання про перешкоди у сфері зайнятості, з якими можуть зіштовхнутися ветерани, більшість зазначили психічний стан здоров’я — 71%. Також говорили про недостатню зарплату та фізичний стан.
69% опитаних вважають, що при перекваліфікації ветеранів найважливіше забезпечити їх гідною оплатою праці.
Раніше ми ділилися історіями демобілізованих айтівців, які повернулися до роботи. Що вони розповідають про своє повернення та як ІТ-компанії зустрічають ветеранів — у матеріалі. Також ми публікували добірку безкоштовних ІТ-курсів та навчальних програм для ветеранів.