98% резидентів відповіли, що задоволені роботою Дія City. Основні факти і цифри з конференції «Diia.City Anniversary 2.0» (UPD)
8 лютого у Києві відбулася конференція «Diia.City Anniversary 2.0», присвячена другій річниці запуску правового та податкового простору Дія City. Керівник Мінцифри Михайло Федоров під час своєї презентації зазначив, що зараз резидентами простору є 830+ компаній, в яких працює понад 62 тисячі фахівців, більше як 100 компаній-резидентів — із галузі defense-tech.
«Перший резидент Дія City — Reface. Останній та не крайній — XX Systems. У середньому компанії треба близько 48 годин, щоб отримати статус резидента. За два роки роботи ми отримали 1000+ заявок через наш портал. Порахували, що в середньому це близько 50 заявок щомісяця», — зазначили у проєктному офісі Дія City.
Також під час конференції представили громадську спілку Diia.City United, що об’єднала найбільші українські технологічні компанії. Її виконавчою директоркою стала CEO Dattalion Наталія Микольська, а президентом — СЕО MacPaw Олександр Косован
Наталія Микольська презентувала результати опитування власників і CEO компаній. Це спільне дослідження Мінцифри та Diia.City United, проведене Advanter Group у січні 2024 року. Попередньо опитали 171 чинних та 54 потенційних резидентів Дія City. Зʼясовували, яку модель оподаткування резиденти обрали, чи використання особливих умов оподаткування виправдало їхні очікування, а також які основні пріоритети компаній на майбутнє в межах резидентства.
Ключові факти з дослідження:
— 98% резидентів задоволені Дія City: 52% відповіли, що повністю задоволені, 46,2% — скоріше задоволені, ніж не задоволені;
— 93% компаній зазначили, що їхні очікування виправдались;
— 76% резидентів — це чинний бізнес, 24% — стартапи;
— основною перевагою використання особливих умов оподаткування стала можливість реінвестувати прибуток в розвиток бізнесу.
Нагадаємо, у грудні Кабмін ухвалив Національну стратегію доходів на
Оновлення від 15:05. Переформулювали заголовок