Які ІТ-компанії отримали найбільше прибутку в 2022 році — аналітика BRDO
У березні 2023 року Державна служба статистики опублікувала інформацію, подану компаніями за 2022 рік. Відштовхуючись від цих даних, експерти з організації BRDO підготували дослідження про український ІТ-ринок, яким поділилися з DOU.
Згідно з результатами, найбільш прибутковими на українському ринку є продуктові компанії. Вони часто працюють на перетині ІТ та інших секторів: банкінгу (ТОВ «Фінтех бенд»), обробки платежів (ТОВ «Український процесінговий центр» і «Віза Україна») та онлайн-ритейлу (ТОВ «Уапром»). Серед сервісних компаній найбільша маржинальність у лідера ринку ТОВ «Епам Системз».
Найвищі прибутки в абсолютному вимірі — у великих сервісних компаній ТОВ «ЕПАМ системз» і ТОВ «Глобаллоджик Україна» та у продуктової компанії ТОВ «Фінтех бенд». Домінуючою моделлю на ринку все ще залишається контрактування фізичних осіб-підприємців. Але частина компаній віддає перевагу офіційному найму співробітників.
Із десяти найбільших офіційних ІТ-роботодавців семеро є резидентами Дія Сіті. Резидентство дозволяє оподаткування праці за меншими ставками і в майбутньому буде обмежувати роботу за ФОП-моделлю.
«Очікувано, що компанії, які вже наймають співробітників за трудовими договорами, матимуть більше мотивації до набуття резидентства. Також можливо, що компанії створюють окремі юридичні особи спеціально для того, аби отримати цей статус», — коментують в BRDO.
Додамо, що згідно з результатами попереднього дослідження BRDO, у десятці найбільших ІТ-компаній домінують сервісні компанії. Чистий дохід п’яти найбільших сумарно склав майже 20% українського ІТ-експорту. Йдеться про компанії EPAM, GlobalLogic, Luxoft, Ciklum, Intellias. Повна версія документу, в якій надана інформація про топ-30 компаній, доступна за посиланням.
Похожие статьи:
У грудні ми провели чергове анонімне зарплатне опитування, в якому взяли участь 10 280 ІТ-спеціалістів. У цій статті розглядаємо...
Компанія MacPaw спільно з видавництвом ist publishing презентує книгу «Innovation in Isolation: The Story of Ukrainian IT from 1940s to Present». Це науково-популярне...
Наш ресурс — наша зброя. Ми, цивільні люди, маємо зберігати адекватний психічний стан, щоб допомагати собі і тим, хто цього...
Встречайте свежий выпуск дайджест интересных материалов из мира AI & ML и не забывайте подписываться...


