Українські ІТ-компанії створили Techosystem. Хто увійшов до обʼєднання та чим воно займатиметься
19 квітня в Україні презентували Techosystem — відкрите обʼєднання гравців технологічної екосистеми з фокусом на продуктові компанії. Серед ініціаторів створення цієї спілки — BRISE Capital, Center42, Genesis, Sigma Software, Ukrainian Bridge, Vacuum Deep Tech Acceleration і Мінцифри. Спілку також підтримали TECHIIA, Qollabe та SMOK Ventures.
За даними Techosystem, зараз в Україні є 1613 продуктових компаній, 533 — сервісних, а 51 людина професійно займається інвестуванням. Найбільш популярні галузі — edtech, agritech- і health-cтартапи, продукти з цифрової безпеки та проєкти, які розвивають моделі з використанням штучного інтелекту. Зростає також і напрямок Military Tech.
«Ми об’єднали представників різних напрямів екосистеми: українські продуктові й сервісні компанії, венчурних інвесторів, інкубатори, акселератори, бріджингові організації для забезпечення всебічної підтримки та промотування. Маємо за честь бути організаторами першої української делегації стартапів на найавторитетнішу світову конференцію SelectUSA Summit», — зазначив голова спілки Олександр Яценко.
Ще одне завдання об’єднання — посилення співпраці між ринком і державою. Міністерство цифрової трансформації підтримує цю ініціативу і вже підписало меморандум із Techosystem для розвитку ІТ-індустрії.
«Один із перших наших спільних проєктів — Ukrainian Tech Ecosystem Overview, який має на меті зібрати актуальні дані про всіх стейкхолдерів українського теку. Завдяки співпраці з Techosystem зв’язки держави з технологічною спільнотою будуть посилюватися. Серед напрямів взаємодії запланована і презентація української стартап-екосистеми на міжнародній арені», — прокоментував заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Нагадаємо, нещодавно керівник Мінцифри Михайло Федоров повідомив, що Україна лідирує за кількістю розробників штучного інтелекту, тож доречно їх усіх обʼєднати в межах системи Дія City. Також він анонсував, що шукає для міністерства експерта-практика з AI, який уміє швидко й ефективно використовувати можливості штучного інтелекту. За даними відомства, в Україні зараз працює понад 4 тисячі фахівців з АІ.